Fitness

Gotowa na fitness!

Lato sprzyja aktywności fizycznej, która jest niezbędna w utrzymaniu szczuplej sylwetki i zdrowia. Coraz więcej kobiet decyduje się na rozpoczęcie przygody ze sportem. Ale do ćwiczeń, należy się odpowiednio przygotować. Czy jesteś w pełni gotowa na fitness?

Fitness – pomysł na aktywność dla kobiet

Dawniej siłownia była kojarzona z mężczyznami. W końcu to oni „pakują” i chwalą się swoimi mięśniami we wszystkie strony. Dziś to stereotyp, ponieważ panie równie chętnie zaglądają na siłownie i do klubów fitness. Moda na sport spowodowała, że wiele osób zaczęło uprawiać fitness oraz interesować się zdrowym stylem życia. Taka forma aktywności fizycznej jest idealna dla każdej kobiety. Na zajęcia fitness można przyjść po pracy, z koleżankami czy do miejskiego parku. Możliwości jest wiele, wystarczą chęci i duża dawka pozytywnej energii. Jak przygotować się do fitness? O czym warto pamiętać?

Wybór miejsca do ćwiczeń

Na początku zastanówmy się, gdzie chciałybyśmy ćwiczyć, które miejsce jest dla nas najbardziej komfortowe, ze względu na lokalizację. Być może niedaleko miejsca naszej pracy znajduje się klub fitness. A może w pobliskim parku organizują takie zajęcia w każdą sobotę? Ćwiczenia mają być formą aktywnego wypoczynku, więc wybierzmy takie miejsce, do którego bez problemu dotrzemy, nie tracąc cennego czasu. Równie dobrze możemy ćwiczyć w domu, jednak samo wyjście będzie motywowało nas do działania.

Skompletowanie stroju i akcesoriów

Strój do ćwiczeń jest bardzo ważny, ponieważ musimy czuć się w pełni komfortowo. Ubranie nie może krępować ruchów, zbytnio obciskać ciała czy ocierać skóry. W sklepach, nie tylko sportowych, nie brakuje całych kolekcji ubrań, które są przeznaczone na treningi. Panie nie mogą zapomnieć o sportowym biustonoszu. Legginsy, sportowe spodenki oraz obowiązkowe sportowe obuwie to podstawowe elementy stroju na fitness. Nie ćwiczymy w balerinach czy trampkach. Oprócz stroju, zadbajmy o akcesoria. Mata do ćwiczeń pozwoli nam na trening w domu, na sali czy na trawie. Mini hantle pomogą w wykonaniu wielu ćwiczeń, wzmacniających mięśnie. Praktycznym podczas zajęć fitness gadżetem, będzie bidon. Sportową butelkę zabierzemy ze sobą w dowolne miejsce treningu.

Rozgrzewka

strójNigdy nie zapominajmy o rozgrzewce przed jakimikolwiek ćwiczeniami. Mięśnie i stawy muszą być przygotowane na wysiłek fizyczny, więc rozgrzewka jest obowiązkowym punktem każdego treningu. Lekki trucht, kilka skłonów i ćwiczeń na rozciągniecie mięśni rozgrzeje nasze ciało. Wystarczy około 10-minutowa rozgrzewka. Dzięki niej unikniemy zakwasów i nie nadwyrężymy naszych mięśni.

W pełni przygotowana kobieta, może cieszyć się zajęciami sportowymi. Fitness to idealny pomysł dla każdej kobiety, która chce zadbać o zdrowe, piękne ciało oraz dobry humor i energię na co dzień.

Katarzyna Antos

Komentarze (4)

Emilly27k

7 lat temu

Każda forma korzystania z fitnessu jest dobra o ile ma się chęć do ćwiczeń. Miałam tą przyjemność chodzenia na tego rodzaju ćwiczenia. Bolało ciało, ale się opłacało. Zmniejszyły się bóle. Warto ćwiczyć stopniowo.

pati25

7 lat temu

Ćwiczenia to świetna forma ruchu,aby mieć piękne,zgrabne ciało.Ja ćwiczę w domu.Mam zestaw ćwiczeń zaleconych przez rehabilitanta.Chodzę na zajęcia rehabilitacyjne

Emilly27k

7 lat temu

Korzystałam z fitness clubu i mogę polecić każdej kobiecie, której chce ładnie wyglądać. Milo uprawia się ćwiczenia i nie boli tak ciało, ale trzeba też w granicach normy ćwiczyć. Można poprosić trenera o zestaw ćwiczeń. Nie za dużo. Stopniowo po 20 i powtórzenia.

eve

7 lat temu

u mnie na osiedlu powstal nowy fitness klub , ale jeszcze tam sie nie wybralam , musze nadrobic zaleglosci

Zostaw komentarz