Felietony Najnowsze Styl życia

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to wyjątkowy dzień, na który z niecierpliwością czekają najmłodsi. To wspaniała okazja, do zorganizowania miłego czasu dla naszych pociech. Co warto zaplanować na 1 czerwca?

Dzień Dziecka w Polsce

W Polsce Dzień Dziecka jest obchodzony 1 czerwca. Święto zostało ustanowione przez ONZ i jest uroczystością międzynarodową. Na całym świecie obchodzi się Dzień Dziecka, podkreślają prawa dzieci i ich rolę w społeczeństwie. Z okazji tego wyjątkowe dnia, w wielu miastach i placówkach szkolnych odbywają się festyny, koncerty oraz wszelkie atrakcje dla najmłodszych. Dzieci czekają na nadejście 1 czerwca. Ale zamiast materialnych prezentów, możemy podarować naszym pociechom mnóstwo niezapomnianych i bezcennych wrażeń.

Adrenalina w parku linowym

Park linowy to idealne miejsce dla dzieci, szczególnie tych aktywnych, które mają w sobie nieopisane pokłady energii. W takim miejscu swoją sprawność, sprawdzą także rodzice, ponieważ parki oferują trasy linowe dla dzieci i osób dorosłych. Nie tylko w górskich zakątkach znajdziemy tego typu rozrywkę. W wielu większych miastach znajdują się parki linowe, które zapewniają niesamowite wrażenia, z dużą dawką adrenaliny i przygody.

Odwiedź pokój zagadek

Pokoje zagadek stały się w Polsce bardzo modne. To nietypowa forma rozrywki, która sprawdza spryt i inteligencję. Cała zabawa polega na wydostaniu się z pomieszczenia, w jak najkrótszym czasie. Należy znaleźć rozwiązanie, które pomoże w otworzeniu drzwi do tajemnego pokoju. W zabawie mogą brać udział pojedyncze osoby oraz grupy. Zarówno dzieci jak i ich opiekunowie będą świetnie bawić się podczas wizyty w pokoju zagadek.

Wizyta w parku tematycznym

Alternatywą dla parków rozrywki są parki tematyczne. To miejsca, które mają swój motyw i związane z nim atrakcje. Park z dinozaurami czy park ewolucji zachwyci najmłodszych. Zabierze ich w nieznany dotąd świat. Taka forma podróży do przeszłości jest wspaniałą lekcją historii dla dzieci. Moc rozrywki oraz nauki to najlepsze, co możemy zaproponować swoim pociechom, nie tylko z okazji Dnia Dziecka.

Multimedialne muzeum

park linowyMuzea zwykle kojarzą się dzieciom z nudą i zakurzonymi eksponatami. Tymczasem powstaje coraz więcej muzeów, gdzie nie brakuje nowinek technologicznych. Multimedialne rozwiązania są niebywałą atrakcją dla dzieci. Wyjście do muzeum może okazać się w praktyce zupełnie nowym i ciekawym doświadczeniem. Muzea potrafią zaskoczyć, więc warto zabrać tam dzieci.

Katarzyna Antos

Komentarze (5)

Emilly27k

6 lat temu

Dziecko przywiązuje wagę do takich dni. To są piękne momenty kiedy można spędzić z dziećmi ten dzień. Od siebie dodaje słodkiego buziaka:)

Tess

6 lat temu

Dzień Dziecka jest miły i ważny dla każdej rodziny. Życzę Waszym dzieciom i wnukom miłego dnia.

Emilly27k

6 lat temu

Chcą być może dorośli poczuć się jak dzieci w ich krainie. Rodzic obchodzący święto z dzieckiem na chwilę zapomina o problemach, ale tylko na jeden dzień. Szkoda,że nie na więcej dni.

eve

6 lat temu

znam osoby ktore nawet jako doroli obchodza DZIEN DZIECKA , no coz jak jest tak przyjete w rodzinie, bo w sumie dla naszych matek dziecmi jestesmy do konca zycia , nie widze w tym nic zlego

Emilly27k

6 lat temu

Ulubiony dzień dziecka. Właściwie dzieci powinny mieć swoje święto cały rok, ale nie da się mieć tak na dobrą sprawę mieć wszystkiego.

Zostaw komentarz