Artykuły Moda

Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy

Pixabay

Wybierając odpowiedni model kolczyków należy kierować się nie tylko przygotowaną stylizacją, czyli rodzajem sukienki, marynarki lub innych dodatków. To, czy będą nam pasowały wiszące kolczyki lub inne zależy również od kształtu naszej twarzy. Jak dobrać odpowiedni wariant? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Jakie kolczyki przy okrągłej twarzy?

Kolczyki to niewątpliwie jeden z najchętniej wybieranych przez panie typów biżuterii. Wybierane są one niemal tak często jak różnorodne łańcuszki. W sklepach z biżuterią można jednak spotkać wiele różnych wariantów. Nie wszystkie pasują do danego kształtu twarzy. Osoby o okrągłej twarzy powinny na przykład stawiać na kolczyki, które ją optycznie wyszczuplą i wydłużą. Mowa tutaj o osobach, których twarz ma podobną długość i szerokość, a dodatkowo stosunkowo niskie czoło i dość wydatne policzki. W tym przypadku polecamy zatem w szczególności wiszące kolczyki zakończone wyrazistym, ostrym kształtem. Należy się natomiast wystrzegać modeli w formie kółek lub kuleczek, które mogą podkreślić krągłość twarzy.

Jakie kolczyki do kwadratowej i prostokątnej twarzy?

Osoby o kwadratowej twarzy mają natomiast wyraźnie zarysowane kości policzkowe, a także dość szeroką żuchwę oraz czoło. W tym przypadku warto zatem stawiać na biżuterię, która złagodzi ostre rysy twarzy. Niewykluczone są wiszące kolczyki, ale powinny być zakończone delikatnymi, opływowymi kształtami. W przeciwieństwie do twarzy okrągłej można też stawiać na kolczyki w kształcie kół lub kuleczek. Kolczyki mogą być także zupełnie drobne, ale pod żadnym pozorem nie można sięgać po geometryczne, kanciate kształty. Podobnego wyboru powinny dokonać także panie o prostokątnej twarzy. Ich buzia różni się bowiem w zasadzie tylko tym, że jest nieco wydłużona niż w przypadku kwadratów.

Jakie kolczyki do trójkątnej twarzy?

Niektóre panie mają również twarz w kształcie trójkąta. Wówczas są posiadaczkami bardzo szerokiego czoła, spiczastego podbródka oraz wyraźnie zaznaczonych policzków. W tej sytuacji warto sięgać po kolczyki, które w pewien sposób uzupełnią dolne partie twarzy. Bardziej regularnego kształtu nadadzą twarzy chociażby modele o bardzo wyrazistych, ostrych i geometrycznych formach. Można na przykład postawić na wiszące kolczyki z prostokątną lub inną, dość masywną zawieszką.

Jakie kolczyki do owalnej twarzy?

Najmniej problemu z doborem odpowiednich kolczyków mają natomiast panie o owalnej twarzy. One posiadają bowiem idealne proporcje, do których pasuje praktycznie wszystko. W ich przypadku świetnie prezentują się wiszące kolczyki, ale i te drobne. Można postawić na wzory geometryczne, a także… każde inne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *