Artykuły Moda

Jak dobrać buty do swojej sylwetki?

Jak dobrać buty do swojej sylwetki

Czy wiesz, że w zależności od budowy sylwetki, powinnaś wybierać inny kształt butów?  Nie każdy model jest dla każdej kobiety. Jak dobrać buty do swojej sylwetki? Przedstawiamy ogólne zasady.

Duże stopy potrzebują zaokrąglonych przodów

Jeśli masz dużą stopę, nosisz np. rozmiar 40, powinnaś unikać przodów w szpic, gdyż dodają one dodatkowych centymetrów, przez co twoje stopy wyglądają jak u czarownicy. Lepiej sięgać po zaokrąglone szpilki oraz botki.

Długie i szczupłe nogi źle wyglądają w ciężkich butach

Jeśli masz długie i szczupłe nogi, jesteś szczęściarą, bo możesz nosić większość butów, niemniej powinnaś unikać ciężkich modeli. Tych na platformie, grubym koturnie, bo wyglądają one karykaturalnie z twoją sylwetką. Przypominają przywiązany do szyi kamień węgielny, a przecież nie o to ci chodzi.

Nie noś kozaków za kolano przy krótkich nogach

Bo będziesz w nich wyglądać jak kot w butach. Jeśli masz krótkie nogi, wybieraj raczej kozaki kończące się przed kolanem. Tylko właścicielki naprawdę długich i szczupłych nóg mogą sobie pozwolić na kozaki za kolano.

Grubsze nogi wyszczuplisz czarnymi, przylegającymi kozakami

Bo czarny generalnie wysmukla. Musisz jednak postarać się, aby kozaki rzeczywiście przylegały do łydki, bo gdy będą odstawać po bokach, osiągniesz efekt odwrotny do zamierzonego.

Balerinki pasują długonogim dziewczynom

Jeśli masz długie nogi, nie skrócisz ich, nosząc płaskie balerinki. Możesz w nich pójść nawet na wesele pod warunkiem, że wybierzesz bardziej elegancki model. Długonogie kobiety nie muszą sobie przedłużać kończyn, nosząc obcasy.

Kobiety o dużych stopach powinny unikać butów na niskim i grubym obcasie

Bo dodaje ich stopom ciężkości. W twoim przypadku lepiej sprawdzi się obcas o średniej wysokości i grubości, który będzie prezentował się naturalnie.

Masz krótkie, grube nogi? Postaw na kolory

One odciągną uwagę otoczenia od masywnych łydek, lecz skoncentrują je na stopach. Postaw na czerwone szpilki, niech w twoich butach coś się dzieje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *