Artykuły Moda

Dlaczego warto zainwestować w droższy stanik?

Dlaczego warto zainwestować w droższy stanik

Zakup droższego ubrania, niezależnie od tego, o jaką część garderoby chodzi, zawsze budzi spore kontrowersje. Nie lubimy bowiem przepłacać za odzież i dodatki. Z drugiej strony często słyszymy, że za wyższą cenę idzie też w parze wyższa jakość wyrobu. Jak jest w rzeczywistości? Dlaczego warto zainwestować w droższy stanik?

Droższy stanik będzie dobrze podtrzymywał biust

Bardzo często narzekamy na to, jak wygląda nasz biust. Nierzadko też unikamy bluzek z głębszym dekoltem, bo nie jesteśmy zadowolone ze swoich piersi. Tymczasem wszystko to zasługa źle dobranego stanika. Wiele Polek kupuje biustonosze na targu lub w sieciówce, gdzie rozmiarówka jest dość mocno ograniczona, staniki źle wyprofilowane, przez co piersi wyglądają w nich mało apetycznie. Tymczasem w sklepie z polskimi markami staników możesz wybierać między różnymi fasonami dostępnymi w wielu, także niestandardowych, rozmiarach. Tam bez trudu kupisz biustonosz 60 D z cieniutkim mostkiem. Dobrze dobrany stanik dobrze podtrzymuje biust, czyni go apetycznym i chroni przed przedwczesnym wpływem grawitacji. Nosząc źle dobrany biustonosz, musisz się liczyć z tym, że twoje piersi szybko będą sprawiały wrażenie obwisłych.

Dobry biustonosz chroni piersi przed deformacją

Źle dobrany stanik, który kupiłyśmy gdzieś na targu za 20 zł, nie tylko słabo podtrzymuje biust, ale też nierzadko prowadzi do deformacji piersi. To stanowi problem nie tylko natury estetycznej, ale też zdrowotnej. Może bowiem prowadzić do zatrzymywania limfy  wraz z komórkami nowotworowymi, które normalnie zostałyby unicestwione przez nasz organizm i nic złego by się nie działo.

Z droższego stanika możesz odpiąć ramiączka bez obaw

Zapewne nie raz chciałaś założyć hiszpankę lub sukienkę na cieniutkich ramiączkach. Jednak koniec końców rezygnowałaś z tych elementów garderoby, bo bałaś się odpiąć ramiączka z biustonosza. Niestety, gdy kupujemy stanik na bazarze czy w sieciówce, a mamy naprawdę mały obwód, to stanik będzie nam spadał i się przekręcał. Jednak gdy zainwestujemy w dobry biustonosz, nic takiego nam nie grozi i możemy nosić bluzki oraz sukienki z odkrytymi ramionami.

Droższy biustonosz nosi się wygodniej

Droższy stanik zazwyczaj jest wykonany z lepszej jakości materiału. Oznacza to, iż nosi się go przyjemniej. Ten nas nie drapie, nigdzie się nie wpija, nie odparza też skóry ani jej nie farbuje. Po kilku praniach nie wygląda też na sprany.

Droższy stanik wystarczy ci na dłużej

Tanie biustonosze z bazaru czy sieciówki stanowią tylko pozorną oszczędność. Tak naprawdę szybciej się rozciągają, ramiączka szybciej niszczeją, wychodzą z nich druty i stanik po miesiącu wymaga wymiany na nowy. Tymczasem droższy biustonosz może nam służyć przez kilka lat, jeśli pierzemy go zgodnie z zaleceniami producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *