Artykuły Moda

Dlaczego warto ubierać się w ładne ubrania na co dzień?

Dlaczego warto ubierać się w ładne ubrania na co dzień

Niestety, wiele Polek wychodzi z założenia, że na co dzień nie ma sensu ubierać się ładnie. Te lepsze ubrania należy zachować na większe wyjścia, vide komunia, wesele etc.  Poza tym w życiu codziennym liczy się wygoda, a stare dresy są bardzo komfortowe w noszeniu. Dlaczego warto ubierać się w ładne ubrania na co dzień?

Ładne ubranie poprawia samopoczucie

Gdy ubieramy się w ładną sukienkę, nawet gdy pracujemy w ramach home office, od razu czujemy się lepiej. Już sam wybór czegoś, w czym wyglądamy korzystnie, poprawia nam humor. Warto cieszyć się życiem także wtedy, gdy nie wychodzimy do gustownej restauracji. Nic nie stoi na przeszkodzie, by na spacer z przyjaciółka założyć dopasowaną sukienkę i wykonać pełny makijaż. Gdy dbamy o siebie, czujemy przypływ endorfin, zwanych też hormonami szczęścia.  To chroni nas przed depresją.

Ładna sukienka dodaje pewności siebie

Gdy mamy na sobie ładną sukienkę, czujemy się pewniejsze siebie. Łatwiej przychodzi nam nawiązywanie kontaktu z innymi ludźmi, gdy wiemy, że swojemu wyglądowi nie mamy nic do zarzucenia.  Dzięki zadbanemu wyglądowi lepiej wypadamy podczas przemówień publicznych, czujemy się bowiem mniej skrępowane.  Nigdy nie wiemy, kogo spotkamy w sklepie. Może wpadniemy na faceta, z którym randkujemy? Nie chcemy przecież wyglądać źle w jego oczach, dlatego warto ładnie się ubierać i malować, nawet gdy nie mamy ku temu większej okazji.

Jesteś atrakcyjna dla swojego partnera

Wiele kobiet wychodzi z założenia, że skoro usidliło już swojego partnera, to nie musi się starać. Panie zaczynają coraz częściej śmigać po domu w rozciągniętym dresie, z tłustymi włosami związanymi w koczek, bez śladu makijażu. Tymczasem faceci to wzrokowcy, gdy dbamy o siebie, jesteśmy dla nich atrakcyjne. Gdy chodzimy zaniedbane, ich pożądanie słabnie.

W makijażu każda kobieta wygląda lepiej

Każda z nas w makijażu wygląda lepiej. Zazwyczaj potrzebujemy lekkiego wyrównania kolorytu cery za pomocą cienkiej warstwy pudru. Część z nas też lekko się świeci w strefie T, przez co jej zmatowienie odgrywa kluczową rolę. Tusz do rzęs oraz pomadka nadają naszej twarzy wyrazu, wydobywają jej naturalne piękno.

Żyj chwilą, nie czekaj na wielkie wyjście

Poza tym nie warto czekać na wielkie wyjście. Jeśli nie pracujesz w mediach, to raczej nie masz zbyt wielu okazji, by się wystroić i wyglądać nienagannie. Dlaczego nie celebrować codzienności poprzez dobrze skrojoną sukienkę i starannie wykonany makijaż?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *