Psychologia

Dlaczego warto być trudno dostępną dla mężczyzn?

Dlaczego warto być trudno dostępną dla mężczyzn

Zapewne myślisz sobie, że bycie trudno dostępną to relikt przeszłości. To było dobre w czasach naszych babć, teraz zaś panuje równouprawnienie i kobieta też może odezwać się do mężczyzny, zainicjować spotkanie etc. Dlaczego warto być trudno dostępną dla mężczyzn?

Mężczyzna bardziej cię szanuje

Jeśli jesteś trudno dostępna, mężczyzna bardziej cię szanuje. Wie bowiem, że nie każdy może cię mieć. Traktuje cię jako nagrodę, którą może zdobyć tylko najlepszy. Krótko mówiąc, jawisz mu się jako bardzo wartościowa kobieta, o którą warto zabiegać.  W końcu faceci mają w sobie naturalną skłonność do rywalizacji. Skoro muszą walczyć o ciebie z innymi facetami, to chęć zwycięstwa  zmobilizuje ich do silnej adoracji. Oni w ogóle myślą dość schematycznie. Gdy inicjujesz kontakt, jesteś łatwa, pewnie puszczalska, bo nie o niego jednego zabiegasz. Pewnie do innych mężczyzn też zagadujesz, skoro masz w tym taką wprawę. Wychodzisz też na desperatkę, której nikt nie chce i która sama musi walczyć o faceta, upokarzając się.

Ma naturę łowcy

Mężczyzna kocha zdobywać kobietę i lubi, gdy po drodze musi pokonać liczne trudności. Im więcej wysiłku, tym lepiej. Oni lubią się męczyć na siłowni i w dążeniu do zaproszenia kobiety na randkę.  Pamiętaj, że facet nie myśli jak kobieta i on lubi, gdy jest ekstremalnie trudno. Dlatego coraz więcej mężczyzn lubi bawić się w odbijanego. Poderwać kobietę, która już kogoś ma, to dopiero jest wyzwanie.  Jeśli pokona innego samca, to będzie czuł się jak samiec alfa.

Im więcej energii włoży w zdobywanie ciebie, tym lepiej

Kobiety bardzo często o tym zapominają, a przecież to takie logiczne. Jeśli miesiącami odkładasz na wymarzony samochód, to potem chuchasz i dmuchasz na niego. Gdy otrzymujesz go w prezencie od rodziców, już tak o niego nie dbasz.  Pozwól facetowi się natrudzić, wówczas tak łatwo z ciebie nie zrezygnuje.

Relację kontroluje ten, komu zależy mniej

Jeśli chcesz kierować tą relacją i mieć realną władzę, olej go od czasu do czasu, niech się bardziej postara. Pamiętaj, że relację kontroluje ten, komu zależy mniej. Nie angażuj się zatem przedwcześnie, jak najdłużej trzymaj zdrowy dystans, aby lepiej poznać faceta i ocenić, czy on w ogóle do ciebie pasuje. Warto chronić swoje serce, aby później nie cierpieć miesiącami, a nawet latami. Gdy zależy ci mniej, łatwiej ci sobie odpuścić tego faceta, gdy zrobi coś niestosownego. Po prostu ucinasz relację i żyjesz dalej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *