Artykuły Moda

Jak nosić ciężkie buty zimowe?

Jak nosić ciężkie buty zimowe

Magda Ehlers z pexels

W tym sezonie prym wiodą ciężkie buty zimowe. Można nosić je na wiele sposobów. Niektórzy decydują się na sportowe stylizacje, inni przełamują nimi eleganckie outfity. Choć w modzie od pewnego czasu obowiązuje pełna dowolność i ma ona służyć tworzeniu oryginalnych zestawień, to niektóre stylizacje prezentują się atrakcyjniej. Jak nosić ciężkie buty zimowe?

Spis treści:

  1. Ciężkie buty zimowe a marynarka oversize
  2. Bluza, dzwony i chunky boots
  3. Sukienka przełamana ciężkimi butami
  4. Skórzane spodnie, płaszcz i ciężkie kozaki
  5. Sukienka w stylu cargo i ciężkie botki

Ciężkie buty zimowe a marynarka oversize

Moda często odnosi się do stanu równowagi. Znalezienie złotego środka nie zawsze stanowi jednak łatwe wyzwanie. Ciężkie buty zimowe stanowią dość mocny element stylizacji. Ten zdecydowanie wyróżnia się na tle całego outfitu. Mogłoby się wydawać, że nie należy wprowadzać dla niego żadnej konkurencji. Tymczasem styliści zachęcają do tego, aby chunky boots zestawić z przeskalowaną marynarką. W ten sposób można uzyskać stan równowagi. Zarówno górna, jak i dolna część sylwetki zawiera cięższy element.

Bluza, dzwony i chunky boots

Moda streewearowa cieszy się dużą popularnością wśród młodych ludzi. Stawiają oni na wygodne ubrania, które posiadają sportowy charakter. Obecnie wielu nastolatków łączy bluzę z dzwonami, a całość dopełnia ciężkimi butami na zimę. Taki outfit może poszerzać sylwetkę i nadawać jej objętości. Z drugiej strony nosi się go niezwykle komfortowo. Stanowi on dobre rozwiązanie na sytuacje nieformalne, w tym spotkanie z przyjaciółmi. Taka stylizacja nie sprawdzi się jednak w pracy.

Sukienka przełamana ciężkimi butami

Zdaniem wielu osób sukienka stanowi kwintesencję kobiecości, podkreśla zmysłowość i charakteryzuje się delikatnością. Niektórzy jednak decydują się przełamać jej zwiewność, zakładając ciężkie buty zimowe. Aby jednak stylizacja nie prezentowała się zbyt ekstrawagancko, lecz była w niej zachowana pewna spójność, warto sięgnąć po mniej formalny krój. Skater dress lepiej komponuje się z chunky boots aniżeli sukienka midi o ołówkowym kroju.  Ta druga kojarzy się ze strojem biurowy, w rezultacie nie pasuje do ciężkiego obuwia.

Skórzane spodnie, płaszcz i ciężkie kozaki

Tegoroczna jesień i zima należy do spodni skórzanych. Te można nabyć w formie rurek i dzwonów. Występują one w wielu ciekawych wersjach kolorystycznych, które stanowią bazę dla wielu ciekawych outfitów. Skórzane spodnie o dopasowanym kroju warto zestawić z ciężkimi kozakami w tym samym odcieniu, a na całość narzucić wełniany płaszcz. Tworzy to ciekawą i spójną stylizację.

Sukienka w stylu cargo i ciężkie botki

Sukienka w stylu cargo zazwyczaj posiada spokojny i stonowany odcień, a swoim krojem idealnie łączy się z ciężkimi botkami. Sama w sobie nie jest tak elegancka jak bodycon czy popularne szmizjerki. W rezultacie tworzy spójną całość z cięższym obuwiem. Do sukienek cargo najlepiej pasują ciężkie botki w stonowanym odcieniu. Zbyt duży kontrast może pozbawiać stylizację harmonii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *