Styl życia

Galapagos – wakacje za granicą

Galapagos - wakacje za granicą

unsplash

Sri Lanka atrakcje, fauna i flora, klimat – wszystko co warto wiedzieć

Planując wakacje za granicą, niektórzy wybierają Sri Lance. To państwo położone na wyspie Cejlon w Azji Południowej. W jego skład wchodzą również mniejsze, okoliczne wysepki. Okazuje się, że jest świetnym miejscem na wypoczynek.

Sri Lance – fauna i flora

Zanim przejdziemy do tematu Sri Lance atrakcje, warto wspomnieć o faunie i florze, które robią tam ogromne wrażenie. 1/3 kraju pokrywają lasy. Na północy znajduje się las monsunowy, na południu zaś las równikowy. Na północy i wschodzie znajdują się trawiaste sawanny. Z kolei na wybrzeżu i przy ujściach rzek rosną lasy namorzynowe. Największym ssakiem mieszkającym na tych terenach, jest słoń indyjski. Są tu również inne dzikie zwierzęta. Nie brakuje na przykład niedźwiedzi wargaczy, jeleni, kanczyli indyjskich, dzikich bawołów i lampartów. W lasach i sawannach zamieszkują małpy, langury białobrode oraz hulmany. W rzekach żyją krokodyle.

Klimat w samym sercu Sri Lanki

Pogoda w Sri Lance jest zmienna. Zawsze jednak panują wysokie temperatury powietrza. Temperaturze tej towarzyszy duża wilgotność, a także wiejące od wody wiatry. Szczyt sezonu trwa od grudnia do kwietnia. Sri Lanke można odwiedzać praktycznie przez cały rok.

Dlaczego warto zwiedzić Sri Lankę

Pod hasłem Sri Lanka atrakcje można znaleźć mnóstwo informacji na temat tego, co można i co warto zwiedzić na tym przepięknym terenie. Wybierając nadmorskie miasto, można skorzystać z rozmaitych atrakcji wodnych. Tu można uprawiać windsurfing, jeździć na nartach wodnych, a także nurkować. A jeśli ktoś lubi poleniuchować na plaży, znajdzie niejedną, atrakcyjną, która sprosta najśmielszym oczekiwaniom. Warto wybrać się tu nie tylko ze względu na atrakcje Sri Lanki, ale również z powodu wspomnianego klimatu. Dzięki niemu można tu miło i ciekawie spędzić czas o dowolnej porze roku. Sri Lanka słynie również z przepięknych krajobrazów, które niewątpliwie warto zobaczyć.

Planując egzotyczne wakacje, warto też wziąć pod uwagę wyspy Galapagos. Galapagos to widoki zapierające dech w piersiach przyciągają uwagę tak wielu turystów, którzy chętnie odwiedzają te miejsca na świecie. Biuro Relaksmisja poleca zarówno zwiedzanie Sri Lanki jak też Tahiti i innych przepięknych miejsc. Wystarczy zapoznać się z ofertą, aby móc szybko znaleźć dla siebie wyjątkową lokalizację na wymarzony urlop z bliską osobą czy całą rodziną. Dziś wiele osób chętnie zwiedza pola herbaciane, czy inaczej plantacje herbaty, obserwują przyrodę, korzystają z największych atrakcji miejsca, w którym się zatrzymały. Warto więc rozglądać się za miejscami na ziemi, które to umożliwią. Warto tym samym skorzystać z oferty profesjonalnego biura podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *