Kultura Najnowsze Styl życia

Harry Potter i Komnata Tajemnic

Harry Potter

J.K. Rowling i Jim Kay zabierają nas w magiczny świat Harry’ego Pottera, ubarwiony wspaniałymi ilustracjami. Harry Potter i Komnata Tajemnic w wersji ilustrowanej, wydana przez wydawnictwo Media Rodzina, to doskonała propozycja dla małych i dużych czytelników.

Harry Potter oczami Jima Kaya

Miłośnicy serii przygód Harry’ego Pottera doskonale znają jego postać. Charakterystyczne okulary, ciemne włosy i blizna w kształcie błyskawicy. Postać na dobre wpisała się w kanon nie tylko literatury. Artysta Jim Kay, we współpracy z J.K. Rowling, autorką magicznej serii, przedstawił swoje wyobrażenie bohaterów znanej na całym świecie powieści, tworząc nową szatę graficzną. Już po raz drugi ubarwił tekst pięknymi ilustracjami, dzięki którym każda kolejna strona odkrywa nam element magicznego i tajemniczego świata czarodziejów. Poznajemy Zgredka, Aragoga czy Jęczącą Martę. Jim Kay idealnie oddał klimat Komnaty Tajemnic, która pełna jest zagadek, niedomówień oraz niezwykłych postaci. Dzięki ilustracjom na nowo odkrywamy świat Pottera, do którego zdecydowanie warto zajrzeć. Wyjątkowe wydanie zachwyci nie tylko najmłodszych fanów Harry’ego.

Komnata Tajemnic

Druga część opowiada o tajemniczej komnacie, którą stworzył Salazar Syltherin. I choć mija wiele lat, w Hogwarcie zaczynają dziać się dziwne rzeczy, mające na celu doprowadzenie Harry’ego do tytułowej komnaty. Harry Potter  wraz z Ronem i Hermioną próbują dociec, kto stoi za wydarzeniami w Szkole Magii i Czarodziejstwa, co takiego skrywa komnata. Liczne tarapaty i spotkania w oko w oko z magicznymi stworzeniami nie dzieją się bez przyczyny. Harry znowu musi stanąć do walki ze złymi mocami.

W Komnacie Tajemnic poznajemy nowych bohaterów, który obecność ubarwia całą historię. Już na początku, uwagę przykuwa skrzat Zgredek, który robi wszystko co w jego mocy, by utrudnić Harry’emu dostanie się na kolejny rok szkolny do Hogwartu. Jak się później okazuje, robi to, by chronić go przed Voldemortem. Ciekawą postacią jest nowy nauczyciel – Gilderoy Lockhart, który ma prowadzić przedmiot o wymownej nazwie – obrona przed czarną magią. Narcystyczny nauczyciel wprowadza do powieści wiele kolorów i uśmiechu. Co wyniknie z nauki? Zapraszamy na lekcje do Lockharta.

Komnata Tajemnic to jedna z mroczniejszych części przygód Harry’ego Pottera. Motyw pająków, który przewija się przez stronice, tylko to podkreśla. Do tego dodajmy postać Jęczącej Marty, zamieszkałej w damskiej toalecie czy wycieczkę Rona i Harry’ego do Zakazanego Lasu, gdzie spotykają Aragoga.

Magiczny świat Harry’ego Pottera

Harry Potter to bez wątpienia wyjątkowa postać w świecie literatury. Ilustrowana wersja książki Harry Potter i Komnata Tajemnic, autorstwa J.K. Rowling zabiera czytelników w magiczny świat, o którym niejeden z nas marzył w dzieciństwie. Warto otworzyć książkę, by choć przez chwilę poczuć się jak dziecko, które razem z bohaterami przeżywa niesamowite przygody, pełne czarów. Co czeka Harry’ego i jego przyjaciół w kolejnym roku nauki w Hogwarcie? Jaką tajemnicę skrywa przeszłość oraz w jaki sposób zakończy się walka ze złem? Wystarczy zagłębić się w strony powieści, by na dobre przepaść w magicznej historii.

Katarzyna Antos

Komentarze (4)

dulcynea

5 lat temu

Przeczytałam wszystkie części przygód Harry Pottera , najpierw czytałam wspólnie z synem , który przy pierwszych częściach nie bardzo sobie radził.
A potem kolejne czytałam już sama, bo byłam ciekawa fabuły. Obejrzałam też ekranizacje. A to nowe wydanie kupię zaprzyjaźnionym dzieciom.

pati25

5 lat temu

Nie czytam książek fantastycznych.Ale dla miłośników Harry”ego taka książka będzie miłym prezentem 🙂

Amelia

5 lat temu

Nie jestem fanką fantastyki, ale moje dzieci uwielbiają Harry`ego. Ilustrowane wydanie to nie lada gratka:)

Alice

5 lat temu

Harry Potter to ulubiony bohater moich wnuczek. Muszę im sprawić tę ilustrowaną książkę. To będzie świetny prezent na Mikołajki:)

Zostaw komentarz