Seks

Gadżet dla każdej kobiety

Gadżet dla każdej kobiety

Temat tabu czy jednak coś normalnego? Wstydliwy czy nadający się do rozmowy w gronie przyjaciół? Zarezerwowany dla stron dla dorosłych czy poruszany na najbardziej poczytnych portalach? Podejście do erotyki i seksualności zmienia się w ostatnich latach i to, co jeszcze niedawno faktycznie było przemilczane, dzisiaj dosłownie wchodzi na salony. Zabawki dla dorosłych? Ależ jak najbardziej tak.

Gadżet znany od lat

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że wibratory – bo to o nich dzisiejszy artykuł – znane są od dziesiątek lat. Nie każdy też wie, jak było z nimi na początku… Przypomnijmy, bo doskonale obrazuje to fakt, jak bardzo zmienia się podejście do kobiecych potrzeb i męskie o nich mniemanie. Otóż na początku XIX wieku wynaleziono histerię, czyli nieistniejącą chorobę, która miała dotykać kobiety. Objawiała się ona między innymi wahaniami nastroju, frustracją, złym samopoczuciem. Wynaleziono też wibrator – remedium na histerię, chociaż miał on leczyć też wiele innych przypadłości. Sam fakt, że dzięki niemu można przeżyć przyjemność dla samej przyjemności, był raczej pomijany. W końcu były to czasy, gdy sytuacja kobiety – tak w alkowie jak i poza nią – była zgoła odmienna od dzisiejszej. Obecnie zaś mamy postępującą równość płci, przynajmniej tych dwóch najbardziej znanych, mamy możliwość mówienia o swoich potrzebach, pragnieniach. O tym, jak można je spełniać. A także o tym, że nie zawsze i nie każdej kobiecie mężczyzna jest potrzebny do szczęścia – tak w alkowie jak i poza nią… Nie oznacza to oczywiście deprecjonowania panów, są w końcu równoprawnymi partnerami w niezliczonej licznie związków. Ale równoprawnymi – a nie głównie dominującymi, jak było jeszcze parę dziesiątek lat temu.

Wibrator, ty i partner

Gadżety erotyczne, na czele oczywiście  z wibratorem, są akcesoriami, po które mogą sięgać kobiety w każdym wieku i niezależnie od tego, czy pozostają w związku czy nie. W końcu jego główną rolą jest przynoszenie przyjemności i rozładowywanie napięcia, a to należy się każdemu.

Nie jest jednak tak, że gadżety są domeną kobiet w stanie wolnym. Singielki sięgają po nie chętnie, stanowią bowiem doskonały substytut partnera i godnie zastępują go w zaciszu sypialni. Może nawet bardziej niż godnie… W końcu mnogość wzorów i możliwości, o których można przekonać się na stronie najlepsze wibratory pl, jest faktycznie fascynująca.

Jednakże wibratory – ale też inne „zabawki” przeznaczone dla dowolnej płci – bardzo dobrze spisują się także stosowane w parach. Uznawane są za świetny sposób na urozmaicenie pożycia, wniesienie czegoś nowego do związku, możliwość przeżycia doznań, które normalnie są trudno osiągalne (albo nawet wcale). Wiele kobiet deklaruje, że dopiero pomagając sobie jakimś gadżetem jest w stanie osiągnąć prawdziwie satysfakcjonujący poziom przyjemności. Owszem, przyznajmy, część mężczyzn na taką wiadomość reaguje alergicznie, jakby wstydząc się swoich możliwości i niechętnym okiem patrząc na obecność „tego trzeciego” w łóżku, czy też nawet nie chcąc o niej słyszeć.

Niepotrzebnie. Rolą akcesoriów jest właśnie podniesienie przyjemności i tylko tyle. Nie mają one zupełnie zastąpić mężczyzny, a jedynie wyrównać kobiece szanse na osiągniecie satysfakcji z życia erotycznego. Owszem, pod względem czasu pracy czy różnorodności sposobu pracy mogą przewyższać panów, jednak nie muszą ich zastępować. Przyjemność przeżywana razem, we dwoje (plus on) jest zazwyczaj bardziej satysfakcjonująca niż zabawa w pojedynkę. Obejmuje przecież nie tylko przyjemność fizyczną, ale psychiczną i więź emocjonalną, której żaden mechaniczny gadżet nie zastąpi. Przynajmniej na razie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *