Seks

Dlaczego on nie ma ochoty na seks?

Dlaczego on nie ma ochoty na seks

Zdjęcie autorstwa KoolShooters z Pexels

Mówi się, że mężczyzna zawsze ma ochotę na seks i nigdy nie przepuści żadnej okazji, aby go uprawiać. To jednak stereotyp, który wciąż pokutuje w naszym społeczeństwie. W rezultacie, gdy jego zainteresowanie życiem erotycznym gaśnie, kobieta zaczyna podejrzewać wszystko, co najgorsze. Obawia się, że stała się dla swojego mężczyzny nieatrakcyjna, on ją zdradza itp. Dlaczego on nie ma ochoty na seks?

Zmęczenie pracą a brak ochoty na seks

Żyjemy w takich czasach, że gdy chcemy utrzymać dotychczasowe stanowisko, musimy dawać z siebie więcej i więcej. W rezultacie często czujemy się przepracowani i zmęczeni. Całkiem możliwe, że twój partner nie ma ochoty na seks, ponieważ przytłacza go praca zawodowa. Ta potrafi być bardzo stresująca, a z kolei napięcie nerwowe przyczynia się do spadku libido.  Zanim wydasz przedwczesny wyrok i stwierdzisz, że musisz skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej, ponieważ twoja atrakcyjność gwałtownie spadła, porozmawiaj ze swoim partnerem o jego pracy. Może to właśnie ona jest skutkiem przemęczenia, które odbija się negatywnie na waszym życiu seksualnym.

Problemy zdrowotne a spadek libido

Ochota na seks jest silnie powiązana ze stanem naszego zdrowia. Gdy pojawiają się jakieś trudności, np. nadciśnienie tętnicze, zaburzenia hormonalne etc., zainteresowanie współżyciem gwałtownie maleje. Często spadek libido stanowi tylko jeden z objawów znacznie poważniejszych dolegliwości. W związku z tym warto wykonać kompleksowe badania i sprawdzić, czy nie cierpimy na choroby tarczycy, nadciśnienie tętnicze etc. Wdrożenie odpowiedniego leczenia pozwoli nie  tylko cieszyć się udanym życiem seksualnym, ale też wpłynie pozytywnie na funkcjonowanie całego organizmu.

Negatywne emocje w związku a brak ochoty na seks

Mówi się, że to kobiety po kłótni z partnerem nie mają ochoty na seks, podczas gdy on szuka pojednania w łóżku. Tymczasem to działa w obie strony. Gdy powiemy sobie przykre słowa, podważymy kompetencje drugiej osoby, ona może czuć się pokrzywdzona. W takiej sytuacji nie ma ochoty na bliskość fizyczną. Aby sytuacja uległa zmianie, pewne problemy trzeba przepracować i szczerze o nich porozmawiać.  Spadek libido u mężczyzny także może być wynikiem kryzysu w związku.

Dlaczego on nie ma ochoty na seks? Rutyna w sypialni zabija pożądanie

Nawet jeśli coś jest przyjemne, ale robimy to codziennie, traci dla nas swoją wyjątkową aurę i zaczyna się nudzić. Dotyczy to także seksu. Jeśli chcesz zachęcić go do erotycznych igraszek, przegoń rutynę z sypialni.  Uprawiajcie seks inaczej niż do tej pory. Może zamieńcie łóżko na kuchenny brak. Czasem potrzeba niewiele, aby wróciło pożądanie, a między wami iskrzyło tak jak na samym początku znajomości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *