Styl życia

Gdzie umówić się na randkę i co ubrać na randkę, aby zrobić dobre wrażenie?

Gdzie umówić się na randkę i co ubrać na randkę, aby zrobić dobre wrażenie

Randki, zwłaszcza te pierwsze zazwyczaj wiążą się z dużym stresem i zdenerwowaniem. Chcemy wypaść dobrze i zrobić wrażenie, a nie wiemy, co może się spodobać drugiej osobie. Jak się do tego przygotować? Gdzie wybrać się na randkę, jak się na nią ubrać, o czym pamiętać?

Jak przygotować się na randkę?

Z pewnością randka jest ważnym wydarzeniem, zarówno dla jednej, jak i dla drugiej strony, zwłaszcza gdy zależy nam na tym, by zrobić dobre wrażenie. Dlatego też zwraca się uwagę na wszelkie szczegóły, jak choćby wygląd, zachowanie czy miejsce, w którym się spotyka. Stres jest więc jak najbardziej na miejscu, ale warto pamiętać o tym, by mu się nie poddać. Zbyt dużo nerwów może popsuć fajną zabawę i pokrzyżować rozwój znajomości, dlatego oprócz zadbania o swój wygląd, warto też pomyśleć o relaksie.

W co ubrać się na randkę?

Każdy chce wyglądać dobrze i jeżeli staramy się ubrać ładnie, to oznacza po prostu, że zależy nam na tym, by właściwie wypaść. Nic w tym dziwnego, w końcu jesteśmy wzrokowcami. Lepiej jednak nie przesadzać – strój powinien być dostosowany do okazji, miejsca i naszego stylu oraz wygody. Przykładowe propozycje względem tego, w co się ubrać na pierwszą randkę podpowiada www.szmineczka.pl. W wielu poradnikach tego typu, przewija się właściwie ta sama fraza – naturalność i swoboda. Ubranie powinno być czyste, wyprasowane, schludne i dobrze dopasowane, niekoniecznie eleganckie, chyba że okoliczności temu sprzyjają np. wizyta w restauracji.

Równie dobrze sprawdzi się więc zarówno sukienka, jak i jeansy i zwykły T-shirt, czy bardziej elegancka bluzka. W przypadku panów jest łatwiej – jeansowe spodnie i koszulka czy koszula, w rzadszych przypadkach bardziej elegancki strój, np. sportowy garnitur.

Gdzie umówić się na randkę?

Miejsce na randkę także ma bardzo duże znaczenie i należy kierować się jedną istotną zasadą. Pierwsze spotkania powinny odbywać się na w miarę neutralnym gruncie – kawiarnia czy park mogą się doskonale sprawdzić, zwłaszcza że pozwolą na lepsze zapoznanie się. W miarę upływu czasu można zdecydować się na inne możliwości – kino, park rozrywki, klub bilardowy, kręgle, basen czy inne miejsca rekreacyjno-sportowe. W późniejszym czasie, ale niekoniecznie na pierwszej randce, można też zdecydować się na elegancką restaurację. Im lepiej się poznajemy, tym lepiej będziemy znać swoje upodobania i tym łatwiej wybrać odpowiednie miejsce na spotkanie.

Miejsce spotkania będzie miało oczywiście ogromny wspływ na wybór stroju. Wybierając kawiarnie czy restaurację, założymy co innego, niż w przypadku, gdy czeka na aktywność fizyczna w postaci gry w kręgle lub jazda na łyżwach. Trzeba dopasować się do okoliczności.

O czym rozmawiać na randce?

Rozmowa w trakcie randki to podstawa, by móc zacząć stopniowo się pozwana. Z pewnością na pierwszym takim spotkaniu warto zacząć od tematów neutralnych, jak choćby swoim hobby i zainteresowaniach, czy tematach codziennych. Niekoniecznie powinno się mówić o pracy, ewentualnie jak już to jaki zawód się posiada. Plany na przyszłość, czy kwestie związane z życiem osobistym i emocjonalnym powinny być czymś, o czym wspomina się później. Zbytnie gadulstwo, czy odwrotnie, milczenie nie są wskazane.

Komentarze (5)

janka

1 rok temu

Ja zawsze stresowałam się randką, przez co nie sprawiała mi ona przyjemności. Z mężem najpierw się przyjaźniłam, dlatego w jego towarzystwie czułam się swobodnie.

kinia

1 rok temu

Najważniejsze to zachować swobodę podczas randki:)

alicja

1 rok temu

To prawda, przed randką często zastanawiamy się, co zrobić, aby dobrze na niej wypaść.

olina

1 rok temu

Pierwsza randka to zawsze ogromna ekscytacja.

mariola

1 rok temu

Pierwsza randka to niezwykłe przeżycie, warto zadbać o to, aby wszystko poszło według planu.

Zostaw komentarz