Diety odchudzające Kuchnia

Dieta truskawkowa

dieta truskawkowa

Czerwiec serwuje nam prawdziwe truskawkowe szaleństwo. Owoce są dostępne nie tylko w sklepach czy na targu. Bez problemu kupimy je przy miejskich skwerach czy placykach. Truskawki zawierają bardzo małą ilość kalorii i są przepyszne. Czy dieta truskawkowa jest zdrowa i bezpieczna?

Truskawkowa moda?

Sezon na truskawki trwa w najlepsze. Pysznych owoców nie brakuje, a ich ceny wciąż spadają. Truskawki są bardzo wdzięcznymi owocami, nie tylko ze względu na atrakcyjny kolor i smak. Nadają się do przygotowania pysznych ciast, deserów, koktajli a nawet wytrawnych sałatek. Lubią je dzieci i dorośli. W sezonie letnim sięgamy po truskawki, które są mało kaloryczne. Stanowią więc idealną i zdrową przekąskę. Z owoców przygotowujemy także domowe przetwory w postaci dżemów, musów czy soków. Truskawki są źródłem wielu witamin i składników mineralnych takich jak witamina C, A, E, wapń, potas, fosfor oraz magnez. Zawierają dużo wody, ale znajdziemy w nich także cenny błonnik. Szeroki dostęp do owoców i niska cena kuszą, by spróbować diety truskawkowej. Ale czy takie żywienie jest korzystne dla naszego organizmu?

Dieta truskawkowa

Choć truskawki są źródłem zdrowa, dieta oparta tylko na tych owcach już niekoniecznie. Dieta truskawkowa, mająca na celu zrzucenie zbędnych kilogramów nie jest najlepszym pomysłem. Dzięki takiej formie odżywiania możemy stracić nawet 2 kilogramy, jednak mogą one szybko powrócić. Truskawki pobudzają apetyt, dlatego jedząc te owoce, ciągle będziemy mieć ochotę na więcej. W ten sposób łatwo o podjadanie i przepuszczenie szansy na zgrabną figurę. Doskonale wiemy, jak wspaniale truskawki komponują się z cukrem czy bitą śmietaną. W połączeniu z tymi składnikami tworzą bombę kaloryczną. Wtedy nie ma mowy o odchudzaniu. Dieta truskawkowa powinna trwać nie dłużej niż 3 dni.

dieta truskawkowaJednoskładnikowe diety są bardzo popularne. Lekarze i dietetycy nie zalecają jednak tego typu form odchudzania. Racjonalne żywienie powinno opierać się na różnorodnych składnikach, które dostarczają organizmowi niezbędnych do pracy składników. Dlatego dieta oparta na jednym składniku nie jest zdrowa. Odchudzając się, musimy pamiętać nie tylko o właściwym odżywianiu ale także o aktywności fizycznej. Dopiero wtedy możemy liczyć na efekty naszych starań. Jedząc same truskawki możemy schudnąć ale równie szybko możemy powrócić do dawnej wagi. Diety stosujmy więc z rozsądkiem, zważając na bezpieczeństwo i zdrowie, bo to ono jest najważniejsze.

Katarzyna Antos

Komentarze (4)

ewalub

5 lat temu

Nie wiedziałam, że truskawki pobudzają apetyt. Są pyszne, dlatego dużo ich jem i pojawiają się na tak krótko, że nie można ich sobie odmawiać.

Emilly27k

6 lat temu

Pati taka słodka witaminka dla nas, ale za to niezbyt odpowiednia dla nas. Truskawki dobre na jakiś czas, ale nie na jedzenie ich 3 dni- stosowanie diety.

pati25

6 lat temu

Truskawki są uważane za bombę witaminową, która uzupełnia niedobory witamin i minerałów w naszym organizmie. Jednak dieta oparta tylko na truskawkach nie jest zdrowa i bardzo szybko może doprowadzić do niewłaściwych procesów w naszym organizmie

Emilly27k

6 lat temu

Smak truskawki jest pyszny pod każdą postacią. Najlepsze są te truskawki, które rosną u nas na działkach. naturalne i nie posiadają żadnej chemii.

Zostaw komentarz