Psychologia

Czy warto utrzymywać kontakt z rodziną eks?

Czy warto utrzymywać kontakt z rodziną eks

Gdy rozstajemy się z partnerem, często stajemy przed nie lada dylematem. Czy warto utrzymywać kontakt z rodziną eks? Czy spotykać się z jego przyjaciółmi tak jak dotychczas? Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej tej kwestii.

Rozstania rzadko są przyjemne i odbywają się w przyjaznej atmosferze. Zazwyczaj towarzyszy im mniejszy lub większy konflikt, który trzeba rozwiązać. Nic dziwnego, że nie wiemy, jak postępować z jego znajomymi czy krewnymi. Trzeba do tego jednak podejść w racjonalny sposób.

Czy rodzina eks jest dla ciebie ważna?

Czasem jest tak, że podczas związku zaprzyjaźniamy się z bliskimi swojego partnera. Mamy świetny kontakt z jego mamą, siostrą czy kuzynką. Chodzimy razem na basen, zakupy czy spotykamy się w kawiarni, aby porozmawiać. Jeśli naprawdę zżyłyśmy się z kimś z jego otoczenia, to nie warto przekreślać tej znajomości, dlatego że nasz związek dobiegł końca. Z siostrą eks możemy wciąż utrzymywać ciepłe relacje, zwłaszcza że nie ma ona nic wspólnego z naszym rozstaniem.  Pytanie tylko, czy bliscy eks będą chcieli utrzymywać z nami kontakt. Czy nie uznają, że powinny zachować się wobec niego lojalnie i unikać spotkań z tobą.

Czy spotkania z rodziną eks są dla ciebie bolesne?

Czasem sytuacja wygląda nieco inaczej. Bardzo lubisz przyjaciółkę eks, ale nie potrafisz spotkać się z nią, aby nie myśleć o nim. Wspólny wypad na lody skutkuje powrotem wszystkich wspomnień. W rezultacie zaczynasz za nim tęsknić, co nie jest dobre, bo nie tylko zadaje ci ból, ale też utrudnia zapominanie oraz rozpoczęcie nowego etapu w swoim życiu. Jeśli na razie na spotkania z jego bliskimi jest za wcześnie, powiedz to wprost. Jego siostra zrozumie, że bardzo ją lubisz i chętnie się z nią zobaczysz, ale musisz otrząsnąć się po rozstaniu.

Czy spotkania z jego przyjaciółmi nie będą skutkować częstym wpadaniem na siebie

Nie ma nic złego w utrzymywaniu kontaktów z bliskimi swojego eks. To mogą też być bliscy ci ludzie. Niemniej musisz uświadomić sobie pewną ważną kwestię.  Im częściej będziecie razem wychodzić, tym częściej możesz na niego wpadać. Niewykluczone, że na domówkę do wspólnej kumpeli przyprowadzi nową partnerkę. Jak poradzisz sobie z emocjami w takiej sytuacji? Czy jesteś na nią gotowa?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *