Zdrowie

Jak bezpiecznie wypoczywać na plaży?

Jak bezpiecznie wypoczywać na plaży

Tydzień temu rozpoczęły się wakacje, wielu z nas wyjeżdża na upragniony urlop. Chętnie korzystamy z plaż i wszystko jest okej, dopóki zachowujemy podstawowe zasady bezpieczeństwa. Tegoroczne wakacje są inne niż dotychczasowe. Jak bezpiecznie wypoczywać na plaży?

Wybierz miejsce z dala od innych ludzi

Zapewne znajdziesz na plaży takie miejsce, gdzie nie będziesz miała obok siebie innych ludzi. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Nie będziesz odczuwała skrępowania, leżąc w stroju kąpielowym. Będziesz mogła swobodnie rozmawiać ze znajomymi i minimalizujesz ryzyko zakażenia się koronawirusem od obcych osób.

Wchodząc do wody, zachowuj bezpieczną odległość

Staraj się nie iść tam, gdzie są tłumy. Największą popularnością zawsze cieszą się zjeżdżalnie, baseny z hydromasażem etc.  Wejdź do wody w takim miejscu, gdzie jedna osoba nie stoi na drugiej. Dzięki temu swobodnie popływasz, ale też zminimalizujesz ryzyko.

Korzystaj z własnych leżaków lub narzuć koc na ogólnodostępne

Na plażę warto zabrać własny leżak, ponieważ te z wypożyczalni, które są ogólnodostępne mogą zawierać koronawirusa. Jeśli już decydujesz się korzystać z nich, połóż na nich własny koc czy ręcznik, który po powrocie do domu starannie wypierzesz w pralce.

Przed posiłkiem umyj ręce

Gdy przebywamy na plaży przez cały dzień, prędzej czy później odczuwamy głód. W takiej sytuacji warto dokładnie umyć ręce przed posiłkiem albo wybrać coś, czego nie musimy dotykać, np. bułkę wysuwaną z papierowej torebki.

Na plażę wybierz się w wąskim gronie znajomych

Nie jedź na plażę w kilkunastoosobowej grupie, wybierz się w kilka osób, które są ci bliskie. To zawsze mniejsze ryzyko od wielkich eskapad, ponieważ statystycznie w dużym gronie łatwiej natknąć się na osobę zakażoną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *