Artykuły Moda

Dlaczego warto zainwestować w droższe buty?

Dlaczego warto zainwestować w droższe buty

Wiele z nas narzeka na buty. Jedne nie grzeszą trwałością i rozpadają się po miesiącu, a drugie są niewygodne.  Niestety, z roku na rok jakość butów się pogarsza. Dlaczego warto zainwestować w droższe buty?

Droższe buty to inwestycja na lata

Jeśli kupisz jedną parę droższych kozaków, zwracając przy tym uwagę na ich jakość, to będziesz mogła korzystać z nich przez kilka lat. Nie zaczną ci przeciekać po tygodniu, nie rozkleją się po miesiącu, po roku nie zacznie też z nich schodzić skóra.  Wiele polskich firm produkuje buty wysokiej jakości, dobierając wysokiej klasy materiały. Są one jednak dużo droższe i gorzej dostępne. W galeriach handlowych rzadko na nie trafimy. Zazwyczaj bowiem sklepy wolą zaoszczędzić, zlecając produkcję obuwie w Chinach, gdzie można też kupić dużo tańsze materiały.  Jednak gdy przejdziesz się po mieście, możesz znaleźć niewielki sklep obuwniczy, który oferuje niszowe, polskie marki. Gdy do niego wejdziesz, dość szybko się przekonasz, że ich wyższa jakość jest widoczna już na pierwszy rzut oka. Wielu z nas szkoda 600 zł na zakup jednej pary kozaków, ale gdy co roku wydajemy 300 zł, to inwestycja zwraca nam się już po 2 latach. Takie buty jednak z reguły służą nam dłużej niż 2 lata, więc tylko na tym zyskujemy.

Droższe buty są wygodniejsze

Wiele z nas narzeka na komfort noszenia butów. Jedne nas obcierają, w drugich latach nam stopa, a w trzecich skóra jest za twarda. Niektóre są też źle wyprofilowane i w rezultacie ściskają palce. Tymczasem buty powinny być wygodne. Spędzamy w nich wiele godzin, nierzadko też poruszamy się pieszo, pokonując długie dystanse. Zatem nic nie powinno nam się wpijać w stopę ani jej obcierać.  Źle dobrane obuwie może wręcz przyczynić się do trwałej deformacji stopy, dlatego uważaj na to, co kupujesz. Czasem lepiej zainwestować więcej, a zyskać niewiarygodny komfort w poruszaniu się.

Droższe buty wyglądają lepiej

Gdy sięgasz po droższe buty, zazwyczaj sama widzisz, że ich cena idzie w parze z wysoką jakością. Nigdzie nie widzisz śladu kleju. Ewentualne ozdobniki typu dżety są dobrze przytwierdzone do podłoża. Zamek działa sprawnie i nie schodzi z niego farba. Na wielu tanich butach od razu można zauważyć niedoróbki i niedociągnięcia. Czasem wręcz niektóre elementy są na nich rozmieszczone w sposób niesymetryczny, co aż kłuje w oczy.

Kupując droższe buty, działasz na korzyść środowiska

Tanie buty napędzają konsumpcjonizm. Kupujesz jedną parę kozaków, jednak ta po chwili się rozpada. Jej naprawa kosztuje więcej niż zakup kolejnej pary, przez co płacisz za kolejną. Jednak te buty trafiają na wysypisko śmieci, gdzie będą rozkładały się przez wiele lat.  Ponadto ich produkcja stanowi spore obciążenie dla środowiska naturalnego.

Droższe buty z reguły pochodzą z Polski

W Polsce działa wiele firm zajmujących się produkcją wysokiej jakości butów. Gdy je kupujesz, wspierasz rodzimą przedsiębiorczość, co jest niezwykle ważne zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy świat boryka się z kryzysem gospodarczym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *