Psychologia

Dlaczego warto ufać intuicji przy wyborze partnera?

Dlaczego warto ufać intuicji przy wyborze partnera

Intuicja bywa w życiu bardzo pomocna. Choć kierowanie się nią niektórzy postrzegają jako absurdalne, to w rzeczywistości jej podszepty opierają się na naszej wiedzy i doświadczeniu. Ona po prostu przetwarza dane szybciej niż nasza świadomość. Ma bowiem za zadanie uchronić nas przed potencjalnym zagrożeniem. Dlaczego warto ufać intuicji przy wyborze partnera?

Dlaczego warto ufać intuicji?

Zwierzęta kierują się pierwotnymi instynktami przy wyborze partnerów i kolegów do zabaw. Nie przejmują się, czy oceniają kogoś pochopnie, czy nie. Po prostu myślą głównie o sobie i swoim przetrwaniu. My, kobiety, także powinnyśmy brać z nich przykład. Gdy poznajemy mężczyznę, bardzo często intuicja ma dla nas konkretną wiadomość. Możemy czuć się przy nim swobodnie i bezpiecznie lub odczuwać zdenerwowanie. To ostatnie może wyrażać się niepokojem, bólem głowy, uciskiem w brzuchu  czy w klatce piersiowej.  Gdy pojawia się zdenerwowanie w towarzystwie mężczyzny, powinnyśmy brać nogi za pas. Bardzo często on nie wzbudza naszego zainteresowania z konkretnego powodu. Nie starajmy się go na siłę poznawać, bo chcemy być takie wspaniałomyślne i pragniemy nikogo nie ranić.

Jak działa intuicja?

Intuicja często przekazuje nam wartościowe komunikaty. Jeśli jakiegoś faceta boimy się, wywiera na nas negatywne pierwsze wrażenie, to pamiętajmy, że nie jesteśmy mu nic winne. Nie musimy się nawet zatrzymywać na ulicy, gdy nas nawołuje. Skoro widzimy w nim potencjalne zagrożenie, to prawdopodobnie coś jest na rzeczy. Nasza intuicja może bazować na odczytywaniu mowy ciała drugiej osoby, jej nienaturalnego zachowania, które wskazuje na bycie pod wpływem środków odurzających.

Asertywność pomoże uniknąć ci problemów

Tak samo sytuacja wygląda podczas kolejnych randek. Początkowo facet może wydawać się godny zaufania, bo dobrze gra. Potem wychodzi jego prawdziwe oblicze i robi się mniej ciekawie. On może mieć zbyt gwałtowne ruchy, które powodują w tobie niepokój. Mogą świadczyć o jego porywczości i drzemiących w nim pokładach agresji. Możesz też odnosić wrażenie, że mija się z prawdą, równolegle prowadzi bujne życie towarzyskie z innymi kobietami. Zawsze zaufaj swoim przeczuciom, nie lekceważ ich. Trzymaj go na dystans, a gdy coś ci nie pasuje, po prostu przerwij spotkanie i zakończ znajomość.

Poprawność polityczna nie jest mile widziana, postaw na zdrowy egoizm

Historia pokazuje, że ofiary przemocy seksualnej i fizycznej często początkowo czuły lęk podczas spotkań ze swoim oprawcą. Jednak go bagatelizowały, bardzo chciały dać szansę mężczyźnie i nie oceniać go tylko na podstawie pierwszego wrażenia. Pamiętaj o tym, aby przede wszystkim chronić siebie. Nie musisz być poprawna politycznie. Nawet jeśli jemu będzie smutno, że przy próbie kontaktu na środku ulicy, zaczniesz uciekać, to trudno. Ważne, że zaufałaś swoim przeczuciom i być może uniknęłaś problemów.

Kobiety, które słuchają swojej intuicji, często weryfikują swoje przypuszczenia i jeśli te się potwierdzą, urywają znajomość. Wiedzą bowiem, co może je spotkać ze strony toksycznego faceta. Nie potrzebują go zatem zapraszać do swojego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *