Psychologia

Dlaczego przyjaźń kobiety z gejem bywa udana?

Dlaczego przyjaźń kobiety z gejem bywa udana

Alexander Grey z pexels

Bardzo często można usłyszeć, że przyjaźń damsko-męska nie istnieje, gdyż w pewnym momencie jedna ze stron zaczyna czuć coś więcej. Pojawia się pożądanie, które obraca wniwecz dotychczasową relację. To nie do końca prawda, gdyż zdarzają się przyjaźnie damsko-męskie, w których na próżno szukać pociągu seksualnego. Nie występuje on, choć obie strony są heteroseksualne. Jednak takie relacje są bardziej narażone na kryzys. Tymczasem przyjaźń kobiety z gejem często trwa długie lata. Co przesądza o jej sukcesie?

Spis treści:

  1. Akceptacja kobiecego pierwiastka przez gejów
  2. Dlaczego przyjaźń kobiety z gejem jest tak udana?
  3. Przyjaciel gej jako wsparcie kobiety
  4. Czym różni się przyjaźń od związku romantycznego?
  5. Lepsze i gorsze czasy dla przyjaźni

Akceptacja kobiecego pierwiastka przez gejów

Każdy człowiek posiada dwa pierwiastki – yin i yang. Oznacza to, że przejawia zarówno kobiece, jak i męskie zachowania. Te wzajemnie się przenikają, zapewniając indywidualizm danej jednostki. Psycholodzy podkreślają, że każda kobieta ma w sobie męską cząstkę, a każdy mężczyzna kobiecą. Problem polega na tym, że nie zawsze akceptujemy pierwiastek, który pozostaje niezgodny z naszą płcią biologiczną. O ile kobiety dzięki emancypacji nauczyły się okazywać złość oraz walczyć o swoje, o tyle mężczyźni rzadko pielęgnują w sobie wrażliwość.

Dlaczego przyjaźń kobiety z gejem jest tak udana?

Przyjaźń kobiety z gejem zazwyczaj okazuje się udana, gdyż mężczyźni homoseksualni akceptują swoją wrażliwość oraz zmysł estetyczny. Dzięki nim rozwijają się zawodowo i prywatnie. Nie bez powodu wśród wielu czołowych projektantów wymienia się gejów, choć poczucie estetyki nie zawsze idzie w parze z orientacją seksualną. Statystycznie jednak częściej jest powiązane z męskim homoseksualizmem. Kobiety otrzymują ze strony przyjaciela geja ogromne wsparcie emocjonalne, gdy znajdą się w trudnej sytuacji. Zawsze mogą o niej opowiedzieć i zostać wysłuchane. Geje też chętnie otwierają się przed kobietami i dopuszczają je do swoich przeżyć. Wielu z nich nie może otwarcie dzielić się swoim szczęściem z powodu znalezienia odpowiedniego partnera. Kobiety zazwyczaj wykazują większą tolerancję, dlatego zapoznają się z romantyczną historią.

Przyjaciel gej jako wsparcie kobiety

Przyjaźń kobiety z gejem często okazuje się dla niej ogromnym wsparciem i to w dosłownym sensie. Dzieje się tak, gdy pojawia się zaproszenie na wesele lub parapetówkę do znajomych. Wiele kobiet nie chce zapraszać na uroczystość swoich heteroseksualnych kolegów, aby nie sprowokować niezręcznej sytuacji. Ten problem nie występuje natomiast w przypadku gejów. Homoseksualny przyjaciel nigdy nie odczyta zaproszenia na wesele jako zaproszenia do łóżka. Często też chroni swoje koleżanki przed natrętnymi adoratorami. Odprowadza je wieczorem do domu, okazując im troskę.

Czym różni się przyjaźń od związku romantycznego?

Aby przyjaźń kobiety z gejem przetrwała, obie strony muszą mieć jasność sytuacji. Ona powinna pogodzić się z myślą, że jego pociągają mężczyźni. On zaakceptować, że gdy spotka tego jedynego, może mieć dla niego mniej czasu. Partnerzy często okazują się bowiem zazdrośni o bliskie relacje kobiet z innymi mężczyznami. Jeśli kobieta wchodzi w tę znajomość z przeświadczeniem, że zmieni orientację swojego kolegi i zachęci go do otwarcia się na związki heteroseksualne, to znajduje się na straconej pozycji. Orientacja nie jest kwestią wyboru. Z tego powodu nie należy oczekiwać cudu. Niestety, niektóre kobiety łudzą się, że ją zmienią, gdyż ich relacja z gejem wydaje się wzorcowa. Warto jednak pamiętać, że przyjaźń zazwyczaj kształtuje się inaczej niż związek romantyczny. Ludzie nic sobie nie obiecują, spotykają się ze sobą z własnej nieprzymuszonej woli. Nie mieszkają razem, więc omija ich wiele problemów życia codziennego.

Lepsze i gorsze czasy dla przyjaźni

Przyjaźń kobiety z gejem może przeżywać lepsze i gorsze okresy. Nie zawsze ludzie znajdują dla siebie czas. Jedna ze stron może wyjechać w delegację służbową do innego miasta, spotkać tego jedynego, przez co ma mniej czasu dla przyjaciela. Jeśli jednak obu stronom zależy na relacji, to w końcu znajdą dla siebie czas, gdy pierwsze motyle w brzuchu opadną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *