Uroda

Jak dbać o urodę w dobie epidemii koronawirusa?

Jak dbać o urodę w dobie epidemii koronawirusa

Ze względu na epidemię koronawirusa od 1 kwietnia zamknięto wszystkie salony fryzjerskie, kosmetyczne, paznokciowe oraz studia tatuażu. Ma to na celu ograniczyć kontakty międzyludzkie, które stanowią drogę rozprzestrzeniania się tego groźnego patogenu. Jak dbać o urodę w dobie epidemii koronawirusa?

Myj często ręce, ale też nawilżaj je kremem

Częste mycie rąk ogranicza rozprzestrzenianie się koronawirusa. Ten bowiem posiada otoczkę lipidową, która ulega zniszczeniu w procesie zmydlania. Niestety, mydło może wysuszać skórę rąk. Na szczęście mamy do dyspozycji świetne kremy do rąk, które już po pierwszym użyciu wyraźnie nawilżają dłonie. Sięgnij po produkty na bazie mocznika.

Staraj się regularnie ćwiczyć

Możesz znaleźć w internecie plan ćwiczeń, które możesz wykonać w domu bez konieczności posiadania kosztownego sprzętu. Zamiast hantli możesz użyć butelek z wodą mineralną lub paczki mąki.

Rób maseczki

Aby twoja skóra twarzy nie stała się sucha i spękana, rób maseczki. Możesz je kupić w drogeriach, które normalnie funkcjonują albo zamówić online. Staraj się nakładać maseczkę dwa razy w tygodniu. Ta w płacie jest niezwykle wygodna, ponieważ nie wymaga zmywania. Jednak stanowi stosunkowo duży wydatek i ma charakter jednorazowy.

Poproś partnera o pomoc w farbowaniu włosów

Choć salony fryzjerskie są zamknięte, ty nie musisz chodzić z odrostami na głowie. Wystarczy, że o pomoc w farbowaniu włosów poprosisz partnera. W drogeriach możesz kupić wiele świetnych farb do włosów, które stoją na równi z tymi fryzjerskimi.

Kup zestaw tradycyjnych lakierów oraz zmywacz

W najbliższym czasie nie zrobisz hybrydy u kosmetyczki. Żadna specjalistka nie podejmie się tego zadania, gdyż obowiązuje odgórny zakaz. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyś kupiła dobrej jakości lakier do paznokci oraz zmywacz. Przy pomocy takiego zestawu sama wykonasz manicure.

Naucz się depilować brwi

W najbliższym miesiącu, a prawdopodobnie także w maju raczej nie pójdziesz do kosmetyczki na regulację brwi. Dlatego warto sprawdzić w internecie, jak pozbywać się zbędnego owłosienia. Jeśli dotychczas to profesjonalistka regulowała twoje brwi, to zapewne masz nadany im odpowiedni kształt. Wystarczy regularnie wyrywać odrastające włoski. W tym celu zaopatrz się w dobrą pęsetę.

Zrób hennę z drogerii

Jeśli zawsze przyciemniałaś brwi, możesz to dalej kontynuować. W drogerii bez problemu kupisz hennę do brwi, którą stosunkowo łatwo się rozrabia i nakłada.  Z pewnością poradzisz sobie z tym zadaniem, a przy okazji nauczysz się czegoś nowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *