Najnowsze Psychologia

Czy jesteś inteligentna?

czy jesteś inteligentna

Inteligencja to zbiór różnych cech i czynników, które składają się na jedną całość. Dzięki nim możemy ocenić, czy sami jesteśmy inteligentni i jakie zdolności posiadają inni. Zastanawiałaś się kiedyś nad tym, czy jesteś inteligentna?

Inteligentna czyli jak?

Rozmawiając na temat ludzi, bardzo często pojawia się określenie inteligentny. Szukamy inteligentnych facetów, możemy wyróżniać się inteligencją na tle innych. Inteligencja jest czymś, co nie da się dokładnie zróżnicować. Składa się na nią wiele zachowań, które pomagają w ocenie, czy dana osoba ma wysoki iloraz inteligencji, który w psychologii jest określany jako potencjał. Każda kobieta pragnie być inteligentna w oczach faceta i nie tylko jego. Tutaj nasuwa się pytanie, o jakie właściwie cechy chodzi? Co wyróżnia nas z tłumu innych kobiet, jeśli chodzi o inteligencję? Błyskotliwość? Rozwiązywanie każdego problemu? Kreatywność? Skupmy się na kilku elementach inteligencji, na które zwracają uwagę mężczyźni.

Kobieta z poczuciem humoru

Zauważmy, że pozytywne osoby, które często się śmieją i żartują, mają zwykle wielki dystans do siebie i świata. Świadczy to o dojrzałości jak również inteligencji. Poczucie humoru to jeden z jej elementów. Skoro potrafimy śmiać się z różnych sytuacji, znaczy że doskonale rozumiemy mechanizmy zdarzeń, ukryte podteksty. Potrafimy obrócić sytuację w żart. Rozbawienie innych jest niekiedy prawdziwą sztuką, która wymaga myślenia, więc także inteligencji. Kobieta z poczuciem humoru będzie w oczach mężczyzny osobą inteligentną, a w dodatku zabawną i otwartą.

Wieczna bałaganiara

Bałagan na biurku w pracy czy w pokoju – skąd my to znamy…Nie ma jednak żadnych powodów do obaw. Nie musimy zamieniać się w perfekcyjną panią domu, ponieważ bałagan jest oznaką inteligencji. Możemy mieć nieporządek w rzeczach, które nas otaczają, ale taki stan ułatwia myślenie, pobudza do kreatywności. Bałaganiarze często wyróżniają się niekonwencjonalnym myśleniem i wieloma błyskotliwymi pomysłami. A typowy bałagan często nazywają artystycznym nieładem. Bałaganiara może okazać się bardzo inteligentną kobietą, więc nie oceniajmy stereotypowo.

Analiza przyszłości

Nie od dziś wiadomo, że myślenie świadczy o inteligencji, ale gdy dodamy do tego swoistą wrażliwość nad tym, co nas otacza oraz analizę swoich własnych kroków, będzie jeszcze lepiej. Dowiedziono, że osoby inteligentne znacznie częściej się martwią. Zastanawiają się nad swoją przyszłością, bardzo dużo rozmyślają, co tylko pomaga im pod względem intelektualnym. Mogą się rozwijać i być coraz bardziej zdolni. Jeśli więc należysz do kobiet, którym nie jest obojętna przyszłość, być może znajdujesz się w gronie inteligentnych pań. A mężczyźni lubią, gdy kobieta nie grzeszy tylko i wyłącznie urodą.

Nocne marki

Osoby, które zarywają noce, kładą się bardzo późno i mają niekiedy trudności z porannym zwleczeniem się z łóżka, wykazują większą inteligencję, niż ci, którzy chodzą spać wcześnie. Nocą do głowy przychodzą najlepsze pomysły, a osoby z wysokim ilorazem inteligencji potrafią to wykorzystać. Nie przejmuj się, że prowadzisz tryb nocnego marka, bo takie zachowanie, ja się okazuje ma pozytywny wydźwięk.

inteligentnaPsychologia czy inne nauki poznawcze bardzo dużo mówią o inteligencji. Dzielą ją nawet na różne rodzaje, które pomagają jeszcze głębiej rozpoznać dane cechy i zachowania, składające się na naszą osobowość i charakter. Jesteśmy oceniani przez innych, na podstawie naszych zachowań, gestów i szeregu innych czynników, w tym inteligencji, więc nie zapominajmy, że dzięki niej też możemy zrobić wrażenie i to jak najlepsze.

Katarzyna Antos

Komentarze (7)

Emilly27k

7 lat temu

Nie lubię jak się mówi ogólnie o inteligencji. Wolę określenie – kobieta mądra, wie co powiedzieć.
Inteligencji mówię nie. Zdarza się wyjątek kiedy używam tego słowa.

linea

7 lat temu

Faktycznie w nocy potrafią przychodzić do głowy ciekawe pomysły, lub po prostu nagle przypominają się różne rzeczy. Często mam tak, że jak pracuję nad jakimś projektem to właśnie nocą przypominają się bardzo ważne kwestie, którymi zajmują się jak tylko dotrę do pracy.
Jeśli chodzi o żarty to uwielbiam sie śmiać – kocham kabarety. Sama też nie raz rzucę odpowiednią ripostę – często przydatna umiejętność w życiu.
Porządek lubię, ale zdarza mi się mieć bałagan, zwłaszcza w pracy na biurku.

    ewalub

    7 lat temu

    Chyba nie bez powodu mówi się, że z problemami dobrze się przespać. Faktycznie nocą często przychodzą do głowy rozwiązania, które w ciągu dnia wydają się być niemożliwe

Tess

7 lat temu

Taka moda na inteligencję. Lepiej się chwalić mądrością i wrażliwością.

pati25

7 lat temu

Kobieta inteligentna to ja.Tak uważam.Nie pasuje do mnie ten bałagan.Lubię wokół siebie jak jest porządek,wszystko na swoim miejscu.Poza tym inne elementy pasują do mnie

Emilly27k

7 lat temu

Artykuł ciekawy, ale muszę zaznaczyć,że nie wszystkie elementy pasują do mnie. Kobieta z poczuciem humoru,nocny marek, analiza przyszłośći to do mnie pasuje. Resztę oceny zostawiam innym. Nie lubię kiedy ktoś mnie olewa, oj cierpię wówczas. Emocje są we mnie w środku.

Mindi

7 lat temu

Nigdy tak o sobie nie myślałam ale wszystko się zgadza 🙂 Często się martwię, jestem nocnym markiem, ciągle sprzątam bo gdzie się nie ruszę to robię bałagan i choć może nie jestem wesołkiem potrafię spojrzeć na moje niedoskonałości z przymróżeniem oka. Może powinnam bardziej wierzyć w siebie? 🙂

Zostaw komentarz