Styl życia

Dekoracje w stylu klasycznym i vintage – co wybrać?

Dekoracje w stylu klasycznym i vintage

Styl klasyczny nigdy nie wychodzi z mody. Stylowe okucia lamp, bogate zdobienia, miękkie, masywne fotele i sofy, a także obrazy na ścianach są jego charakterystycznymi elementami. Towarzyszą im również eleganckie wzory w kwiaty oraz rośliny, które szczególnie dobrze prezentują się na tapetach, narzutach i kocach. Co jeszcze warto wiedzieć o dekoracjach w stylu klasycznym i vintage?

Obrazy, które nigdy nie wychodzą z mody

 

We wnętrzach urządzonych w stylu klasycznym zawsze powinny znajdować się obrazy. Powinny to być reprodukcje znanych malarzy lub dzieła mniej znanych artystów, lecz utrzymane w podobnym stylu. Do klasycznych aranżacji nie pasują obrazy skandynawskie, nowoczesne grafiki. Znacznie lepszym wyborem są pejzaże, portrety, widoki na miasto, a nawet martwa natura.

 

Reprodukcje znanych malarzy w ofercie Bimago obejmują między innymi takie obrazy jak Nenufary, Szkoła Ateńska czy Dama z Gronostajem. Są to dzieła rozpoznawalne na całym świecie, stanowiące niepodważalny dorobek kultury zachodnioeuropejskiej. Dzięki temu znakomicie wyglądają we wnętrzach klasycznych, podkreślając zamiłowanie do kultury wyższej, dobry gust i prestiż. Reprodukcje można wieszać w każdym wnętrzu klasycznym, jednak powinno się pamiętać o zachowaniu umiaru. Jeden lub dwa obrazy w jednym pomieszczeniu w zupełności wystarczą.

 

Kwiatowe motywy podstawą stylu klasycznego i vintage

 

Tapety z motywami kwiatowymi, narzuty i poduszki w róże oraz tapicerki w drobne listki i pnące kwiatuszki to nieodłączny element stylu klasycznego i vintage. Wzory tego typu ocieplają wnętrze oraz podkreślają jego tradycyjny charakter. Jednym z najlepszych motywów do wnętrz klasycznych i vintage są róże – szczególnie te duże, otoczone liśćmi, łodygami i gęsto umieszczone obok siebie. Taki wzór można wykorzystać we wnętrzu w sposób dowolny – tapeta w róże dobrze wygląda zarówno w całym pomieszczeniu, jak i położona jedynie na jednej ze ścian, na przykład za wezgłowiem łóżka w sypialni.

 

Tapety w motywy kwiatowe i roślinne powinny być utrzymane w stonowanych barwach, gdyż w klasycznym stylu nie ma miejsca na neonowe dekory itp. Ozdobą tapet z kwiatami mogą być za to złocenia, które dodają szyku i elegancji. Elementy w kolorze złotym świetnie skomponują się z metalowymi okuciami lamp wiszących i kinkietów, mlecznymi kloszami, a także tapicerkami w kolorze ecri, beżu bądź brązu. Połączenie złoceń z motywami roślinnymi i kwiatowymi szczególnie dobrze zaprezentuje się w przestronnych, wysokich salonach, na przykład w kamienicach lub w starych domach w stylu dworków. 

Komentarze (13)

amy

1 rok temu

Styl vintage jest mi bardzo bliski.

roksana

1 rok temu

Te fototapety wyglądają naprawdę ciekawie:)

diana

1 rok temu

Podobają mi się wnętrza w stylu vintage:)

amy

1 rok temu

Bardzo podobają mi się fototapety ze zdjęcia.

ninka

1 rok temu

Lubię fototapety w stylu vintage, to zdecydowanie moje klimaty.

lola

1 rok temu

Fototapeta to szybkie rozwiązanie, które odmienia charakter wnętrz.

diuna

1 rok temu

Lubię kwieciste fototapety, są takie kobiece:)

efemeryda

1 rok temu

Bardzo lubię kwieciste fototapety:)

alina

1 rok temu

Ja chciałabym jesienią wstawić do salonu jakąś ciekawą fototapetę.

flower_girl

1 rok temu

Jestem gorącą zwolenniczką stylu vintage:)

dosia

1 rok temu

Uwielbiam fototapety i postery. Często kupuję nowe, gdyż szybko pozwalają odmienić wnętrze.

dina

1 rok temu

Dobrze dobrana fototapeta nadaje charakteru wnętrzom:)

daila

1 rok temu

Ja bardzo lubię styl vintage:)

Zostaw komentarz