Najnowsze Psychologia

Idealny facet

idealny facet

Szukamy ideałów, mężczyzn z naszych marzeń. Na początku jednak musimy zaznaczyć, że nikt nie jest idealny, nawet nasz wymarzony facet. Co tak naprawdę sprawia, że podoba nam się dany mężczyzna? Kto jest dla nas idealny?

Tajemniczy facet z powieści

Literatura to najlepsze pole dla wyobraźni. Czytając, projektujemy sobie wizję danego bohatera, którą w przypadku adaptacji filmowych, możemy później zweryfikować. Wielokrotnie bohaterowie książek byli uznawani za ideały, w dużej mierze za tajemniczość i romantyczność. Współcześni bohaterowie zmienili się na przestrzeni lat. Ideał mężczyzny z kart powieści wygląda dziś zupełnie inaczej niż u Mickiewicza czy Sienkiewicza. Dziś rządzi m.in. Christian Grey, ze słynnej sagi autorstwa E.L. James. Co takiego pociąga w nim miliony kobiet? Grey nie jest typowym idealnym,grzecznym chłopcem i pewnie dlatego tak podoba się kobietom. Ma trudną przeszłość i zamiłowania, które nie każdemu muszą przypaść do gustu. Do tego jest młody, inteligentny, wpływowy i ma miliony na koncie. Nie można pominąć jego urody, choć w przypadku aktora, odgrywającego rolę Christiana na ekranie, wiele osób nie było do końca przekonanych. Ale właśnie ta nieoczywistość jest wyjątkowa. Szary zdecydowanie nie należy do idealnych, choć kobiety wzdychają na samą myśl o nim. Tym, którzy nie znają jego wizerunku, polecamy sagę o Grey i film. W kinach już za kilka dni premiera kolejnej części.

Idealny amant filmowy

Romantyczne filmy nie miałyby niepowtarzalnego klimatu bez aktorów, którym przypadają w nich role amantów. Jednym ze znanych aktorów jest Rayan Gosling, który niejednokrotnie udowodnił, że idealnie pasuje do historii miłosnych. Film z jego udziałem – Pamiętnik, jest do dziś uznawany za jedną z lepszych kinowych historii miłosnych. Rayan powrócił na ekrany wraz z nominowaną do Oscarów 2017 produkcją – La La Land. Tutaj widzowie z pewnością będą zaskoczeni talentem tanecznym i wokalnym aktora. Musical to dość trudny gatunek, ale Gosling świetnie się w nim odnalazł. Przystojny aktor uwodzi nie tylko głosem, ale grą na pianinie i fantastycznym stylem, nawiązującym do retro. Nic dziwnego, że aktor ma szansę na Oscara, czym jego fanki byłyby zachwycone. Ale w jego roli również dopatrujemy się wad. Jego zachowanie nie zawsze wzbudza uśmiech i zachwyt, wręcz przeciwnie. Bajkowa oprawa to tylko dodatek do opowieści, która ma znacznie głębszy sens, tak jak postacie, które w niej występują. A życie wszystko weryfikuje  i szybko sprowadza nas do pionu.

Mężczyzna z realnego świata

mężczyznaWróćmy na ziemię, zostawiając powieści i filmowe historie. Rozejrzyjmy się wokół i spójrzmy na facetów, którzy nas otaczają. Czy są idealni? Nie i nigdy nie będą. Każdy z nich ma swoje wady, być może barwną przeszłość. Nie zmienia to faktu, że w takiej osobie możemy dostrzec coś, co nas zauroczy, co sprawi, że serce zacznie szybciej bić. Z taką osobą też możemy zbudować coś pięknego i trwałego, niekoniecznie idealnego. Nie szukajmy ideałów z książek czy ekranów kin, bo w ten sposób stracimy kogoś, kto jest wartościowy i najważniejsze – realny. Mężczyzna z realnego świata nie musi być idealny, by można go było pokochać. Interesujące osobowości istnieją, wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć, by je dostrzec. A czy dla Was istnieje facet idealny?

Katarzyna Antos

Komentarze (5)

ewalub

6 lat temu

Kobiet idealnych też nie ma, a jednak my nieidealni (ludzie) potrafimy tworzyć udane związki 🙂

pati25

6 lat temu

Idealny facet istnieje tylko w naszej wyobraźni.Nie znajdziemy idealnego faceta bo takich nie ma

Emilly27k

6 lat temu

No niestety w marzeniach są. Może znajdzie się taki pojawi królewicz.

Aneczka2015

6 lat temu

Na tym świecie nie ma idealnych facetów są tylko w marzeniach 🙂

Emilly27k

6 lat temu

Nie ma dla mnie idealnego mężczyzny- nie istnieje. Znamy go tylko z książek, a nie z reala.

Zostaw komentarz