Nieinwazyjne metody leczenia – pierwszy krok w walce z haluksami

Zanim oddasz się w ręce chirurga, warto wypróbować metod nieinwazyjnych. Każda operacja niesie ze sobą ryzyko powikłań i wiąże się z czasochłonną rehabilitacją. Jednocześnie należy pamiętać, iż zabieg nie likwiduje źródła problemu, u większości pacjentów leczonych chirurgicznie haluksy powracają po kilku latach.

Nie chcesz poddawać się interwencji chirurgicznej, a paluch koślawy uniemożliwia ci normalne funkcjonowanie? Walkę z haluksami rozpocznij od odpowiedniego asortymentu medycznego. Wśród nieinwazyjnych metod leczenia palucha koślawego wymienia się masaże, zabiegi fizykalne, kinezyterapię itd.

Jak działa aparat Bunito Duo?

Osobom, które zmagają się z problemem haluksów, z pomocą przychodzą producenci artykułów ortopedycznych. Jak wybrać odpowiedni aparat spośród wielu dostępnych na rynku? Przy podejmowaniu decyzji należy kierować się jego działaniem. Dobry aparat ortopedyczny umożliwia swobodę ruchów w obrębie stawu. W przypadku osób, które borykają się z problemem haluksów, świetne rezultaty może przynieść zastosowanie dwuzawiasowej szyny, która pozwala skorygować kształt palucha koślawego. Produktem, który spełnia powyższe wymagania, jest aparat Bunito Duo, który został zaprojektowany przez polskiego producenta Dr. Sapporo.

Szyna, która wchodzi w skład aparatu Bunito Duo, została wyposażona w dwuzawiasową konstrukcję, która umożliwia swobodę wykonywania ruchów. Opaski na śródstopie i paluch utrzymują kości we właściwym ułożeniu, tym samym odciągają paluch od reszty palców i przyczyniają się do zmniejszenia poprzecznego płaskostopia. W celu uzyskania pożądanych rezultatów w aparacie Bunito Duo należy chodzić co najmniej pół godzinny dziennie, producent zaleca jednak, aby korzystać z niego przez kilka godzin w ciągu dnia. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby położyć się spać z aparatem na stopie. U większości chorych dolegliwości bólowe zmniejszają się od razu, aczkolwiek na poprawę wartości kątowych w stawach musimy trochę zaczekać. Pożądane rezultaty pojawiają się po półrocznym stosowaniu aparatu.

Produkty ortopedyczne stanowią alternatywę dla osób, które uskarżają się na haluksy, ale mają wątpliwości przed poddaniem się interwencji chirurgicznej. Każda operacja niesie ze sobą ryzyko powikłań, a w przypadku palucha koślawego gra zazwyczaj jest niewarta świeczki, bowiem po kilku latach problem powraca. Tymczasem odpowiednio dobrane produkty ortopedyczne nie tylko przynoszą natychmiastową ulgę, ale przede wszystkim zwalczają przyczynę haluksów, poprawiając wartości kątowe stawów.