Styl życia

Fabryka bombek – oryginalny pomysł na wycieczkę szkolną

Fabryka bombek

Polskie szklane ozdoby choinkowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem nie tylko w naszym kraju, ale także za granicą. W Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej stanowią produkt luksusowy. Warto z tego powodu zobaczyć na własne oczy, jak przebiega proces wytwarzania wyjątkowych bombek choinkowych. To szczególnie atrakcyjny pomysł na wycieczki szkolne. Dzieci chętnie obserwują, jak wygląda praca w poszczególnych zawodach. Zapoznanie się z technikami tworzenia niepowtarzalnych ozdób choinkowych będzie dla nich niezwykłą atrakcją, zwłaszcza wtedy, gdy w ramach zwiedzania organizuje się też warsztaty. Zobacz, dlaczego warto pojechać do fabryki bombek!

Sprawdź, jak powstaje magia Świąt

Polskie fabryki bombek szklanych tworzą małe dzieła sztuki przy użyciu tradycyjnych metod, które uległy wielu udoskonaleniom, jednak nadal przypominają w dużej mierze techniki z XIX wieku. Dzięki temu jest to cenna lekcja dla dzieci i młodzieży. Pokazuje, jak istotna jest cierpliwość i nieustanne podnoszenie swoich kwalifikacji w dążeniu do sukcesu. Każda bombka, zanim znajdzie się w Twoim koszyku, podlega skomplikowanym procesom, które warto zobaczyć na własne oczy. Przejdź po poszczególnych pracowniach fabryki bombek i zobacz, jak powstaje magia świąt Bożego Narodzenia!

Taką możliwość daje między innymi polski producent ozdób choinkowych Szkło-Dekor w Piotrkowie Trybunalskim. Działa nieprzerwanie od ponad siedemdziesięciu lat i zatrudnia szereg wysoko wykwalifikowanych specjalistów, mistrzów w swoim fachu. Ta fabryka bombek umożliwia zwiedzanie z życzliwymi, doskonale przygotowanymi merytorycznie przewodnikami, a każda wycieczka jest dostosowywana do potrzeb konkretnej grupy. To niezwykła możliwość obejrzenia tradycyjnego rzemiosła – dzięki temu możesz na własne oczy przekonać się, ile trudu potrzeba, by wytworzyć jedną szklaną bombkę.

Duże zainteresowanie sprawia, że warto z większym wyprzedzeniem przed planowanym przyjazdem ustalić szczegóły. W ramach wizyty w fabryce uczniowie przygotują także własne bombki. Wycieczki w atrakcyjnych cenach w Szkło-Dekor to wyjątkowa okazja dla dzieci i młodzieży – to zwiedzanie i warsztaty, dające wgląd w tradycyjne techniki produkcji bombek choinkowych w fabryce o długiej historii.

Kreatywność jest w cenie

Kiedy zapraszamy uczniów na zróżnicowane wycieczki, czasem trudno nam wymyślić wyjazd, który będzie atrakcyjny dla wszystkich dzieci. Nie ułatwia sytuacji to, że nasi milusińscy często odwiedzają inne miasta z rodzicami, dlatego takie miejsca jak Kraków czy Warszawa wielu z nich już zobaczyło. Fabryka bombek to pomysł dużo bardziej oryginalny, a jej zwiedzanie może wiele nauczyć zarówno najmłodszych, jak i młodzież. Nie chodzi bowiem tylko o to, jak powstają ozdoby choinkowe, w szczególności bombki. Duże znaczenie ma to, że każda bombka wymaga cierpliwości, wysokich kwalifikacji i zespołowej pracy. Bezsprzecznie jest to dla dzieci i młodzieży cenną życiową lekcją. Taka wycieczka ma więc ogromny wymiar nie tylko merytoryczny, ale również dydaktyczny. Ponadto pokazuje, jak ciekawe są polskie produkty i dlaczego warto właśnie na nie stawiać. Polskie bombki są bowiem niezwykle cenione na świecie.

Zobacz najlepszych rzemieślników i artystów przy pracy

Zwiedzając fabrykę, w której wytwarza się bombki z wykorzystaniem tradycyjnych metod, można się zdziwić tym, jak trudne jest to zadanie. Pierwszym krokiem jest wydmuchanie bombki ze szklanej rurki. Następnie srebrzy się ją azotanem srebra i nadaje się jej barwne tło. Potem w grę wchodzą brokaty, lakiery i farby, którymi nanosi się piękne, wyjątkowe wzory. Ważne jest także to, że takie bombki są niepowtarzalne w odróżnieniu od plastikowych produktów, które są dużo bardziej masowe. Nie bez powodu polskie ozdoby choinkowe zdobyły szerokie uznanie klientów zagranicznych!

Własne szklane bombki choinkowe

Grupy dziecięce na pewno ucieszą warsztaty prowadzone przez wyszkolonych pracowników fabryki. To wyjątkowa okazja do sprawdzenia swoich sił w tradycyjnym rzemiośle. Wiele wytwórni daje taką możliwość. Warsztaty polegają na samodzielnym przygotowaniu przez dzieci własnych bombek pod okiem profesjonalistów. Takie bombki są wspaniałą pamiątką na całe życie i cudownym prezentem dla bliskich, na przykład dla dziadków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *