Seks

Dowód miłości – co zrobić, gdy mężczyzna się go domaga?

dowód miłości

Miłość to wspaniałe uczucie, które uskrzydla i sprawia, że jesteśmy lepsi dla innych.  Gdy jesteśmy zakochane nasz organizm znajduje się na miłosnym haju. Wszystko to zasługa endorfin, zwanych też hormonami szczęścia, oraz  fenyloetyloaminy, która działa na ośrodkowy układ nerwowy niczym narkotyk. To właśnie ten ostatni związek sprawia, że pragniemy być z ukochaną osobą 24 godziny na dobę, a wszystkie nasze myśli krążą wokół jednej osoby. Co jednak zrobić, gdy mężczyzna dopomina się seksu, a my nie mamy na to ochoty? Czy w ogóle warto być z człowiekiem, który próbuje nas zmusić do współżycia, wykorzystując szantaż emocjonalny. Czy seks należy traktować jako dowód miłości?

 

Dowód miłości, czyli jak mężczyźni wykorzystują szantaż emocjonalny

Dowód miłości – tym określeniem wielu mężczyzn próbuje zmusić swoje świeżo poznane partnerki do odbycia stosunku, na który te nie mają ochoty. Choć erotyczna strona życia jest niezwykle ważna i nie powinno się jej zaniedbywać, należy uszanować też uczucia drugiej strony. Dowód miłości  w rzeczywistości jest czymś zupełnie innym, niż seks odbyty wskutek szantażu emocjonalnego. To wsparcie, na jakie może liczyć partner niezależnie od okoliczności i pory dnia. To także  zdolność do poświęceń w imię dobra ukochanego. Ni należy jednak zanadto się „poświęcać” i odbywać stosunku wbrew swojej woli.

Przyjęło się, że dowodu miłości na ogół domaga się nastoletni chłopak, w rzeczywistości  jednak do tego kroku ucieka się wielu mężczyzn. Panowie są coraz bardziej niecierpliwi, najchętniej uprawialiby seks na pierwszej randce, ale niewiele kobiet decyduje się na takie rozwiązanie. Mężczyźni zatem umawiają się na kolejne spotkania, licząc, że w  końcu coś z nich wyniknie. Choć panowie są gotowi na odbycie stosunku praktycznie od początku znajomości, kobiety, aby zdecydować się na seks, potrzebują więcej czasu. W miarę jak poznają nowego partnera, budują poczucie bezpieczeństwa. Gdy jest ono zachwiane, a nowo poznany mężczyzna nie wzbudza zaufania, odwlekają decyzję o rozpoczęciu współżycia. Jest to zachowanie ze wszech miar uzasadnione, wszak lepiej dokładnie poznać człowieka, z którym mamy dzielić łóżko i wkroczyć w najbardziej intymną sferę życia.

Seks wbrew twojej woli – nie pozwól na to!

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, nie idź z nim do łóżka. Wiele kobiet żałuje, że w przeszłości uległo szantażowi i dało partnerowi dowód miłości, którego ten tak bardzo się domagał. Po erotycznych igraszkach pozostały ślady w postaci amatorskich nagrań wideo, które trafiły do sieci na portale pornograficzne. Czasem zdarza się, iż niewinnie wyglądający mężczyzna, w łóżku zamienia się w prawdziwego szaleńca i lubi ostry seks lub nie przepada za prezerwatywami. Idąc z mężczyzną, którego ledwo znasz, do hotelu czy jego mieszkania, ryzykujesz, że zostaniesz brutalnie zgwałcona, zakażona chorobami przenoszonymi drogą płciową, a na koniec wprawiona w konsternację nagraniem, które trafiło do sieci.

Asertywność – korzystając z niej, odmawiaj współżycia

Niezależnie od tego, ile masz lat i jak długie doświadczenie w relacjach damsko-męskich, gdy mężczyzna prosi o dowód miłości, zachowaj asertywność. Jeśli nie masz ochoty na seks, nie postępuj wbrew sobie tylko dlatego, żeby partner się nie obraził.  Mężczyzna nie potrafi uszanować twojej odmowy? Może warto zastanowić się, czy w ogóle warto z nim być? Jeśli naprawdę cię kocha, nie będzie na ciebie naciskał w tej delikatnej materii. Jeśli obraża się, bo nie chcesz z nim uprawiać seksu, to znaczy, że fizyczność jest dla niego ważniejsza od twojego samopoczucia.  Taki mężczyzna jeszcze nie dorósł do prawdziwego, dojrzałego związku. Kto wie, może od początku spotykał się z tobą tylko w jednym celu? Gdy upoluje nową zdobycz, wykorzystuje ją i porzuca. W takiej sytuacji chyba lepiej mieć świadomość, że odmówiło się człowiekowi, któremu zależy tylko na jednym, niż czuć się wykorzystaną?

Umawiasz się na pierwszą randkę? Zadbaj o to, aby miejsce spotkania było miejscem publicznym, w którym nic ci nie grozi. Podczas rozmowy nie zdradzaj od razu wszystkich szczegółów ze swojego życia, informacje dawkuj rozsądnie, aby uniknąć sytuacji, że niechciany adorator albo napalony mężczyzna będzie wystawał pod twoją kamienicą czy biurem. W dzisiejszych czasach, gdy randki przez internet stały się szalenie popularne, w ogóle zatraciliśmy zdolność do dostrzegania potencjalnych zagrożeń. W rezultacie możemy podać zbyt wiele szczegółów człowiekowi, który nas zabije lub zgwałci.

Irmina Cieślik

 

Komentarze (5)

pati25

7 lat temu

Jak chłopak od dziewczyny tego żąda to oznacza,że nie zależy mu na tej dziewczynie.Chce tylko seksu.Z takim chłopakiem lepiej od razu zakończyć znajomość

Emilly27k

7 lat temu

Jeśli mężczyzna tak by się zwrócił do mnie to oznacza koniec relacji miedzy nami. Na szczęście nie miałam tak nigdy takiej sytuacji. Jak kocha to Zaczeka. Nie może mężczyzna od nas domagać dowodu miłości.

Tess

7 lat temu

Młode dziewczyny nie wiedzą, że gdy chłopak chce dowodu miłości to sam jej nie kocha. Czasami nawet mężczyźni mówią, że jedna kobieta do łóżka a druga na żonę. Trzeba się szanować.

Radoska

7 lat temu

„Miłość cierpliwa jest…”. Wszystko co na siłę i szantażem, nie ma z nią nic wspólnego. Jak również z szacunkiem do drugiej osoby.

Aneczka2015

7 lat temu

Jak kocha to poczeka 🙂 Tyle w tym temacie 🙂

Zostaw komentarz