Seks

Czy seks z byłym partnerem to dobry pomysł?

Czy seks z byłym partnerem to dobry pomysł

Były partner to ktoś, kogo dobrze znamy. Wiemy, jakie pieszczoty lubi, doskonale znamy jego preferencje seksualne. Nic więc dziwnego, że seks z nim jawi się jako szczególnie atrakcyjny. Nie musimy się przed nim wstydzić ani krępować. Czy seks z byłym partnerem to dobry pomysł?

Zaleta. Silne pożądanie

Ubiegłoroczna reprezentantka Cypru na Eurowizji w swoim najnowszym singlu śpiewa o tym, że seks z eks jest najlepszy na świecie. Trudno odmówić jej racji, bo były partner kiedyś bardzo nam się podobał wizualnie, budził w nas pożądanie i to nie uległo zmianie. Jego zapach wciąż wyzwala w nas chęć na erotyczne igraszki. Znalezienie innej osoby, z którą się zgramy, może nam zająć mnóstwo czasu. Pożądanie finalnie może okazać się zbyt słabe, a seks mało satysfakcjonujący.

Zaleta. Pewny orgazm

Były partner nie musi się uczyć, jak nas zaspokoić, bo doskonale wie, jakie pieszczoty i z jaką intensywnością doprowadzają nas do szczytowania. Pewny orgazm jawi się jako spora zaleta seksu z byłym partnerem. Gdy znajdziemy nowego faceta, trzeba będzie mu wszystko pokazać i opowiedzieć, a nie każda z nas ma do tego wystarczająco dużo zapału.

Zaleta. Bezpieczne zbliżenie

Seks z eks jest też bezpiecznym rozwiązaniem. Wiemy, że nie mamy do czynienia z psychopatą. Ta osoba nie zrobi nam krzywdy, nie zgwałci, nie okaleczy, nie udusi, nie wywiezie do domu publicznego. Wiemy też, że były partner nie przekroczy naszych granic, użyje prezerwatywy, nie zrobi nam psikusa z nagłym zdjęciem kondomu etc.

Wada. Bliskość emocjonalna

Niestety, seks z byłym partnerem stanowi spore obciążenie dla naszej psychiki. Kobiety mają to do siebie, że łatwiej pod wpływem wyrzutu oksytocyny towarzyszącemu orgazmowi angażują się emocjonalnie w relację. Możemy wciąż wierzyć w powrót do eks, podczas gdy on chce tylko układu opartego na czystym seksie.

Wada. Trwanie w martwym punkcie

Gdy uprawiasz seks z eks, tkwisz w martwym punkcie. Nie zmieniasz swojego życia, nie poznajesz nikogo nowego. Oznacza to, że za jakiś czas możesz obudzić się z ręką w nocniku i stwierdzić, że jesteś samotna, a na horyzoncie nie ma nikogo godnego uwagi.

Wada. Tęsknota i cierpienie

Seks z eks może się szybko skończyć lub okazać jednorazowym epizodem. Rozbudzi w tobie oczekiwania, po nim pojawi się uczucie tęsknoty. On nie będzie się jednak odzywał i kontynuował znajomości, przez co będziesz okrutnie cierpieć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *