Uroda

Jak dobrać brązowe cienie do powiek do swojego typu urody?

Jak dobrać brązowe cienie do powiek do swojego typu urody

Brązowe cienie do powiek uchodzą za niezwykle uniwersalne rozwiązanie, które pasuje każdej kobiecie. Niestety, nie do końca tak jest. Źle dobrany brąz  może gryźć się z naszym typem urody i nadawać twarzy chorego wyglądu.  Oko może wyglądać na niewyspane, a nawet poobijane. Podpowiadamy, jak dobrać brązowe cienie do powiek do swojego typu urody.

Chłodne typy urody powinny unikać ciepłych brązów

Jeśli masz chłodny typ urody, np. czarne włosy, jasnoróżową cerę i czarne oczy, powinnaś unikać typowo ciepłych brązów. Niewskazane są te zawierające żółte, pomarańczowe i rude tony. Będziesz w nich źle wyglądała, podobnie jak w brązie z domieszką khaki. To zdecydowanie nie są kolory dla typowej zimy. Sprawiają wrażenie chorej cery. W niektórych z nich możesz wyglądać jak osoba nadużywająca substancji psychoaktywnych. Takie odcienie będą też w twoim przypadku potęgować wrażenie zmęczenia i problemów zdrowotnych. Przy chłodnych typach urody lepiej postawić na bardziej stonowane brązy. Brąz ze sporą domieszką szarości, brąz w odcieniu gorzkiej czekolady czy brąz z fioletowymi tonami nie nadadzą twoim oczom niezdrowych, żółtych tonów. Z ich pomocą uzyskasz harmonijny makijaż oczu.

Rudowłose pokochają ciepłe brązowe cienie do powiek

Jeśli jesteś ciepłym typem urody, będziesz wyglądać świetnie w ciepłych brązach. Te, które posiadają rude, pomarańczowe czy żółtawe tony będą wyglądały u ciebie świetnie. Nawet zgniłkowaty brąz z domieszką khaki doda ci uroku. Możesz postawić nawet na czerwonawy, ceglasty brąz, a i tak będziesz wyglądała dobrze. W twoim przypadku chłodne brązy z domieszką szarości, fioletu czy gorzkiej czekolady, będą dawały bury, smutny look. Możesz w nich wręcz wyglądać jak topielica.

Zabawę z kontrastami lepiej ograniczyć do szminek

Choć zachęca się do eksperymentowania z kolorami i zabawy z kontrastami, to nie każdy kolor pasuje nam do tego typu rozwiązań.  O ile usta można pomalować czasem na pomarańczową czerwień, będąc zimą, o tyle okolice oczu są dosyć szczególne, bo skóra wokół nich jest cienka i mocno prześwitują spod niej naczynia krwionośne. Dlatego w przypadku oczu warto poprzestać na cieniach neutralnych i pasujących do naszego typu urody. Te przeznaczone dla przeciwnego typu lepiej sobie darować, by nie wyglądać niezdrowo. Niestety, u jesieni szarawe cienie będą tworzyły efekt topielicy, a u zimy żółtawy brąz sprawiał wrażenie osoby, która ma problemy z wątrobą.

Dobrze kryjący korektor pod oczy rozwiąże problem

Jeśli koniecznie chcesz zaszaleć z kolorami, to sięgnij po dobrze kryjący korektor pod oczy i wyrównaj koloryt skóry tak, aby nie było widać spod niej naczynek krwionośnych. Warto jednak pamiętać, że o ile mocno kryjący korektor sprawdzi się u młodej kobiety, to u  nieco starszej może podkreślić zmarszczki w dolinie łez i dodać nam niepotrzebnie lat.  Gdy pracujemy z kolorami harmonijnymi dla naszego typu urody,  możemy zaaplikować znacznie lżejszy korektor, który tylko delikatnie wyrówna koloryt skóry wokół oczu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *