Zdrowie

Implanty zębowe – cena. Jakie są koszty implantów zębowych i od czego zależą?

implant zęba cena warszawa

Fotografia dostarczona przez partnera

Utrata własnego zęba to duży problem, który może wpływać nie tylko na estetykę, ale również funkcjonowanie jamy ustnej, a co za tym idzie – ogólne zdrowie pacjenta. Na szczęście współczesna medycyna, a szczególnie jej specjalizacje, takie jak implantologia i protetyka, pozwalają na odbudowę uzębienia. Ceny implantów są zróżnicowane, ale często pacjentom zależy na poznaniu z góry ostatecznych kosztów zabiegu. Na czym polega wszczepienie implantu i ile kosztują implanty zębowe?

Czym jest nowoczesny implant zęba?

Implant zębowy to innowacyjna i nowoczesna proteza stomatologiczna, która pozwala na rekonstrukcję braków w uzębieniu. Główną zaletą tego rozwiązania jest jego uniwersalność, ponieważ implanty zębów można stosować w zasadzie u wszystkich pacjentów. Cyrkonową lub tytanową śrubę wszczepia się w kości szczęki, dzięki czemu implanty zębowe zastępują skutecznie korzeń utraconego zęba. Dlatego implanty stomatologiczne z powodzeniem stosuje się zarówno w przypadku braku jednego zęba, konieczności rekonstrukcji kilku zębów, jak i całkowitego bezzębia.

Poza oczywistą funkcją estetyczną implanty zębowe skutecznie wspierają zdrowy zgryz i zapobiegają degradacji kości. Jeżeli naturalne zęby zostały usunięte lub straciliśmy je z innego powodu, kości stopniowo zanikają, co prowadzi nie tylko do zaburzeń zgryzu, ale też zmiany kształtu twarzy. Dlatego tak ważne jest podjęcie leczenia implantologicznego najszybciej po usunięciu lub utracie naturalnych zębów. Pozwoli to odzyskać pełną funkcjonalność uzębienia i komfort gryzienia czy żucia pokarmu.

Planujesz zabieg? Dowiedz się, od czego zależy cena

Ceny implantów nie są niskie, jednak warto myśleć o leczeniu tego typu jako o inwestycji długoterminowej. Całkowity koszt leczenia zależy od wielu czynników, m.in. od materiału, z którego wykonane są sztuczne korzenie oraz korony, konieczności podniesienia dna zatoki czy też przypadku, kiedy implantolog musi najpierw zająć się odbudową kości żuchwy lub szczęki.

Implanty wykonywane są z tytanu oraz cyrkonu. Implanty tytanowe stosowane są od wielu lat w stomatologii, ponieważ materiał ten jest niezwykle wytrzymały i obojętny dla organizmu ludzkiego. Wszczepiony w kość, zrasta się z nią w ciągu kilku miesięcy, po których następuje odsłonięcie implantu. Stanowi naprawdę solidną i trwałą podstawę zarówno dla pojedynczych koron, jak i mostów protetycznych.

Ceny implantu zależą również od tego, czy konieczna jest rekonstrukcja pojedynczego zęba, czy też braków w uzębieniu jest więcej i jak bardzo oddalone są od siebie.

Różnice w cenach w każdym gabinecie stomatologicznym mogą być spore i wynoszą od 2 800 zł do 5 000 zł za pojedynczą śrubę tytanową. Do ostatecznego kosztu należy doliczyć również czyszczenie i wybielanie zębów przed zabiegiem implantologicznym, łącznik protetyczny, śrubę gojącą czy też koronę zakładaną na implant. Na cenę całkowitą, w przypadku jednego braku zębowego, składają się więc:

  • konsultacja implantologiczna, w trakcie której lekarz stomatolog przedstawia plan leczenia – ok. 250 zł;
  • diagnostyka radiologiczna – ok. 400 zł;
  • wszczepienie implantu zębowego – od 3000 zł;
  • śruba gojąca – od 400 zł;
  • łącznik protetyczny – od 1500 zł;
  • korona porcelanowa lub pełnoceramiczna zakładana na implant – od 2000 zł.

Warto mieć świadomość, że całkowity koszt odbudowy pojedynczego – brakującego zęba na implancie będzie inny niż w przypadku mostów, które pozwalają z kolei na odbudowę wielu zębów na nielicznych implantach.

Co obejmuje cena implantu? Poznaj opinię specjalistów

Ceny implantów bywają zróżnicowane, zatem zapraszamy do konsultacji ze stomatologami z Warsaw Dental Center. Warszawska klinika to gwarancja leczenia w najwyższym standardzie, a duże doświadczenie pracujących w niej specjalistów skutkuje pełną satysfakcją pacjenta po dokonanej rekonstrukcji uzębienia. Zapraszamy także do zapoznania się z cennikiem, który znajdą Państwo pod linkiem https://warsawdentalcenter.pl/cennik/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *