Artykuły Moda

Jak dopasować portfel do swoich potrzeb?

Jak dopasować portfel do swoich potrzeb

Fotografia przekazana przez partnera

Portfel jest czymś, co każdy musi mieć. To obowiązkowy element każdej damskiej torebki. Trzymamy w nim pieniądze, karty i dokumenty. Kiedy postanowimy wymienić nasz portfel na nowy, okaże się, że czeka nas nie lada wyzwanie. Modeli w sklepach jest dużo, więc jak spośród nich wybrać ten, który pod każdym względem spełni nasze oczekiwania?

Przeglądając portfele, warto na nie spojrzeć nie tylko jako na coś praktycznego. Portfel może bardzo wiele powiedzieć o jego właścicielu, dlatego powinnyśmy się zastanowić także nad tym, by nasz wybór padł na model elegancki i stylowy.

Materiał wykonania

Najbardziej uniwersalne i ponadczasowe są portfele skórzane. Są one zdecydowanie trwalsze niż ich tańsze odpowiedniki z tworzyw syntetycznych. Możemy postawić na model lakierowany lub nie. Portfel damski ze skóry może być w wielu interesujących kolorach, więc możemy dopasować go do swoich torebek lub ubrań. Prawdziwą klasyką są portfele czarne, brązowe i czerwone, ale w sklepach nie brakuje też propozycji w energetycznych kolorach i tych w odcieniach pastelowych.

Wybór rozmiaru

Kiedy już wybierzemy idealny dla nas kolor, przejdźmy do kolejnej ważnej kwestii, czyli rozmiaru. Większe portfele mają najczęściej więcej przegródek, których wymiary pozwalają na przechowywanie dowodu osobistego i kart płatniczych. Zaletą większych modeli jest to, że mieści się w nich także dowód rejestracyjny, co w przypadku mniejszych portfeli nie jest tak oczywiste. Czy w takim razie mniejsze modele musimy od razu odrzucić? Niekoniecznie.

Małe portfele mają co prawda mniej miejsca do przechowywania, ale są przy tym bardzo poręczne i eleganckie. Taki model jest dla nas, jeśli kart nie mamy zbyt dużo, cenimy sobie minimalizm, a nasze torebki są raczej mniejsze.

Jeśli wahamy się, która z powyższych opcji będzie lepsza, może propozycją dla nas będzie portfel w średnim rozmiarze. Łączy w sobie praktyczność i estetykę. Zmieszczą się w nim podstawowe dokumenty, ma więcej przegródek niż małe modele, a przy tym nie jest tak masywny jak te w większym rozmiarze.

Ważne zapięcie

Portfele możemy podzielić także ze względu na zapięcie. Część nie ma go w ogóle, przez co szybko się je otwiera, inne natomiast mają zapięcie w jednym z kilku wariantów. Jeżeli mamy często w portfelu wiele rzeczy, to od razu odrzućmy modele bez zapięcia, bo pieniądze i dokumenty zaczną wypadać do torebki. Lepszą opcją są modele z zapięciem i tutaj do wyboru mamy zatrzaski, zamki i zapięcie na bigiel. Każdy wariant jest dobry, więc możemy dopasować zapięcie do naszych potrzeb. Jednak przed zakupem sprawdźmy, czy nic się nie zacina.

Może portfel antykradzieżowy?

W ostatnich latach powodzeniem cieszą się portfele z ochroną RFID. Dzięki temu możemy zabezpieczyć się przed złodziejem, który poprzez wykorzystanie czytnika RFID będzie chciał sczytać nasze dane osobowe ze znajdujących się w portfelu dokumentów. Jest to o tyle ważne, że wykorzystanie technologii RFID pozwala wykraść dane nawet wtedy, kiedy portfel spoczywa w torebce, a my stoimy w kolejne lub na zatłoczonym dworcu. Zatem portfel antykradzieżowy znacząco zwiększa nasze bezpieczeństwo nawet wtedy, kiedy nie podejrzewamy, że możemy paść ofiarą przestępstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *