co daje nam analiza kolorystyczna
bernard lee z pexels

Analiza kolorystyczna stała się modna stosunkowo niedawno. Spopularyzowały ją stylistki nagrywające filmik na serwis streamingowy YouTube. Jedne posługują się podziałem na ciepły i chłodny typ urody. Inne stosują rozróżnienie na wiosnę, lato, jesień i zimę. Specjalistki stosują analizę 12-stopniową. Efektem jest wiosna z podtypem lata, wiosna z podtypem jesieni, wiosna z podtypem zimy i analogiczny podział dla pozostałych pór roku. Dowiedz się, co daje nam analiza kolorystyczna.

Spis treści:

  1. Szybkie zakupy w sklepie stacjonarnym
  2. Wypoczęty wyraz twarzy
  3. Świetny look bez makijażu
  4. Świadome kompletowanie garderoby
  5. Oszczędność pieniędzy

Szybkie zakupy w sklepie stacjonarnym

Osoby, które skorzystały z analizy kolorystycznej, podkreślają, że dzięki niej robią szybsze zakupy w sklepie stacjonarnym. Nie podchodzą bowiem do wszystkich wieszaków, lecz tych, na których widzą swoje odcienie. Ludzie, którzy nie wiedzą, jaki typ urody reprezentują, przeglądają ubranie po ubraniu. Następnie zabierają do przymierzalni wiele bluzek, kurtek i swetrów. To znacznie wydłuża czas spędzony w galerii handlowej. Po powrocie do domu odczuwają gigantyczne zmęczenie. Można uniknąć tych niedogodności, decydując się na przeprowadzenie analizy kolorystycznej.

Wypoczęty wyraz twarzy

Ubrania i kosmetyki kolorowe niezgodne z typem urody wydobywają niezdrowe tony z cery. Ponadto podkreślają sińce pod oczami i zaczerwienienia na twarzy. Stawiając na swoją paletę barw, można ukryć wiele niedoskonałości bez konieczności stosowania silnie kryjących kosmetyków. Odpowiednio dobrane kolory zapewniają wypoczęty wyraz twarzy.

Świetny look bez makijażu

Niektórzy twierdzą, że nawet odcienie, które nie wykazują z nimi kompatybilności, potrafią odpowiednio ograć. Lato, które czuje się przytłoczone czerwoną sukienką, zrównoważy ją krwistą pomadką. Natomiast zima, której nie służą beże, bo ją wymywają, nada sobie wyrazu szminką w odcieniu fuksji. Założeniem analizy kolorystycznej jest jednak zminimalizowanie stosowanych kosmetyków. Nie chodzi o to, aby całkowicie z nich zrezygnować. Jej zwolennikom zależy na tym, aby kobiety nie musiały za każdym razem wykonywać pełnego makijażu, by wyglądać dobrze. Stanowi to sporą oszczędność czasu. Poza tym wiele kobiet nie przepada za mocno kryjącymi kosmetykami.

Świadome kompletowanie garderoby

Choć wiele osób twierdzi, że nie ma się, w co ubrać, to naprawdę problem stanowią przepełnione szafy. Często kompletuje się ich zawartość bez wiedzy z zakresu analizy kolorystycznej. W rzeczywistości część ubrań pozostaje niekompatybilna z ich właścicielką, przez co ta rzadko po nie sięga, bo podskórnie czuje, że nie dodają jej uroku. Znając swój typ urody, można pozwolić sobie na świadome kompletowanie garderoby.

Oszczędność pieniędzy

Źle dobrana garderoba sprawia, że wciąż poszukuje się nowych ubrań. Kiedy zakupom nie przyświeca świadomy dobór garderoby, popełnia się kolejne błędy, które mają wymierną cenę. Bardzo trudno odsprzedać ubrania z popularnych sieciówek. Aby się ich pozbyć, trzeba dość mocno zejść z ceny, przez co odnotowuje się spore straty. Analiza kolorystyczna pozwala tak dobierać koszule, swetry, kurtki, marynarki i sukienki, by zawsze wyglądać w nich dobrze, nawet bez grama makijażu. Zapewnia to zadowolenie z dokonanych zakupów i skutkuje rzadszymi wizytami w galerii handlowej. W rezultacie znając swój typ urody, można zaoszczędzić sporo pieniędzy.