Styl życia

Flowerbox – oryginalny i elegancki prezent, który ucieszy każdą kobietę

flowerbox

Flowerbox to doskonała propozycja dla tych osób, którym tradycyjne bukiety kwiatowe wydają się być już nieco oklepane i staromodne. Flowerbox to bowiem zupełnie nowa forma wręczania kwiatów. Charakteryzują się one ciekawym i nowoczesnym wyglądem, brakiem konieczności pielęgnacji żywych kwiatów oraz uniwersalnością. Taką kompozycję kwiatową możemy bowiem wręczyć właściwie na każdą okazję: dla ukochanej kobiety w prezencie urodzinowym, z okazji ślubu dla nowożeńców, dla mamy na Dzień Matki i nie tylko. Czym jest flowerbox i skąd właściwie trafił on do naszego kraju?

Flowerbox – niezwykła kompozycja kwiatowa w eleganckim pudełku

Flowerbox to nic innego jak cięte, żywe kwiaty umieszczone w eleganckim sztywnym pudełeczku. Pudełka występują w wielu kolorach i kształtach, bez problemu możemy więc dopasować jego barwę do kolorystyki mieszkania ukochanej osoby. W zależności od okazji możemy także wybrać tradycyjne pudełko o owalnym kształcie, kwadratowe lub w wymownym kształcie serca.

We flowerboxach najczęściej spotykanym gatunkiem kwiatów są róże. Możemy wybierać spośród ich wielu kolorów i dowolnie je ze sobą zestawiać. I tak, flowerbox z czerwonymi różami będzie doskonałym prezentem na Walentynki czy urodziny żony lub narzeczonej, białe róże z pewnością wzbudzą zachwyt nowożeńców i wspaniale przystroją ich stół weselny, a różowe oraz białe kwiaty na pewno spotkają się z uznaniem najważniejszej kobiety w naszym życiu, czyli mamy. Bez względu na to, jaki kolor i kształt pudełka wybierzemy, jednego możemy być pewni: flowerbox z pewnością zachwyci każdą osobę, która go otrzyma.

Skąd pojawił się w Polsce pomysł na kwiaty w pudełku?

Pomysł na flowerbox zrodził się na zachodzie Europy i szybko rozprzestrzenił się po całym świecie. Wciąż rosnąca popularność flowerboxów wynika nie tylko z ich efektownego i oryginalnego wyglądu, ale także z praktycznych względów. Kwiaty umieszczone w takim pudełeczku na dłużej zachowują bowiem swoją trwałość i, co za tym idzie, jeszcze dłużej cieszą nasze oczy. A któż z nas nie chciałby jak najdłużej zachować dla siebie pięknych kwiatów, które otrzymał w prezencie od wyjątkowej osoby? Absolutnym hitem są tu tzw. wieczne róże, które umieszczone w kolorowym flowerboxie zachowują swoją świeżość przez aż 2 lata.

Z kolei już po zwiędnięciu kwiatów samo pudełeczko może posłużyć do przechowywania pamiątek lub innych cennych przedmiotów.  Wykonane jest ono bowiem z trwałego i estetycznego materiału, dzięki czemu samo w sobie może stanowić praktyczny dodatek dekoracyjny. Jak widać, na samych kwiatach zastosowanie flowerboxa się więc nie kończy.

Sam flowerbox z RoseDuChateau.com jest praktycznie bezobsługowy. W przeciwieństwie do tradycyjnych bukietów ciętych kwiatów nie musimy się bowiem martwić o szukanie dla niego odpowiedniego wazonu, o regularną wymianę wody oraz o skracanie kwiatowych łodyżek. Flowerbox wystarczy bowiem postawić w wybranym przez siebie miejscu i cieszyć nim swoje oczy.

Tekst sponsorowany

Komentarze (5)

pati25

3 lata temu

Świetny pomysł,aby tak zapakować kwiaty.

linda

3 lata temu

Ciekawy pomysł na prezent;)

linea

3 lata temu

Chętnie przygarnęłabym pudełko takich prześlicznych kwiatów. Prezentuje się świetnie. Zawsze to jakaś odmiana i nie ma obaw, że kolce róż zrobią nam krzywdę 🙂

    ewalub

    3 lata temu

    O tak, ochronę przed kolcami się chwali 🙂

ewalub

3 lata temu

Jeszcze nikt mi nie podarował kwiatów w takiej formie i sama również nikomu nie kupiłam. Całkiem ciekawie to wygląda, pasuje jako prezent na imieniny 🙂

Zostaw komentarz