Artykuły Moda

Jak dopasować ubrania do figury?

Jak dopasować ubrania do figury

Aby ubrania dobrze na nas leżały, a tym samym nasza sylwetka idealnie się w nich prezentowała, muszą zostać odpowiednio dobrane pod względem kroju i fasonu. W ten sposób można tak dopasować strój, by wyglądać korzystniej. Na co zwracać uwagę i jaki wpływ ma na to posiadana figura?

Jak dopasować ubrania do typu sylwetki?

Każda kobieta reprezentuje nieco inny typ sylwetki, to znaczy, że cechuje się inną budową ciała, szerokością bioder, talii, wielkością biustu itd. To sprawia, że to samo ubranie będzie zupełnie inaczej prezentować się na każdej figurze. U jednej wyjdzie to na korzyść, u innej nie. Dlatego tak istotne jest dopasowanie odpowiedniego fasonu, właściwego dla konkretnego rodzaju urody, jaką się posiada. Oprócz tego ważne będą też wzory i kolory. W sieci nie brakuje różnego rodzaju podpowiedzi, gdzie w prosty sposób można dowiedzieć, jaką ma się sylwetkę oraz co do niej będzie pasowało.

Każdy typ garderoby ma swoje specyfikacje. Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytanie, jak dobrać spodnie do figury, zobacz na www.abcstylu.pl kilka praktycznych podpowiedzi. Podobnie wygląda to w przypadku bluzek, spódnic czy sukienek. Jeżeli zaś chodzi o najczęściej spotykane typy kobiecych sylwetek, wyróżnia się tutaj jabłko, gruszkę, klepsydrę czy prostokąt.

Jak dopasować ubrania dla figury jabłka?

Figura jabłka cechuje się tym, że kobieta posiada dość duży biust, szerokie ramiona, szczupłe nogi, wystający brzuch, a także nie ma wyraźnego zarysowania w talii. Jeżeli posiadasz taką sylwetkę, najlepiej pasować będą zwiewne tuniki, jednolite kolorystycznie sukienki, ewentualnie z drobnymi wzorami, długie koszule, a także bluzki i tuniki o trapezowym fasonie. Szukając najlepszych dla siebie spodni, najlepiej zwrócić uwagę na te z rozszerzającymi się nogawkami.

Jak dopasować strój do figury gruszki?

W przypadku figury gruszki wyróżnia się ona tym, że ma dość szerokie biodra oraz wyraźnie zarysowaną talię, przy jednoczesnym posiadaniu wąskich ramion i małego lub średniego biustu. To sprawia, że dolna część ciała jest bardziej masywna niż górna, a więc poprzez strój należy wyrównać proporcje. Sprawdzą się spódnice z rozszerzonym dołem, a także koszule i bluzki ze zdobieniami w okolicach ramion. Można też założyć zwiewne tuniki, które zakryją biodra lub zdecydować się na sukienki w kształcie litery A.

Co pasuje na sylwetkę klepsydry?

Kobiety o tej figurze cechują się największą proporcjonalnością ciała. Mamy tutaj do czynienia z szerokimi biodrami, wąską talią, szerszymi ramionami i pełnym biustem. Paniom o takiej sylwetce pasuje  praktycznie wszystko, co nie oznacza, że nie należy uważać. Niewłaściwie dobrana odzież może zaburzyć posiadane proporcje. Takim paniom będą pasowały spódnice i sukienki ołówkowe i dopasowane, tak samo jak i stroje z wcięciem w talii. Można też zdecydować się na wąskie spodnie lub te z rozszerzaną nogawką i wyższym stanem. Bluzki mogą być dopasowane, dobrze wygląda dekolt w kształcie łódki i litery V.

Co ubrać powinna figura prostokąt?

Figura prostokąta wyróżnia się tym, iż kobiety posiadają dość wąskie biodra, słabo zarysowaną talię, wąskie ramiona i raczej mały, ewentualnie średni biust. Z racji słabo zarysowanych kształtów, kobiety takie powinny zdecydować się na ubrania warstwowe i usztywniane, świetnie pasują spódnice princeski i te o kroju bombki, nie należy bać się też wyrazistych kolorów i wzorów. Wszelkiego rodzaju falbanki i dodatki są jak najbardziej wskazane.

Komentarze (6)

amal

1 tydzień temu

Ja staram się zawsze podkreślać talię swoim ubiorem.

judith

2 tygodnie temu

Ja nie lubię nosić spodni, bo psują moją sylwetkę. Brzydko ją ucinają i robią ze mnie klocka.

majeczka

2 tygodnie temu

Ja świetnie czuję się w spodniach materiałowych, które przylegają u góry i mają proste nogawki.

cyla

2 tygodnie temu

Widzę, że jestem kolejną osobą, która za Chiny Ludowe nie jest w stanie znaleźć dla siebie spodni. Najlepiej sprawdzają mi się sukienki, bo ze spódnicami też miewam problemy.

mandala

2 tygodnie temu

Ja nawet nie łudzę się, że kiedyś znajdę sensowne spodnie. Jako gruszka mam szczupłą talię i bardzo szerokie biodra, a nie znoszę pasków.

justa

2 tygodnie temu

Ja mam tak dużą dysproporcję w dolnej części sylwetki, że nie mogę nosić spodni.

Zostaw komentarz