Uroda

Jak nauczyć się regularności w aplikacji kosmetyków?

Jak nauczyć się regularności w aplikacji kosmetyków

Bardzo często robiąc zakupy w drogerii lub w supermarkecie, dorzucamy do swojego koszyka kosmetyki pielęgnacyjne. Chcemy wreszcie zadbać o skórę wokół  oczu, naszą twarz, dłonie, stopy etc.  Kupujemy, ale ich regularnie nie używamy i w rezultacie o dobroczynnym efekcie nie może być mowy. Jak nauczyć się regularności w aplikacji kosmetyków.

Ustaw kosmetyki w widocznym miejscu

Bardzo często nie używamy regularnie kremu do rąk, ponieważ nie mamy go w widocznym miejscu i zwyczajnie o nim zapominamy. Jeśli postawimy tubkę na szafce nocnej przy łóżku lub na półce przy lustrze w łazience, z pewnością będzie nam się rzucał w oczy. A to zwiększa prawdopodobieństwo, że koniec końców po niego sięgniemy i zadbamy o swoje ciało.

Ustaw sobie przypomnienie w telefonie na 7 dni tygodni

Na początku warto ustawić sobie przypomnienie w telefonie na 7 dni tygodnia. Jeśli chodzisz się kąpać o 23, to niech o 23:30 telefon przypomni ci, że masz do nałożenia krem pod oczy, krem do twarzy oraz kosmetyki do pielęgnacji ciała. Z czasem wyrobisz w sobie nawyk, ale na to potrzeba trochę czasu. Psycholodzy mówią, że po trzech tygodniach pewne czynności stają się dla nas swego rodzaju odruchem.

Wybierz formuły, które w pełni ci odpowiadają

Trudno korzystać z kremu do twarzy, gdy jest tak tłusty, że czujesz się po nich oblepiona i brudna. Krem pod oczy, który zbiera się w zmarszczkach i w nich zasycha, także jest kiepskim wyborem. Podobnie jak krem do rąk, który wsmarowujesz przez 10 minut, a ten dalej nie chce się wchłonąć. Sięgnij po kosmetyki o takiej konsystencji, jaką cenisz sobie najbardziej.

Unikaj drażniących zapachów

Czasem używałybyśmy kremu do twarzy czy do rąk, gdyby pachniał choć nieco bardziej przyjemnie.  Jeśli nie znosisz wanilii, a twój kosmetyk roztacza właśnie taką słodkawą woń, to szybko go odstawisz w kąt, bo zapach ma znaczenie. Nie może cię drażnić  i powodować mdłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *