Zdrowie

Detektor tętna płodu – bezpieczeństwo i spokój w ciąży

Detektor tętna płodu

‘’Gdy jesteś w ciąży, wszystko kręci się wokół miłości” – słowa modelki i mamy czwórki dzieci – Heidi Klum w piękny sposób określają dziewięć najważniejszych miesięcy w życiu większości z nas. To czas wzmożonej miłości oraz strachu o nienarodzone dziecko i jego pomyślne powitanie na świecie. Choć nie możemy całkowicie pozbyć się wszystkich obaw, możemy zadbać o bezpieczeństwo maluszka dzięki nowoczesnych technologiom, takim jak detektor tętna płodu, który możesz wynająć na czas ciąży.

Co to jest detektor tętna płodu?

Domowy detektor płodu to urządzenie, które polecane jest każdej przyszłej mamie, która dzięki niemu w warunkach domowych będzie mogła usłyszeć bicie serca dziecka oraz zmierzyć jego puls. Badanie możliwe jest już od 12 tygodnia ciąży i jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne dla przyszłej mamy i dziecka.

Jak działa detektor tętna płodu i jak go używać?

Detektor tętna to nic innego jak domowe KTG, które używasz bez obecności lekarza czy pielęgniarki. Za pomocą czułych i precyzyjnych sond o częstotliwości 2,5GHz możesz monitorować puls i tętno dziecka, a także odtwarzać dźwięki, a nawet je nagrywać. Urządzenie interpretuje wyniki, przez co nie musisz posiadać specjalistycznej wiedzy, aby mieć pewność, że są one poprawne. Profesjonalny detektor tetna ma możliwość przedstawienia wykresu bicia serca dziecka, czyli tzw. krzywej PELTH. Badanie wykonuje się za pomocą czułej głowicy, którą wygodnie i łatwo można odnaleźć tętno dziecka. Zawsze należy używać do tego żelu do wykonywania USG, co ułatwia nie tylko przeprowadzenie badania tętna płodu, ale także gwarantuje prawidłowy jego pomiar.

Jak często można używać detektora tętna płodu?

Urządzenia do słuchania bicia serca dziecka w brzuchu matki najlepiej używać:

  • W ciągu 30 minut po obudzeniu się,
  • W ciągu 60 minut po posiłku,
  • Około 30 minut przed zaśnięciem.

Stosowanie się do powyższych zaleceń pozwala najlepiej wykorzystać możliwości detektora tętna. Oczywiście nie ma potrzeby, aby badanie wykonywać kilka razy dziennie, nawet jeśli wynik jest niepokojący. Wtedy KONIECZNIE musisz skontaktować się z lekarzem prowadzącym ciążę. Monitor tętna płodu jest w pełni bezpieczny dla przyszłej mamy i dziecka, lecz nie może być zastępstwem dla regularnych wizyt u ginekologa.

Detektor tętna płodu, jaki wybrać?

Wybierając doppler płodu, warto zdecydować się na model, który może być używany także przez położne i lekarzy. Bardziej profesjonalny sprzęt gwarantuje precyzyjny pomiar tętna, a także oszczędza przyszłej mamie obaw, które mogą wyniknąć z błędnych odczytów. Warto zwrócić uwagę, czy detektor tętna od razu interpretuje wyniki, tak, aby użytkowanie było proste, a otrzymane wyniki nie budziły wątpliwości. Wybierając domowe urządzenie do słuchania bicia serca dziecka w brzuchu matki, warto kierować się parametrami czułości, ale także tym, czy nagranie z badania można później odtworzyć, np. w celu prezentu dla przyszłego taty. Nowoczesne detektory płodu posiadają głośnik, który nagrywa bicie serca dziecka w dobrej jakości, co jest cudowną pamiątką i przeżyciem dla rodzica.

Ile kosztuje detektor tętna płodu?

Ceny detektora tętna płodu różnią się od siebie, a główne różnice wynikają z czułości sond. Tańsze modele mogą wprowadzać przyszłą mamę w błąd i niepotrzebnie ją niepokoić pomiarami, które są wynikiem błędu. Za dobry i dokładny detektor tętna należy zapłacić ok. 300-400 zł.

Ponieważ po okresie ciąży, detektor tętna nie będzie już Ci potrzebny, warto rozważyć jego wynajem, co jest świetnym rozwiązaniem, jeśli nie chcesz ponosić pełnej opłaty za urządzenie. Ciąża i okres przygotowań na powitanie na świecie dziecka to czas wzmożonych wydatków, które warto zniwelować, jeśli tylko jest taka możliwość.

Detektor tętna płodu – gdzie kupić?

Szukając sklepu, gdzie zamówimy detektor tętna płodu warto zwrócić uwagę, czy specjalizuje się on w tego typu sprzęcie medycznym. Węższa specjalizacja to większa gwarancja, że zespół posiada odpowiednie przeszkolenie, a także oferuje sprawdzony, markowy produkt. Firmą, która od wielu lat zajmuje się wynajmem najlepszej jakości dopplerów tętna jest Rentmama, która w swojej ofercie ma także monitory oddechu dziecka czy elektroniczne nianie. Duże doświadczenie pozwala na przeprowadzenie usługi wynajmu sprawnie i bezproblemowo dla przyszłych rodziców. Rentmama gwarantuje dostawę urządzenia na następny dzień od zamówienia, oraz darmowy zwrot bez potrzeby wychodzenia z domu. To wygoda i komfort dla przyszłej mamy, która nie zawsze w czasie ciąży jest aktywna i mobilna. Rentmama nie pobiera także kaucji za użytkowanie detektora tętna, a także służy pełnym wsparciem w razie problemów z jego działaniem lub samą obsługą. Wynajmowany sprzęt to najwyższej klasy urządzenie, które w prosty sposób wykrywa tętno dziecka, a także cechuje się wyjątkowo prostą budową, przyjazną przyszłej mamie.

Wiele mam, szczególnie tych, które doświadczyły już utraty ciąży, dzięki domowemu detektorowi tętna płodu, będzie mogła spokojniej przygotować się do roli mamy. Spokojniejsza i bardziej świadoma ciąża to szansa na szczęśliwe powitanie na świecie maluszka, czego życzymy wszystkim przyszłym mamom.

Komentarze (9)

mircia

3 lata temu

Bardzo ciekawe urządzenie, które uspokoi niejedną kobietę spodziewającą się dziecka.

iwona.s

3 lata temu

Wraz z postępem technologicznym możemy samodzielnie kontrolować tętno płodu:)

vivid

3 lata temu

Wiele matek niepokoi się o swoje nienarodzone dziecko. Taki detektor uspokoiłby wiele z nich.

tatiana

3 lata temu

Bardzo ciekawe narzędzie:)

florida

3 lata temu

Super, że można kontrolować tętno płodu w domu:)

marika

3 lata temu

Bardzo ciekawe urządzenie, które uspokoi przyszłą mamę.

lady_r

3 lata temu

Dobrze wiedzieć, jak działa taki detektor.

diva

3 lata temu

Dobrze jest kontrolować tętno płodu i ustrzec się przed ewentualnymi nieprawidłowościami.

tysia

3 lata temu

Dobrze, że istnieją takie nowoczesne urządzenia jak detektor tętna płodu:)

Zostaw komentarz