Styl życia

Czy na Playstation 5 są gry dla dojrzałych kobiet?

Czy na Playstation 5 są gry dla dojrzałych kobiet

Fotografia dostarczona przez partnera

Choć gry wideo na ogół kojarzą się z rozrywką przeznaczoną raczej dla mężczyzn niż przedstawicielek płci pięknej, rzeczywistość prezentuje się całkowicie inaczej. Dzisiejszy rynek gier komputerowych oferuje mnóstwo tytułów, które zapewnią długie godziny zabawy każdemu, kto nad wartką akcję i pościgi ceni sobie wysublimowaną fabułę i wielowymiarowe postaci. Zobacz, jakie gry na Playstation 5 spełnią Twoje oczekiwania.

Story-driven games – to znaczy?

Na samym wstępie warto zaznaczyć, że oprócz słynnych tytułów takich jak Grand Theft Auto, Battlefield czy God of War, Playstation 5 oddaje do naszej dyspozycji również nieco bardziej stonowane gry, w których akcja odgrywa bardzo marginalną rolę. W efekcie mogą się nimi cieszyć osoby mniej doświadczone w kwestii cyfrowej rozrywki oraz gracze poszukujący odpoczynku od przesyconych akcją strzelanin.

Gry typu story-driven dostarczają nam doświadczeń bardziej zbliżonych do oglądania interaktywnego filmu niż grania w standardową grę wideo. Dobrym przykładem może być choćby Life is Strange – pozycja studia Square Enix, ciesząca się wyjątkową popularnością wśród kobiet. Jej mechanika opiera się na podejmowaniu wyborów, wpływających w dynamiczny sposób na rozwój otaczającego nas świata i losów głównej bohaterki.

Playstation 5

Fotografia dostarczona przez partnera

W co jeszcze warto zagrać na Playstation 5?

Pozycją obowiązkową dla każdego fana dobrej fabuły jest też gra Detroit: Become Human. Podobnie jak w przypadku poprzedniego tytułu, akcja ograniczona jest w tym przypadku do minimum, zaś poziom trudności wstawek zręcznościowych możemy dowolnie modyfikować aż do stopnia, w którym nie będą one stanowiły najmniejszego wyzwania. W ten sposób będziemy mogli poświęcić się w pełni poznawaniu fascynującej historii inteligentnych androidów, będących głównymi bohaterami opowieści.

Taki sposób zanurzania się w fikcyjnym świecie dostarczy nam całkowicie innych wrażeń niż ma to miejsce w przypadku oglądania filmu – choć sama historia i tempo akcji powyższych tytułów w żaden sposób nie ustępuje nawet najlepszym oskarowym produkcjom. Decydując o losach naszego bohatera wybieramy jedną z nawet kilkudziesięciu ścieżek fabularnych, które po ukończonej rozgrywce możemy dowolnie eksplorować, sprawdzając skutki podjęcia innych niż pierwotnie decyzji.

gry na Playstation 5

Fotografia dostarczona przez partnera

Dlaczego warto grać na PS5?

Rozrywka wirtualna na Playstation 5 ma kilka zasadniczych zalet w stosunku choćby do uruchamiania gier na komputerze. Przede wszystkim – korzystając z konsoli nie musimy przejmować się modernizacją sprzętu. Zawsze mamy pewność, że procesor, pamięć ram czy karta graficzna zainstalowana w urządzeniu pozwoli nam na rozrywkę doskonałej jakości bez najmniejszych problemów technicznych.

Tytuły wydawane na Playstation są optymalizowane pod kątem możliwości sprzętowych konsoli, dzięki czemu możemy się natychmiast cieszyć każdą zakupioną grą nie zastanawiając się, czy zainstalowane w niej podzespoły podołają wymaganiom interesującej nas pozycji.

Warto przy tym zaznaczyć, że Playstation 5 oferuje nam oszałamiającą jakość obrazu w maksymalnej rozdzielczości nawet 8K – jedynym ograniczeniem w tej kwestii pozostaje zatem ekran, do którego podłączymy konsolę. Nie pozostaje zatem nic innego, jak tylko wybrać odpowiednią grę i cieszyć się rozgrywką na najwyższym poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *