Zdrowie

Czy warto zainwestować w implanty cyrkonowe?

Czy warto zainwestować w implanty cyrkonowe

Panthermedia

Utrata zębów jest efektem nie tylko chorób jamy ustnej, ale również urazów mechanicznych. W efekcie konieczne może być usunięcie uszkodzonego zęba i zastąpienie go implantem zębowym. Współczesna stomatologia oferuje najlepsze i najtrwalsze rozwiązania. Dzięki użyciu implantów cyrkonowych pacjent nie musi obawiać się, że efekt będzie przerysowany, a ząb wyróżni się na tle pozostałych.

Implanty cyrkonowe – co trzeba o nich wiedzieć?

Implanty cyrkonowe można spotkać także pod nazwą implantów ceramicznych, bądź porcelanowych. Do ich wykonania używa się tlenku cyrkonu, który sprawia, że uzyskiwany jest bardzo naturalny i trwały efekt. Materiał, z którego są wykonane, reaguje na światło tak samo, jak naturalne zęby u człowieka. Ponadto nie odbarwiają się i dobrze znoszą kontakt z kwasami, które naturalnie występują w jamie ustnej.

Niewątpliwym atutem implantów ceramicznych jest ich biozgodność, czyli są antyalergiczne. Dzięki temu pacjent nie musi obawiać się, że implant wywoła u niego szereg dolegliwości. Oczywiście, możliwe jest, że przed zabiegiem, konieczna będzie odbudowa kości, ponieważ jego stabilność jest znacznie mniejsza niż w przypadku implantów tytanowych. Jednak nie jest to powód do niepokoju – takie przypadki zdarzają się bardzo rzadko, a ci, którzy zdecydowali się na implant porcelanowy są niezwykle zadowoleni ze swojej decyzji.

Jak przebiega zabieg założenia implantu cyrkonowego?

Innowacyjność metody i jej trwałość łączy się ze stosunkowo wysoką ceną. Jednak implanty cyrkonowe są inwestycją na lata, a metoda ich zakładanie nie różni się od dawnej implantologii. Przed rozpoczęciem procesu lekarz powinien zlecić niezbędne badania oraz przygotować wycisk szczęki. Dopiero takie przygotowanie pozwala na przystąpienie do zabiegu.

Zabieg rozpoczyna się od wkręcenia śruby – podstawy dla przyszłego implantu – i odczekania kilku tygodni, aż rana się wygoi. Dopiero po tym okresie, nałożona zostaje korona. Co ważne, każdy etap wykonywany jest ze znieczuleniem. Zakładanie implantu zębowego nie wiąże się z żadnym dyskomfortem na fotelu stomatologicznym.

Decyzja o wykonaniu implantu ceramicznego, to sposób zadbania nie tylko o walory estetyczne własnego uzębienia, ale przede wszystkim troska o zdrowie. Materiał, z którego wykonana jest korona, nie powoduje odsuwania się dziąseł. Co więcej, nie sprzyja osadzaniu się bakterii na płytce na zębnej. Pozwala to ochronić pozostałe zęby przed próchnicą.

Kto zakłada implanty cyrkonowe?

Chcąc zainwestować w implant cyrkonowy, warto swoją decyzję skonsultować z zaufanym dentystą. To on najlepiej zna stan uzębienia pacjenta oraz przebieg chorób. Aczkolwiek, zakładanie implantów cyrkonowych nie jest jeszcze bardzo popularną metodą. Chociaż część gabinetów stomatologicznych nie ma jej w swojej ofercie, to warto znaleźć klinikę z wykwalifikowanym personelem, który zaoferuje usługę na najwyższym poziomie.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *