Artykuły Moda

Czy można zestawić wzorzystą górę z wzorzystym dołem?

Czy można zestawić wzorzystą górę z wzorzystym dołem

Wiele kobiet wybiera to, co najbardziej bezpieczne i przewidywalne. Ulice są pełne klonów. Panie stawiają na jeansy zestawione z białym/czarnym/beżowym topem. Owszem, wygląda to poprawnie, ale też sprawia, że niczym się nie wyróżniasz. Czy można zestawić wzorzystą górę z wzorzystym dołem?

Boimy się eksperymentów z printami

Zapewne większość osób odpowie na powyższe pytanie – ależ skąd. Nie powinno się tak robić, bo można wyglądać śmiesznie.  Owszem, gdy mamy kwiatową spódnicę, szukamy raczej dla niej neutralnej góry. Jeśli kwiaty są czerwone na niebieskim tle, to dobrze jest założyć czerwoną bluzkę albo niebieski top. To dobre rozwiązanie, znajdziesz w nim nieco odwagi, ale też poruszasz się po bezpiecznym terenie.

Gdy wzorzysta góra pasuje do wzorzystego dołu

Niemniej można połączyć wzorzystą górę ze wzorzystym dołem. Jeśli np. masz bluzkę w paski zebry i spódnicę w paski zebry, to uzyskasz komplet imitujący sukienkę. Czasem print jest ten sam, ale na jednej części garderoby drobniejszy, a na drugiej większy. Jeśli większy jest na dole, a ty chcesz dodać sobie objętości w biodrach czy w pośladkach, to on właśnie tego dokona. Natomiast gdy zależy ci na optycznym powiększeniu biustu, to bluzka powinna mieć większy wzorek.

Kwiatowa spódnica i kwiatowy top

Czasem kwiatowa spódnica dobrze wygląda z kwiatową górą. Dzieje się tak, gdy tło jest takie samo, np. czerwona spódnica, czerwona bluzka. Kwiaty są podobne, np. niebieskie. Wówczas zachowujemy spójność. Różnica może tkwić w gatunku kwiatów, ich płatkach oraz wielkości. Ale takie połączenie jest jak najbardziej dobre.

Ubrania w kropki

Swego czasu modne było zakładanie białej spódnicy w czarne kropki do czarnych topów w białe kropki. Dawało to całkiem fajny efekt, choć takie zestawienie raczej nie wydaje się oczywiste. Większość z nas odrzuciłoby je już na starcie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *