Seks

Dlaczego mężczyzna nie ma ochoty na seks?

Dlaczego mężczyzna nie ma ochoty na seks

Przyczyny takiego stanu bywają różne, jednak w większości przypadków kobieta czuje się zaniepokojona postawą swojego partnera. Dlaczego mężczyzna nie ma ochoty na seks?

Zmęczenie

Czasem mężczyzna pracuje po kilkanaście godzin dziennie, bo w jego firmie jest pilny projekt do oddania. Zdarza się też, że w ten sposób walczy o awans, który ma poprawić jego sytuację finansową. Choć wiele kobiet wcale nie patrzy na mężczyznę przez pryzmat jego zarobków, to facetom wydaje się, że to zwiększa ich atrakcyjność. W związku z tym wielu z nich zatraca się w pracy, przez co traci ochotę na erotyczne igraszki.

Stres związany z pracą

Czasem facet nie jest pracoholikiem, ale  w jego firmie trwa restrukturyzacja, przez co obawia się o swoje stanowisko. W rezultacie okropnie się stresuje i potrzebuje bardziej obecności oraz wsparcia kobiety niż seksu.

Zła dieta

Niedobór składników mineralnych oraz witamin jest niekorzystny dla zdrowia mężczyzny. Zbyt mała ilość cynku w diecie może prowadzić do niskiego libido.

Niedobór testosteronu lub problemy z tarczycą

U podstaw męskiej abstynencji seksualnej często leżą też zaburzenia hormonalne. Nieprawidłowa praca tarczycy czy nadnerczy ma daleko idące konsekwencje dla funkcjonowania całego organizmu, w tym także narządów płciowych.

Konflikt z kobietą

Czasem mężczyzna odmawia seksu, bo jest z kobietą w konflikcie.  Złość na nią nie pozwala mu dostrzec w niej kochanki. Tak dzieje się w związkach opartych na walce o władzę.

Problemy z erekcją

Jeśli mężczyzna jest ich świadom, ale wstydzi się pójść do lekarza, aby znaleźć źródło problemu, to będzie unikał zbliżeń, aby nie skompromitować się w oczach kobiety.

Przedwczesny wytrysk

To dla wielu mężczyzn jest kolejny powód do wstydu. Często zupełnie niepotrzebnie. Kobiety akurat w przedwczesnym wytrysku nie widzą nic zagrażającego ich relacji. Mężczyzna jest sprawny seksualnie, podnieca się ich obecnością. Dużo gorzej panie odbierają brak erekcji, ale przedwczesny wytrysk to dla większości żaden problem, zwłaszcza że można po nim powrócić do uprawiania seksu.

Niska samoocena związana z seksem

Coraz więcej mężczyzn ma niską samoocenę związaną z seksem. Faceci nie czują się pewnie w roli kochanków, przez co wolą unikać erotycznych igraszek, aby się nie skompromitować. To niestety osłabia ich więź z kobietami, bo panie czują się porzucone i nieatrakcyjne.

Niedociągnięcia podczas ostatniej wspólnej nocy

To dla wielu mężczyzn kolejny powód do wstydu.  Tymczasem seks nigdy nie jest idealny, coś wychodzi, a coś nie. Najważniejsze, aby zachować bliskość między partnerami. Ona jest tu bowiem najważniejsza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *