Psychologia

Dlaczego warto zagadywać do mężczyzn, którzy nam się podobają?

Dlaczego warto zagadywać do mężczyzn, którzy nam się podobają

Zdjęcie autorstwa Vlada Karpovich z Pexels

Choć żyjemy w XXI wieku, to wciąż możemy odnieść wrażenie, że to mężczyzna powinien pełnić rolę strony aktywnej. Wiele kobiet liczy na to, że to facet pierwszy do nich zagada, zaproponuje randkę i wyjdzie z inicjatywą związku. Tymczasem nie zawsze tak się dzieje. Nie musi to wynikać z faktu, iż nie jest nami zainteresowany. Dlaczego warto zagadywać do mężczyzn, którzy nam się podobają?

Wychodząc z inicjatywą, wybierasz mężczyznę, który spełnia twoje oczekiwania

Bardzo często podoba nam się określony typ faceta. Marzymy o szczupłym brunecie z gęstym zarostem, który jest wrażliwy i empatyczny. Spotykamy takiego na swojej drodze, wzdychamy do niego tygodniami, np. obserwując go w firmowym bufecie, ale nie robimy nic, aby go bliżej poznać. W międzyczasie otrzymujemy propozycje randek od facetów, którzy nie spełniają naszych oczekiwań. Reprezentują inny typ urody, albo bliżej im do typowego macho niż wrażliwca.  Pamiętaj, że mężczyzn, którzy spełniają twoje oczekiwania, jest stosunkowo mało. Jeśli już na takowego trafisz, to nie bój się wyjść z inicjatywą. Zyskujesz tylko szansę na randkę z facetem, który jest w twoim typie. W rezultacie nie tracisz czasu na spotkania z mężczyznami, w których i tak się nie zakochasz.

Facet może czekać na pierwszy krok ze strony kobiety

Pamiętajmy o tym, że wiele z nas szuka w mężczyźnie cech takich jak wrażliwość czy empatia. W rezultacie podobają nam się faceci o mniejszym stężeniu testosteronu, którzy dają poczucie bezpieczeństwa i nadają się na stałego partnera.  Tacy mężczyźni często mają w sobie mniej odwagi, by podejść i po prostu zagadać. Boją się odrzucenia. Zastanów się, kogo szukasz. Jeśli gustujesz w macho, to taki facet z pewnością sam do ciebie zagada. Nie ma sensu, abyś to ty wykazywała inicjatywę. Jeśli natomiast podobają ci się mężczyźni, którzy nie mają natury podrywaczy, można z nimi stworzyć coś trwalszego, to musisz liczyć się z tym, że w tym przypadku inicjatywa leży po twojej stronie.

Zagadując mężczyznę, zwracasz jego uwagę

Pamiętajmy też, że żyjemy w zabieganych czasach. Możemy być w typie mężczyzny, ale on może nas nie dostrzegać, bo cały czas zajmuje się pracą zawodową. Nawet gdy wychodzi z budynku, w którym mieści się biuro, zastanawia się, jak rozegrać nazajutrz pewną kluczową sprawę. Jeśli chcesz zwrócić jego uwagę, sprowadzić go na zwykłe tory, musisz do niego zagadać.

Zagadanie mężczyzny do niczego nie zobowiązuje

Pamiętajmy o tym, że zagadując mężczyznę, do niczego się nie zobowiązujemy. Jeśli jego zachowanie nie przypadnie nam do gustu, okaże się nieokrzesany, gburowaty lub przesadnie pewny siebie, nie musimy się z nim umawiać. Wbrew pozorom, choć takie sytuacje nie należą do przyjemnych, są nam potrzebne. Dzięki nim konfrontujemy nasze wyobrażenie na temat konkretnego mężczyzny z jego rzeczywistym charakterem.

Odmowa mężczyzny nie oznacza, że jesteś mało atrakcyjna

Nie przejmuj się, gdy mężczyzna ci odmówi i nie umówi się na randkę. Może jest już zajęty i nie gra na dwa fronty. Może być też gejem, osobą odczuwającą lęk przed bliskością etc. Jego odmowa nie jest równoznaczna z tym, iż jesteś mało atrakcyjna fizycznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *