Psychologia

W czym zdaniem mężczyzn jesteśmy od nich lepsze?

W czym zdaniem mężczyzn jesteśmy od nich lepsze

Zapytałyśmy naszych kolegów o to, w czym wypadamy lepiej od nich. Ich odpowiedzi następnie zebrałyśmy i postanowiłyśmy przedstawić w tym artykule. W czym zdaniem mężczyzn jesteśmy od nich lepsze?

Inteligencja

Mężczyźni są zgodni, często jesteśmy od nich inteligentniejsze w różnych dziedzinach życia. Myślimy strategicznie, dostrzegając konsekwencje swoich wyborów. To właśnie myślenie przyczynowo-skutkowe pomaga nam w podejmowaniu dobrych decyzji. Faceci często nie potrafią myśleć perspektywicznie.

Opanowanie

Mężczyznom często puszczają nerwy, okazują nam swoje poirytowanie i złość. Szybciej i łatwiej się obrażają, strzelają fochy. Kobiety są bardziej opanowane, pytają o przyczynę takiej, a nie innej decyzji, zanim przystąpią do ataku i wszczynania awantury.

Lepiej dbamy o siebie

Potrafimy dbać o siebie kompleksowo. Wykonujemy badania profilaktycznie, zdrowo się odżywiamy, regularnie ćwiczymy. Na dodatek zawsze jesteśmy ładnie ubrane i uczesane, potrafimy wykonać staranny makijaż.

Lepiej formułujemy zdania

Mężczyźni często nam się narażają, gdyż źle i mało precyzyjnie formułują zdania. Kobiety potrafią lepiej ubrać swoje myśli w słowa i są w tym dużo bardziej konkretne od facetów. Nic dziwnego, że potrafimy prowadzić między sobą szybkie negocjacje dotyczące umowy i jasno postawić warunki.

Jesteśmy bardziej zdecydowane

Jak czegoś naprawdę chcemy, to potrafimy do tego wytrwale dążyć. Nie myślimy: jakoś to będzie, ale: muszę koniecznie zdobyć premię w tym miesiącu, ponieważ muszą za nią wyremontować łazienkę.

Jesteśmy większymi optymistkami

Nie załamujemy się każdą porażką. Cóż, niepowodzenia są wpisane w życie każdego człowieka. Nie ma co ich nadmiernie przeżywać. Potrafimy patrzeć w przyszłość z optymizmem i częściej wierzymy w lepsze jutro.

Jesteśmy bardziej zdeterminowane do stawiania czoła przeciwnościom

Nie zdałam egzaminu na prawko, ale następnym razem pójdzie mi lepiej, muszę tylko poćwiczyć z przyjaciółką parkowanie tyłem pod jakimś centrum handlowym w niedzielę wolną od pracy. Tak myśli kobieta. Mężczyzna załamuje się, że znowu w życiu mu nie wyszło. Nie szuka rozwiązania problemu.

Jesteśmy lepszymi pracownikami

Jesteśmy nie tylko ukierunkowane na sukces, ale też na skrupulatne wypełnianie swoich obowiązków. Przykładamy się do nich najlepiej, jak umiemy, bo dużo trudniej jest nam się przebić przez szklany sufit.

Jesteśmy lepszymi przyjaciółkami

Dla przyjaciółki potrafimy wybrać urlop na żądanie, aby pomóc jej, gdy się rozchoruje i potrzebuje naszego wsparcia. Dla niej też potrafimy zarwać całą noc, aby pocieszyć ją po bolesnym rozstaniu z facetem.

Jesteśmy lepszymi szefami

Potrafimy być bardzo profesjonalne, nie wyżywamy się na podwładnych, lecz oczekujemy od nich konkretnych działań. Analizujemy argumenty swoich pracowników i szukamy najlepszego rozwiązania. Jesteśmy dużo bardziej elastyczne od mężczyzn i jasno formułujemy swoje oczekiwania.

Lepiej przyswajamy wiedzę

Kobiety są inteligentniejsze i lepiej przyswajają nowe wiadomości. Często podnosimy swoje kwalifikacje podczas wykonywania obowiązków zawodowych, ponieważ chcemy być jeszcze lepszymi pracownicami.

Komentarze

ewalub

6 miesięcy temu

Czy ja wiem? Mój mąż pewnie by się nie zgodził z powyższymi stwierdzeniami. I ja sama w kilku punktach się nie zgadzam.

Zostaw komentarz