Psychologia

Dzień Kobiet – dlaczego faceci nas zawodzą?

Dzień Kobiet - dlaczego faceci nas zawodzą

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet, to wyjątkowe święto w życiu każdej z nas. Wiele z nas przywiązuje do niego wielką wagę. Tymczasem mężczyźni często zupełnie zapominają o naszym święcie. Przeciętnemu współczesnemu facetowi brak dziś klasy.

Większość facetów udaje, że nie pamięta o Dniu Kobiet

Jeśli należysz do grona kobiet, które właśnie czują narastającą irytację z powodu zachowania mężczyzn, to spieszymy z informacją: nie jesteś sama. My już dawno zwątpiłyśmy w to, że niektórzy faceci złożą nam życzenia w tym wyjątkowym dniu i nawet na to nie liczyłyśmy. Jak zwykle niezastąpiony okazał się nasz kolega z pracy, który wręczył nam przepiękny bukiet czerwonych tulipanów. Trafił w 100% w nasze preferencje. Jeszcze wczoraj mówiłyśmy, że w Dniu Kobiet chcemy dostać kwiaty. Nie żadne ciastka, cukierki, biżuterię i inne cuda niewidy. Po prostu cięte kwiaty w postaci bukietu. Najlepiej tulipany, bo goździków nie lubimy. No i proszę, mamy;)

Prawdziwy dżentelmen, czyli gatunek na wymarciu

Jednak nasz kolega z pracy to rzadko spotykany typ mężczyzny. Życzenia dziś z rana napłynęły do nas też od przyjaciela-geja, facetów, z którymi kiedyś umawiałyśmy się na randki oraz od dobrych kolegów. Tradycyjnie faceci, którzy powinni pamiętać o naszym święcie, nas zawiedli.

Bo to komunistyczne święto, więc nie złożę ci życzeń

Dzień Kobiet to święto, za którym większość mężczyzn nie przepada. Jedni twierdzą, że nie ma co latać wokół pań, trzeba je olać, bo ci, co okazują nam zainteresowanie, potem nie budzą w nas ciepłych uczuć. Podobno wszystkie kochamy bad boyów – tak, na pewno chcemy faceta, którego nie stać nawet na złożenie życzeń… Drudzy twierdzą, że to komunistyczne święto i nie zamierzają go celebrować. Trzeci uważają z kolei, że chciałyśmy feminizmu, to go mamy i żadnych życzeń nie zamierzają nam składać.

O Dniu Kobiet nie da się zapomnieć

Pamiętajmy o jednym, Dzień Kobiet jest tak rozpromowany, że nawet smartfony informują nas o nim z samego rana. On nie mógł o nim zapomnieć czy nie wiedzieć. Nie złożył życzeń, bo mu nie zależy i nas nie szanuje. Tak, drogie panie, Dzień Kobiet pozwala przesiać ziarno od plew. Facet, który nie umie tego dnia złożyć życzeń i kupić jednego tulipana, jest do odstrzału. W ten oto sposób zostanie ci garstka mężczyzn, którzy są godni naszej uwagi.  Przecież nie wymagamy cudów od mężczyzn, tylko życzeń i jednego kwiatka. To nie jest gigantyczny wydatek, na który go nie stać, bo jest przed dziesiątym.

Tobie nie złoży życzeń, ale innym tak

No i nie zapominajmy o najważniejszym. Ten sam gagatek, który tobie nie umie złożyć życzeń, na zewnątrz jest inny. Daje kwiaty wszystkim koleżankom z pracy, składa życzenia wszystkim swoim znajomym, tylko nie tobie.  Panowie to prawdziwi ściemniacze i doskonali aktorzy. Na zewnątrz mili i porządni, dla najbliższych sobie kobiet opryskliwi i nieokazujący szacunku.

On nie składa ci życzeń, ty nie składaj jemu

On nie pamięta o Dniu Kobiet, ty nie pamiętaj o jego urodzinach. Nie daj sobie wmówić, że to zupełnie inny kaliber. O urodzinach możesz zapomnieć, możesz pomylić dni, bo o nich nie trąbi się na prawo i lewo. Ale o Dniu Kobiet owszem, tego święta nie sposób przeoczyć.

Pokochaj samą siebie

Tego pięknego dnia nie zapominajmy o okazywaniu pozytywnych uczuć sobie samym. Bądźmy dla siebie dobre. Ubierajmy się pięknie, malujmy się tak, jak lubimy. Bądźmy sobą.  Piękno może iść w pracy z profesjonalizmem i kompetencjami. Nie zapominajmy, że jesteśmy słabsze fizycznie od mężczyzn, ale równe im intelektem. Możemy sprawować te same funkcje kierownicze i być w tym świetne. Nie brakuje nam inteligencji, mądrości i wiedzy. Nie pozwalajmy na to, aby płacili nam mniej niż mężczyznom za tę samą pracę, bo taka sama pensja nam się po prostu należy. Kochamy dobrych mężczyzn, nie jesteśmy osobami tryskającymi jadem i nienawiścią. Po prostu chcemy być traktowane na równi na rynku pracy i przy podziale domowych obowiązków.

Pamiętaj o innych wspaniałych kobietach

W Dniu Kobiet pamiętajmy o ważnych dla nas kobietach – naszych mamach, babciach, przyjaciółkach i koleżankach z pracy. Nie zapominajmy o tym, aby się nawzajem wspierać i chwalić, gdy na to zasługujemy. Nie chodzi tu o źle pojętą solidarność, ale o zdrowe podejście. Moja przyjaciółka jest najlepszym kierowcą na świecie;) Zawsze parkuje na raz i robi to równiutko. Niestraszny jej ciasny parking i robienie zatoczki;) Ty też zapewne znasz niejedną utalentowaną kobietę;) Nie podkopujmy się nawzajem, tylko wspierajmy, a wszystkie na tym zyskamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *