Seks

Dlaczego mężczyzna dopytuje o przeszłość seksualną kobiety?

Dlaczego mężczyzna dopytuje o przeszłość seksualną kobiety

Bardzo często kobiety w ogóle nie wyobrażają sobie zasadności rozmów o przeszłości seksualnej partnera. Panie dużo lepiej zdają sobie sprawę z konsekwencji, jakie niosą ze sobą tego typu opowieści. Zawsze psują atmosferę między partnerami i tak naprawdę nie niosą ze sobą nic pożytecznego. Ta wiedza jest po prostu zbędna, a stanowi spory balast. Dlaczego mężczyzna dopytuje o przeszłość seksualną kobiety?

Kobiety nie lubią rozmawiać o byłych kochankach

Tego typu rozmowy nie leżą w naszej kobiecej naturze. Nie chciałybyśmy wysłuchiwać o poprzednich kochankach faceta, z którym się spotykamy, byłoby to dla nas zbyt bolesne. Poza tym seks to dla nas intymna sprawa i niekoniecznie chcemy powracać do tego, co było. O wiele lepiej skupić się na obecnej relacji.

Męska potrzeba rywalizacji

Warto jednak pamiętać, że mężczyzna ma zupełnie inną naturę niż kobieta. Drzemie w nim silna potrzeba rywalizacji. Do tego biologia nakazuje się wiązać z partnerką, która nie ma tendencji do szukania przygodnych relacji seksualnych. Zwiększa to bowiem prawdopodobieństwo wychowywania własnego dziecka.

Większość mężczyzn chce znać przeszłość seksualną swojej kobiety

Nasi koledzy są zgodni – większość mężczyzn nurtuje przeszłość seksualna kobiety. Ilu miała kochanków, co z nimi robiła, kiedy odbyła swój pierwszy raz i z kim. Nie każdy mężczyzna ma jednak odwagę, by zadawać tego typu pytania. Część też powstrzymuje świadomość, że zdobyta wiedza może okazać się zbyt bolesna.

Poza tym mężczyzna chce być zawsze najlepszy

Jak wyżej wspominałyśmy, w mężczyznach drzemie silna potrzeba rywalizacji.  Chcą być zawsze najlepsi. Dziedziną, w której pragną  wieść pozycję lidera, jest seks. On pod każdym względem chce być dla ciebie najlepszym kochankiem. Zawsze wzbudzać silne pożądanie, doprowadzać cię do orgazmu  i sprawiać, że odlatujesz na samą myśl erotycznych igraszek z nim w roli głównej.  Mężczyzna często boi się, że w twoim rankingu jest nisko, za byłymi kochankami.

Zazdrość

Mężczyźnie ciężko się pogodzić z myślą, że ktoś inny wywołał kiedyś w tobie pożądanie i uprawiałaś z nim seks. Masz zatem porównanie, on może być od kogoś gorszy. Na dodatek ktoś inny cię oglądał, dotykał i pieścił, być może nauczył paru rzeczy.

Niska samoocena

O byłych partnerów seksualnych częściej pytają mężczyźni z niską samooceną, którzy czują się w łóżku bardzo niepewnie. Wydaje im się, że nie zaspokajają partnerki, są naprawdę kiepscy w ars amandi, przez co chcą się dowiedzieć, jacy byli inni. Czy wśród nich zdarzały się jakieś tragiczne przypadki, przez co seks z eks wspominasz jako koszmar, a w rezultacie on może poczuć, że pomimo swoich braków nie wypada najgorzej. Pamiętaj, że nawet, gdy oceniasz swojego partnera jako dobrego kochanka, on może patrzeć na siebie dużo bardziej krytycznie. Podejście mężczyzn do seksu kształtuje pornografia, podczas gdy nasze jest silnie powiązane z emocjami. O wiele bardziej lubimy seks z facetem budzącym w nas pozytywne emocje poprzez okazywaną nam czułość, niż z ogierem, ale to większości mężczyzn nie przejdzie przez głowę.

Brak doświadczenia seksualnego

Mężczyzna, który nie ma doświadczenia seksualnego, może chcieć dowiedzieć się jak najwięcej o twojej erotycznej przeszłości. Po pierwsze, boi się, że nawet silne pożądanie z obu stron nie ukryje jego braku wprawy. Po drugie, skoro on zwlekał z seksem, traktuje go poważnie, może szukać partnerki o podobnym podejściu do życia.

Czy to porządna kobieta nadająca się do związku

Czasem on tak dopytuje, bo chciałby związku, ale chce w niego wejść tylko z porządną kobietą, której nie miało pół miasta. Poza tym on sonduje w ten sposób, czy traktujesz go jak zabawkę, która czasem wzbudza pożądanie i sprawia ci przyjemność, czy jest szansa, że chcesz czegoś więcej, czyli stałego związku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *