Fitness

Czym jest zumba?

Jeżeli kochasz taniec, uwielbiasz latynoskie rytmy i świetną zabawę, to zumba jest właśnie dla Ciebie! Zamiast katować się godzinami na siłowni, wybierz taniec, który doda Ci energii, wysmukli sylwetkę i poprawi samopoczucie.

Jeżeli kochasz taniec, uwielbiasz latynoskie rytmy i świetną zabawę, to zumba jest właśnie dla Ciebie! Zamiast katować się godzinami na siłowni, wybierz taniec, który doda Ci energii, wysmukli sylwetkę i poprawi samopoczucie.

Co to jest zumba?

Tajemniczo brzmiąca nazwa – zumba, to najkrócej mówiąc zainspirowana latynoskimi rytmami fuzja tańca i aerobiku, która podbiła serca kobiet na całym świecie.

Zumba jest bardzo innowacyjnym systemem fitness, który poprzez świetną zabawę:

  • kształtuje sylwetkę,
  • wysmukla ciało,
  • dba o kondycję,
  • pozwala zrzucić zbędne kilogramy,
  • napawa optymizmem i wprawia w świetne samopoczucie.

Proste kroki taneczne, latynoskie rytmy, takie jak: salsa, cumbia, reggaeton, flamenco, samba, taniec brzucha, cha-cha, rumba, twist oraz świetne kombinacje ruchów i fantastyczna muzyka porywa nas do zabawy.

Aby w pełni poczuć moc zumby i pokochać tę formę fitnessu trzeba jej po prostu spróbować!

Skąd się wzięła zumba?

Seksowne kroki, emanujące wdziękiem i seksapilem pozy, śmiałe wyginanie ciała, kręcenie biodrami, połączone z porywającą do tańca muzyką latino, zostały wymyślone przez… mężczyznę! Tak jest, Drogie Panie, to mężczyzna podpowiada nam, jak wyeksponować swoją kobiecość w tańcu!

Zumbę opracował (zupełnie przypadkowo) wybitny tancerz i choreograf Alberto „Beto” Perez w Kolumbii w latach 90. XX wieku. Beto wyjechał do Stanów Zjednoczonych i rozpoczął prawdziwą rewolucję w świecie fitness, gdy w 2001 roku założył firmę i opatentował projekt zumba fitness.

Od tego czasu zumba z roku na rok zyskiwała coraz większe grono fanów na całym świecie. Do Polski dotarła za sprawą Izabeli Kin, która jest polską „matką zumby”, odpowiedzialną za szkolenie nowych instruktorów.

„Beto” ostatnio gościł po raz pierwszy w Polsce, w Warszawie, gdzie czekał na niego tłum fanów i polskich instruktorów zumby.

A może maraton?

Kilkugodzinne maratony tańca są bardzo popularne na świecie, a także na naszym rodzimym podwórku zumby. Zamiast biec 42 km, możesz tańczyć 3-4 godziny, dlatego słowo maraton w pełni oddaje wysiłek, z jakim trzeba się zmierzyć. Uczestnictwo w maratonie jest nie lada wyzwaniem, które daje olbrzymią satysfakcję!

Maratony organizowane są nie tylko w dużych miastach; nie musisz jechać do Warszawy, żeby wziąć udział w takiej imprezie. W wielu małych miastach i miasteczkach, gdzie tańczy się zumbę, organizowane są takie przedsięwzięcia. Zawsze aktualny kalendarz maratonów znajdziesz na stronie „Zumba Polska”

Styl życia

Można powiedzieć, że zumba to nowość w polskich fitness clubach, ale jest to już absolutny hit! Tworzą się liczne grupy fanów na portalach społecznościowych, kobiety w całym kraju spotykają się na maratonach i imprezach, czyli tzw. „zumba party”.

Logo zumby to dzisiaj rozpoznawalna marka*. Zajęcia fitness stały się pretekstem do tego, aby stworzyć linię ciuchów, akcesoriów, czy muzyki sygnowanej zumbą. Zumba to nie tylko atrakcyjna forma ruchu, to także kreowanie pewnego stylu życia. Stylu życia pełnego zabawy, uśmiechu, koloru i radości.

Co najważniejsze – bez względu na wiek, czy figurę. Zumba daje dużo radości -sprawdziłam i polecam!

Drogie Panie, czy słyszałyście o zumbie, a może już odkryłyście się w tej formie tańca?

Komentarze

ewalub

2 lata temu

Próbowałam, ale nie bardzo mi wychodziło. Dużo osób chwali ten sport więc może jeszcze kiedyś dam mu drugą szansę 🙂

Zostaw komentarz