Artykuły Moda

Czym zastąpić biżuterię w stylizacji?

Czym zastąpić biżuterię w stylizacji

Zdjęcie autorstwa Godisable Jacob z Pexels

Bardzo często biżuteria stanowi kropkę nad i w naszej stylizacji. Pozwala odmienić nawet prosty outfit, nadając mu modowego smaczku. Jednak nie wszystkie z nas noszą biżuterię. Choć sporo pań decyduje się na nią, aby nadać nudnej biurowej stylizacji choć odrobinę kolorytu, to część z nas unika jej w swoich outfitach. W naszym artykule podpowiadamy, czym zastąpić biżuterię w stylizacji.

Spis treści:

  1. Dlaczego nie nosimy biżuterii?
  2. Czym zastąpić biżuterię w stylizacji? Apaszka jako dodatek multifunkcyjny
  3. Ciekawe buty zamiast biżuterii
  4. Kolorowe ubrania jako sposób na ciekawy look
  5. Oryginalne fasony ubrań
  6. Modna torebka sposobem na ciekawy outfit

Dlaczego nie nosimy biżuterii?

Dlaczego nie nosimy biżuterii? Okazuje się, że istnieją różne przesłanki skłaniające do jej unikania. Część z nas cierpi na alergie skórne. Tymczasem nawet niewielka domieszka niklu może powodować nieprzyjemne reakcje uczuleniowe. Nie wszystkie możemy zakładać biżuterię do pracy. Często praca z żywnością czy lekami zmusza nas do rezygnacji z tego typu dodatków. Ponadto nie wszystkie pamiętamy o tym, aby założyć biżuterię. Żyjemy w ciągłym biegu, często tylko ubieramy się i rozczesujemy włosy przed wyjściem z domu.

Czym zastąpić biżuterię w stylizacji? Apaszka jako dodatek multifunkcyjny

Nie wszystkie z nas mogą pozwolić sobie na noszenie biżuterii. Nie wszystkie też za nią przepadamy. Zsuwająca się bransoletka może drażnić, zwłaszcza kobiety o wysoko wrażliwym centralnym układzie nerwowym. Apaszka to dodatek multifunkcyjny, który można nosić na wiele sposobów. Sprawdzi się jako opaska, kokardka do kucyka, pasek podkreślający talię czy ozdoba torebki.

Ciekawe buty zamiast biżuterii

Nie przepadasz za biżuterią, a chcesz odmienić swój look? Ciekawe buty potrafią zdziałać cuda. Większość z nas stawia na klasyczne fasony utrzymane w odcieniach czerni i brązów. Tymczasem buty w ciekawych kolorach oraz takie, które posiadają oryginalny obcas np. przypominający grecką kolumnę, mogą nadać naszej stylizacji modowego sznytu. Jeśli nosimy stylizacje w neutralnych kolorach, możemy się również bawić printami na obuwiu.

Kolorowe ubrania jako sposób na ciekawy look

Nie każda z nas może sobie pozwolić na kolorowe ubrania. Praca w banku czy korporacji narzuca nam pewien dress code. Jeśli jednak wykonujesz zawód kreatywny, postaw na kolorowe ubrania. Zapewnią ci ciekawy look. Czasem wystarczy koszula w odcieniu indyjskiego różu, by ożywić trochę naszą stylizację i nadać twarzy młodego wyglądu.

Oryginalne fasony ubrań

Tutaj znowu do głosu dochodzi kwestia wykonywanej pracy. Jeśli jesteś przedstawicielką wolnego zawodu, możesz szaleć z oryginalnymi fasonami ubrań. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś sięgnęła po sweter z kokardą na plecach.  Jednak takie ubrania nie nadają się do pracy w korporacji.

Modna torebka sposobem na ciekawy outfit

Często cenimy sobie klasyczne buty, które pasują do wszystkiego. Jest to bardzo praktyczne podejście, ponieważ często ciężko o wygodne obuwie. Gdy już takie znajdziemy, co nie zdarza się często, to chcemy, aby służyło nam przez lata i miało charakter uniwersalny. Do tego jeśli pracujemy w korporacji, raczej nie zaszalejemy z kolorami i printami ubrań. Jednak modna torebka może sprawić, że uzyskamy ciekawy outfit. Obecnie bardzo modne są te w stylu puffer, które przypominają pikowane kurtki.  Znajdziemy je nie tylko na światowych wybiegach, ale też w wielu popularnych sieciówkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *