Artykuły Moda

Dlaczego warto kupować ubrania polskich marek?

Dlaczego warto kupować ubrania polskich marek

Fotografia pochodzi ze strony Pantheroar.com

Polska firma odzieżowa często kojarzy nam się z drogimi ubraniami, na które pozwolić mogą sobie tylko nieliczni. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że choć w popularnych sieciówkach płacimy niemałe pieniądze za odzież damską, to nie zawsze jej jakość odzwierciedla cenę. Bardzo często za tę samą kwotę możemy kupić dobrej jakości ubrania uszyte w rodzimej szwalni. Dlaczego warto kupować ubrania polskich marek?

Polska marka odzieżowa przyczynia się do rozwoju gospodarczego kraju

Jeśli kupujemy ubrania polskich marek, przyczyniamy się do rozwoju gospodarczego naszego państwa. Firma, która jest zarejestrowana w Polsce, odprowadza podatki do budżetu, które napędzają inwestycje, w tym także te związane z budową boisk i instytucji kultury. Wiele zagranicznych marek, które działają na polskim rynku, ma tak przemyślane kroki księgowo-prawne, iż składki, jakie zasilają nasz budżet, są relatywnie niskie. Duże międzynarodowe koncerny tekstylne często przetransferowują środki finansowe do innych państw, w tym rajów podatkowych.

Polska marka odzieżowa
Fotografia pochodzi ze strony Pantheroar.com

Polska firma odzieżowa daje pracę Polakom

Każda zarejestrowana w Polsce firma odzieżowa, która szyje w rodzimych szwalniach, zapewnia miejsca pracy wielu Polakom. Tutaj cały proces produkcji i dystrybucji towaru odbywa się na terenie kraju, angażując lokalne przedsiębiorstwa.  Za polską marką odzieżową stoi nie tylko projektant ubrań, ale też krawcowe, specjaliści od technologii tekstylnych, dostawcy, pracownicy magazynu oraz marketingowcy.  Wszystkie te osoby zazwyczaj pochodzą z Polski i są zatrudnione w sposób, który nie budzi wątpliwości natury etycznej. Media co pewien czas informują o wielkich koncernach tekstylnych, które zatrudniają osoby niepełnoletnie, a warunki, w jakich realizują one powierzone im zadania, nierzadko naruszają elementarne zasady bezpieczeństwa. Pensja, jaką otrzymują krawcowe w Azji, często w ogóle nie odzwierciedla pracy, jaką włożyły w szycie ubrań.

Polska firma odzieżowa
Fotografia pochodzi ze strony Pantheroar.com

Ubrania polskich marek są lepszej jakości

Gdy przyjrzymy się z bliska ubraniom w sieciówkach, zauważymy, że wiele z nich jest krzywo skrojonych, a zamki wydają się zbyt delikatne w stosunku do grubości wykorzystanego materiału. Także skład materiału często pozostawia wiele do życzenia. T-shirt, który w 40% składa się z bawełny, a aż w 60% z poliestru, z pewnością nie jest wart 90 zł. Ubrania polskich marek są lepszej jakości. Wiele rodzimych firm stawia na wysokiej jakości bawełnę, która nie prześwituje, ponieważ materiał został utkany z włókien odpowiedniej grubości. Takie rzeczy nie tylko przyjemniej nosi się na ciele, ale też można z nich korzystać przez lata, podczas gdy odzież z sieciówek ma często charakter sezonowy, dość szybko niszczy się w praniu i codziennej eksploatacji. W polskich szwalniach przykłada się dużą wagę do kroju ubrania i praktycznych aspektów z nim związanych. Wykorzystuje się również lepszej jakości suwaki czy ozdobne wstawki.

Ubrania polskich marek
Fotografia pochodzi ze strony Pantheroar.com

Odzież polskich marek zapewnia nam oryginalny outfit

Osoby, które noszą ubrania polskich marek, nie muszą obawiać się, że na większej imprezie urodzinowej trafią na kogoś, kto ma na sobie to samo, co one.  W przypadku ubrań z sieciówek mamy do czynienia z produkcją masową i wysokim rozpowszechnieniem danego modelu w społeczeństwie. Na ulicach często można spotkać wiele osób noszących te same lub bardzo podobne ubrania. Tymczasem polskie marki wyróżniają się oryginalnym designem, który przykuwa wzrok i podkreśla nasz indywidualny charakter.

Odzież polskich marek
Fotografia pochodzi ze strony Pantheroar.com

Polska marka odzieżowa oferująca ubrania w przystępnej cenie

Ubrania polskich marek są dostępne w różnym przedziale cenowym. Znajdziemy tutaj zarówno dobra luksusowe, których ceny zaczynają się od 1000 zł, jak i odzież przystępną cenowo. Sklep internetowy Pantheroar.com oferuje ubrania damskie i męskie na każdą kieszeń. Wbrew pozorom, nie są one wcale droższe od odzieży z popularnych sieciówek. Tymczasem bardzo często wygrywają z nimi pod kątem jakości. Wszystkie ubrania, jakie oferuje sklep internetowy Pantheroar.com, zostały uszyte w polskiej, prywatnej szwalni. Damska rozmiarówka także wypada dość standardowo, odzież jest dostępna od XS do L.  Pantheroar to polska marka modowa, która stawia na projekty, które łączą w sobie śmiałość z uwodzicielską estetyką.  Od początku swojego istnienia firma świadomie kształtuje swój wizerunek i kieruje swoje produkty do osób, które stawiają na autentyczny styl.  W ubraniach marki Pantheroar poczujesz się swobodnie i wyjątkowo.

polska marka Pantheroar
Fotografia pochodzi ze strony Pantheroar.com

Komentarze (14)

tiana

2 lata temu

Polskie firmy odzieżowe mają ciekawe projekty, które wnoszą powiew świeżości do mody.

olga

2 lata temu

Wspierajmy polską gospodarkę, zwłaszcza że znowu wszystko jest zamykane;/

krysia

2 lata temu

Często już sam materiał wykorzystywany przez polskie firmy jest solidniejszy od tego z sieciówek, który pruje się i zaciąga na wieszakach.

dolly

2 lata temu

W tych trudnych czasach warto wspierać rodzime przedsiębiorstwa, aby przetrwały i dalej nas zaskakiwały swoimi świetnymi projektami:)

nina

2 lata temu

Uważam, że ubrania polskich marek są często niedoceniane, chociaż charakteryzują się lepszą jakością.

ninja

2 lata temu

Uwielbiam ubrania polskich marek za to, że są dobrze skrojone. W sieciówkach często przegrzebuję cały sklep, aby znaleźć bluzkę w swoim rozmiarze, która nie ma koślawego dekoltu.

mani

2 lata temu

To prawda, polskie firmy odzieżowe płacą wszystkie podatki w Polsce. Nie kombinują z ich wyprowadzaniem za granicę.

Ludka

2 lata temu

Polskie ubrania są zawsze ładnie wykończone, nic się w nich nie pruje.

joasia

2 lata temu

Ja bardzo lubię ubrania polskich marek, są lepiej wykończone od tych z sieciówek.

masza

2 lata temu

Ja uważam, że warto wspierać rodzime przedsiębiorstwa, które często wykazują się ogromną kreatywnością.

olga

2 lata temu

Ja też uważam, że kupując ubrania polskich marek, przynajmniej mamy oryginalną stylizację.

tina

2 lata temu

Ja cenię sobie polskie ubrania. Są zawsze dobrze wykonane i dobre jakościowo.

thalia

2 lata temu

Ja także uważam, że warto wspierać polskie marki, bo dają pracę Polakom.

tulia

2 lata temu

Ja bardzo lubię kupować ubrania polskich marek, bo ich wykonanie bije te z sieciówek.

Zostaw komentarz