lot balonem

Bukiet kwiatów czy kolacja to nie wszystko. Prezenty mogą być oryginalne. Znacznie bardziej zaskakujące są te dość nietypowe, ale za to efektowne pomysły na prezent. Jak zrobić wrażenie na bliskiej osobie?

Prezenty, które zapewniają wiele wrażeń

Kwiaty czy czekoladki są miłym gestem. Zapewniają nam chwilę przyjemności. Ale za kilka dni zapominamy o pięknym bukiecie, który już dawno wylądował w koszu na śmieci. Najbardziej zapamiętujemy prezenty, które dostarczają nam niezwykłych wrażeń. Takie, które pozwalają nam na nowe doświadczenia, pokonywanie własnych granic czy spełnianie marzeń. W końcu to właśnie niesamowite emocje są bezcenne i tak piękne. Zbliża się Dzień Matki, Dzień Dziecka czy inne wydarzenia, które są okazją do przygotowania wyjątkowych prezentów. Kolekcjonerzy wyjątkowych chwil z pewnością ucieszą się z proponowanych niespodzianek.

Lot balonem

Niecodziennie mamy możliwość podziwiania balonów lecących nad miastem. W wielu polskich miastach organizowane są loty balonem. Z nieba można podziwiać miasto, co jest bez wątpienia wyjątkową rozrywką, którą zapamiętamy do końca życia. Baloniarze biorą udział także w licznych zawodach w kraju czy na całym świecie. Podczas nich zawsze jest możliwość skorzystania z przelotu. Przyjemność nie należy do najtańszych. Za godzinny lot nad miastem musimy zapłacić kilkaset złotych od osoby. Jednak wrażenia z pewnością zrekompensują nam taki wydatek. Lot balonem to idealny pomysł na oświadczyny czy obchody rocznicy ślubu. A dla tych, którzy nie zdecydowaliby się na sam lot, mamy inną propozycję, w postaci balonu na uwięzi. W takiej formie, balon jest przymocowany liną do podłoża, więc unosi się tylko na określoną wysokość. Balon nie odleci, a zawsze można się poczuć w koszu tak, jakbyśmy rzeczywiście wznieśli się ponad dachy budynków.

Rejs statkiem

Nie tylko nad morzem popłyniemy w romantyczny rejs statkiem. Wycieczkowe statki pływają także po rzekach. Duże ośrodki miejskie cieszą się zainteresowaniem ze strony kapitanów, którzy chętnie zaglądają do miejskich przystani. Rejs statkiem po rzece to doskonały pomysł na niedzielne popołudnie czy nietypową osiemnastkę. Przy pięknej pogodzie, przyjemnie będzie podziwiać okolicę z perspektywy rzeki. Za rejs zapłacimy około kilkunastu lub kilkudziesięciu złotych, w zależności od rodzaju statku i długości samej wycieczki. Rejsy są bardzo ciekawą formą zwiedzania znanych stolic. Rejs statkiem w Budapeszcie czy Paryżu będzie niezapomnianym przeżyciem, szczególnie wieczorem.

Skok ze spadochronem

skok ze spadochronemMamy propozycję dla odważnych i tych, co lubią ekstremalne rozrywki. Skok ze spadochronem to fantastyczna, podniebna przygoda. Aerokluby organizują takie skoki, jednak tylko przy odpowiednich warunkach pogodowych. Wcześniej musimy przejść małe przeszkolenie. Skaczemy z instruktorem, który wszystko nam wyjaśnia. Jeśli chcemy zrobić komuś taki prezent, lepiej wcześniej upewnić się, czy osoba rzeczywiście o tym marzy i chce skoczyć. Niestety to dość kosztowna rozrywka, której ceny zaczynają się od kilkuset złotych. Dostarczy wiele adrenaliny i będzie niezwykłą pamiątką.

Katarzyna Antos

7 KOMENTARZE

 1. Bardzo fajny i ciekawy artykuł.
  Zawsze ogladając w telewizji loty balonem zastanawiałam się czy mi kiedyś takowy się przydarzy. Chciałabym bardzo, myślę że byłoby to niesamowite przeżycie.
  Rejs statkiem już zaliczyłam będąc na wczasach na mazurach czy w na Litwie i bardzo miło wspominam taką atrakcję. Chociaż chyba jeszcze fajniejszy był spływ kajakiem – więcej emocji i więcej wrażeń 🙂
  O skoku ze spadochronem myślałam wiele razy. Kiedyś byłam przekonana aby to zrobić, z czasem jednak moje myśli są coraz dalsze od tej decyzji.

  • Rej statkiem też zaliczyłam płynąc do Anglii. Ale marzy mi się taka dłuższa wycieczka, taka jak z serialu Statek miłości (jeżeli dobrze pamiętam tytuł). Lot balonem też jeszcze mógłby być, chociaż pewnie bałabym się wysokość i tego, że spadniemy. Ale nigdy nie zdecydowałabym się na skok ze spadochronem.

 2. Super pomysły dla odważnych. Zgadzam się, że trzeba upewnić się czy taki prezent sprawi komuś przyjemność, mnie przejąłby grozą. Oprócz tych pomysłów wymieniłabym wycieczkę, wyjście do kina, wieczór w modnej restauracji czy dzień w SPA. Wiele mam nie ma okazji nawet do takich przyjemności.

 3. Rzeczywiście, przed kupnem ekstremalnego prezentu lepiej się upewnić czy dana osoba będzie z niego zadowolona:)

 4. Taki prezent jest dobry jak wiemy, że ktoś o tym mówił, że marzy. Ja wolę proste prezenty a najlepiej jak dzieci przyjdą i mnie uścisną.

 5. Świetne pomysły na prezent.Kto jest odważny i lubi adrenalinę to bardzo się ucieszy z takiego prezentu

 6. Marzy mi się lot balonem, chyba muszę podrzucić ten artykuł mężowi  Choć nie mogę anzrekać, bo co roku na rocznice kupujemy sobie jakieś zakręcone prezenty i zawsze super się wywyiązuje. W zeszłym roku na przykład kupił mi gwiazdkę z nieba z Kingdom of Universe. Ja z kolei wynajęłam mu przejazd lukusowym autem 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ