Styl życia

Dlaczego zakupy online są lepsze od tradycyjnych?

Dlaczego zakupy online są lepsze od tradycyjnych

Od czasów pandemii koronawirusa wzrasta popularność zakupów online. Polacy zamawiają przez internet wszystko – ubrania, wiertarki, maszyny do szycia, mąkę, sadzonki drzew i meble. Bardzo często jest to nie tylko dużo bardziej bezpieczne od przebywania w tłumach w sklepach stacjonarnych, ale też dużo tańsze. Dlaczego zakupy online są lepsze od tradycyjnych?

Możesz je zrobić, nie wychodząc z domu

Po pierwsze, możesz je zrobić o każdej porze dnia i nocy 7 dni w tygodniu. Nawet gdy pracujesz w nietypowych godzinach, możesz skorzystać ze sklepu online. Robisz zakupy, gdy masz na to czas i nastrój.

Możesz na spokojnie zapoznać się z pełną ofertą

Nie jesteś zdana na to, co w danym sklepie jest. Bardzo często sklepy stacjonarne mają ograniczoną powierzchnię, dlatego ich asortyment także jest ograniczony. Nie dość, że nie każdy model ubrania jest dostępny, to jeszcze pojawia się problem z rozmiarami.  W sklepie online możesz na spokojnie zapoznać się z pełną ofertą i wybrać te rzeczy, które najbardziej ci odpowiadają.

Nie musisz przegrzebywać się przez wieszaki

Czasem znalezienie perełki w sieciówce oznacza konieczność przegrzebywania się przez stertę ubrań lub kilkaset wieszaków. Rzeczy są poupychane jedna na drugich, co zniechęca do zakupów albo prowadzi do przeoczenia czegoś ciekawego. Tutaj nie tracisz czasu, nic ci nie spada z wieszaków, nie musisz czekać, aż ktoś zwolni dany wieszak.

Możesz korzystać z filtrów

Szukasz tylko niebieskich, różowych i fioletowych sukienek w rozmiarze XS? Wchodzisz na stronę sklepu, ustawiasz stosowne filtry i już po minucie wiesz, czy w ogóle mają tego typu asortyment. W sklepie stacjonarnym spędziłabyś co najmniej kilkanaście minut.  A tutaj wszystko działa dużo sprawniej.

Rzeczy nie mają dziurek po klipsach

W sklepach online nie trzeba zabezpieczać towaru klipsami. W rezultacie odzież nie ma dziurek po ich zdjęciu. Te mogą się pruć i prowadzić do szybszego zużycia ubrania.

Są czyste i niepozaciągane

Zazwyczaj ubrania w sklepach online są czyste, wolne od plam z podkładu i zaciągnięć. W sklepach stacjonarnych często nie ma w czym wybierać, bo inne klientki pozostawiły na kołnierzyku plamy po podkładzie, które nie wiadomo, czy zejdą w praniu.

Masz prawo zwrotu towaru

W sklepie online zwrot towaru to twoje święte prawo, chyba że kupujesz bieliznę szytą na zamówienie. Gdy zwracasz ubranie w sklepie online, ten musi przelać ci pieniądze na konto. Gdy kupujesz rzeczy w sklepie stacjonarnym, to ten wcale nie musi przyjmować zwrotów. Może to jednak zrobić, aby zyskać w oczach klientów. Jednak zazwyczaj sklepy stacjonarne zwracają pieniądze na kartę podarunkową, nie w formie gotówki. Krótko mówiąc, musisz je wydać w tym samym sklepie, tylko na coś innego.

Zakupy online często są objęte promocją

Często wystarczy tylko zapisać się do newslettera, by móc skorzystać z rabatu. Ponadto online często organizuje się różnego rodzaju akcje, np. -30% na wszystkie sukienki kupione w aplikacji na smartfona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *