Warto zadbać o nawilżenie cery, bo to właśnie ta czynność ma największy wpływ na kondycję naszej skóry. Przeczytaj poniższe porady i dowiedz się jak sprawić, by cera była odpowiednio nawilżona

Co szkodzi naszej skórze?

Zatrzymanie wody w skórze to kwestia kluczowa. Oprócz nałożenia kremu czy maseczki, musimy zmienić swoje nawyki. Naszej skórze z pewnością nie pomaga palenie papierosów, przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, wypity alkohol, a także częste zmiany temperatur. Postaraj się ograniczyć korzystanie z solarium, intensywne opalanie się, stres czy używki.

Przeznaczaj na odpoczynek i relaks odpowiednią ilość czasu, a na sen minimum 8 godzin na dobę. Zadbaj o swoje nawyki, a kondycja Twojej skóry z pewnością poprawi się.

Negatywne konsekwencje złych nawyków

Jeśli skóra nie będzie odpowiednio nawodniona, to w końcu zacznie się złuszczać, będzie czerwona, nieprzyjemna w dotyku, a przede wszystkim szybko pojawią się na niej pierwsze zmarszczki. Zadbaj zatem o odpowiedni poziom wilgoci i nie dopuść do jej przesuszenia.

Jak zapobiegać przesuszaniu skóry?

Kluczową kwestią jest nawodnienie nie tylko skóry, ale również całego ciała. Pamiętaj o tym, aby mieć zawsze przy sobie butelkę z wodą mineralną i pić minimum 2 litry wody dziennie. Woda ułatwi przefiltrowanie krwi, poprawi trawienie, nawilży skórę, a dodatkowo zapewni uczucie sytości.

Rano i wieczorem używaj nawilżających kremów, które pozwolą na zatrzymanie wody w skórze. Pamiętaj o tym, aby dobrać krem odpowiedni do Twojego rodzaju skóry. Obecnie dostępna jest bogata oferta kremów nawilżających, chociażby warte polecenia, kosmetyki francuskiej marki Vichy, które zawierają w swoim składzie wodę termalną.

Dodatkowo warto zrobić sobie samodzielnie raz, dwa razy na tydzień maseczkę odżywczą lub kupić gotową w drogerii i nałożyć ją na twarz na 30 minut. Świetnym rozwiązaniem będzie zastosowanie olejku arganowego, czyli tzw. płynnego złota, który intensywnie nawilża. Nie zapomnij również o oczyszczaniu i regularnych peelingach, które złuszczą martwy naskórek i przyspieszą wchłanianie składników odżywczych, które zawarte są w kremach nawilżających.