Fitness

Jak dbać o formę jesienią?

Kiedy za oknem szaro, deszczowo i zimno mamy ochotę zaszyć się pod ciepłą kołdrą z kubkiem gorącej czekolady. Jesienna plucha nie sprzyja jakiekolwiek aktywności fizycznej.

Kiedy za oknem szaro, deszczowo i zimno mamy ochotę zaszyć się pod ciepłą kołdrą z kubkiem gorącej czekolady. Jesienna plucha nie sprzyja jakiekolwiek aktywności fizycznej.

Unikamy jej wtedy jak ognia tłumacząc się gorszym samopoczuciem, przemęczeniem lub chandrą. Tymczasem aktywność fizyczna, która jest podejmowana w okresie jesienno-zimowych stanowi cudowne remedium na wszystkie dolegliwości duszy oraz ciała.

Najtrudniejszy pierwszy krok

Z mobilizacją bywa bardzo różnie, w szczególności kiedy doskwiera nam brak słońca. Stajemy się zniechęceni i apatyczni. Czynności, które do tej pory sprawiały nam radość oraz stanowiły źródło satysfakcji odrzucamy w zapomnienie. Jednak warto się przełamać. Najtrudniejsze będą 2-3 pierwsze zajęcia. Później pójdzie już z górki. Warto się „przemęczyć” dla uzyskania w późniejszym czasie zdumiewających rezultatów.

Brrr… zimno!

Niskie temperatury sprawiają, ze ćwiczenia na świeżym powietrzu bardzo rzadko stają się możliwe. Częściej przebywamy w pomieszczeniach, intuicyjnie chroniąc organizm prze utratą ciepła. Jednak nie powinnyśmy spoczywać na laurach, lecz zapoznać się z ofertą okolicznych dojrzalakobieta.pl klubów! W ogrzewanych i przytulnych wnętrzach możemy również należycie dbać o nasza formę

Zajęcia body&mind

Największą popularnością w okresie jesienno-zimowych cieszą się zajęcia z form prozdrowotnych. Harmonizują one pracę całego organizmu, doskonale rozciągają i rozgrzewają mięśnie oraz wpływają kojąco na naszą psychikę.

Stretching jest metodą, której celem jest poprawa elastyczności mięśni oraz zwiększenie zakresu ruchomości
stawów. To potwierdzony naukowo sposób na utrzymanie sprawności ruchowej przez wiele lat. Doskonale redukuje napięcie mięśniowe i psychiczne oraz zapobiega kontuzjom.

Pilates, to treningiem całego ciała oraz relaksem duszy łączący w sobie elementy tai-chi, baletu, gimnastyki oraz jogi! Trening taki wpływa na poprawę funkcjonowania kręgosłupa, polepsza gibkość oraz równowagę i koordynację całego ciała.

Joga, będąca formą indywidualnej praktyki, której celem jest uzyskanie wewnętrznej harmonii poprzeć ćwiczenia fizyczne. Ten wywodzący się ze starożytnych Indii system wpływa głównie na koordynację ruchową oraz układ stawowy, stopniowo pogłębiając zakres jego pracy.

BodyART, zawierający elementy jogi, fizjoterapii, japońskiej DO IN oraz pracy nad technikami poprawnego oddychania. Ta niesamowicie relaksująca i odprężająca technika, której głównym celem jest zapewnienie prawidłowego funkcjonowania ciała poprzez siłę funkcjonalną i trening stabilizujący system ruchowy człowieka.

Cykl Zdrowy Kręgosłup, to zajęcia stanowiące antidotum na dolegliwości bólowe kręgosłupa. Zajęcia polegają na wzmocnieniu mięśni pleców oraz brzucha. W trakcie jego trwania korzysta się bardzo często z piłeczek overball, które mobilizują do pracy mięśnie głęboko położone oraz odciążają kręgosłup.

Taniec, który jest chyba najbardziej powszechną i przyjemną formą ruchu. Zajęcia ognistej salsy czy też dostojnego walca angielskiego nie tylko pobudzają mięśnie do pracy, ale też pomagają na co dzień pielęgnować swoją kobiecość . Taniec zapewni nam pożądaną przez wiele kobiet grację oraz upłynni ruchy.

Sensitive Cycling, to trening na rowerku stacjonarnym. Wyprostowana kierownica oraz wygodne siodełko sprawiają, że podczas jazdy kręgosłup może bez przeszkód przyjąć wygodną pozycję. Zajęcia te polecane są osobą z duża nadwagę ponieważ są idealnym wprowadzeniem do bardziej zaawansowanych form aktywności fizycznej.

Częstotliwość zajęć

To jak często będziemy uczestniczyć w tego typu zajęciach zależy nie tylko od naszego stanu zdrowia, ale również i grubości portfela. Najlepiej byłoby chodzić na zajęcia 2 -3 dni w tygodniu, ponieważ wtedy uzyskamy najlepsze efekty. Jeśli jednak nie możemy sobie na to pozwolić – warto uczestniczyć w zajęciach chociaż raz w tygodniu.

Natalia Herzog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *